Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes babam allandoan csak...

5 hetes babam allandoan csak a cicimen logna, vagyis ha felkel es sir csak akkor hallgat el, miert?

Figyelt kérdés
hasfajos is kicsit,de miert csak az nyugtatja meg?mindig szopi utan kiköpi es beveri a szunyat,de ha leteszem es felkel akkor csak az kell neki,talan nem lakott jol?de akkor miert alszik el?ha nem teszem le akkor orakat is alszik nalam.cumi meg nem kell neki,kicsit nehez megoldani a több oras eteteseket nap mint nap,neha van dolda is az embernek,mit csinaltok ilyenkor?
2009. nov. 5. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálgasd a cumit. Az én fiam is kiköpte eleinte de mindig visszaadtam neki és a végén már elfogadta. Szerintem csak megnyugtatásra kell neki a cici de a cumi pont erre való.
2009. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
szia!eleinte nálunk is volt ilyen gond!Azt tudod,h kemény leszel,de leszoktatod őt erről!ne kapd föl őt és ne add neki egyből a cicit(ki fog készülni a cicid)!próbálgasd a cumit vagy bimbóvédöt vagy a kisujjadat vagy segíts neki az ujját megtalálni!De arra semmiképp se szoktasd,h csak a ciciden aludjon el!Sajna sírásos időszak lesz,de meglásd,h megtanul elaludni anélkül is
2009. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja még annyi,h a hasfájásra jó az Infacol nevü szuszpenzió!Meglehet venni gyógyszertárban!A szopizás közben meg ne hagyd,h elaludjon!Piszkáld közben az orrát,az arcát,h szopizzon
2009. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet, két hetes volt a kislányom amikor már teljesen kibuktam mer nem tudtam mi a baja hasfájós is volt és egész nap a cici kellett neki, még akkor is ha már tele volt a pocak, a cumi neki sem kellett először Mam-os szilokon cumival próbálkoztunk de öklendezett tőle, ezután vettem neki Nuk-os latex cumit kifőztem, bekentem rózsamézzel és azonnal efogadta, sőt sokkal nyugottabb is lett a cumitól, próbáld ki, remélem beválik,

3 hós kislány anyucija:)

2009. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
nálunk dettó ez volt(most 7hetesek leszünk)nálunk a cumi oldotta meg a dolgot!!igaz legalább 1 hétbe telt amire rájött hogy tatsa a szájában a cumit!!!:)
2009. nov. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hat igen raszokott a "jóra",de a cumit meg olyan messze köpi ahogy csak tudja.probalkozom,igaz nehez megallni hogy amikor olyan ketsegbeesetten sir ne vegyem fel,meg kicsit megviseli az idegeimet is.hat probalkozunk...köszönöm a valaszokat
2009. nov. 6. 10:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd nagyon sírni. Sírdogálhat éppen, simogasd a hátacskáját (ha hason alszik), vagy a buksiját és próbálj félhomályt csinálni. Így elalszik, ha álmos. Ha viszont keserves sírásba kezd, akkor vedd fel, nyugtasd meg. Ha nem tud megnyugodni, akkor valószínűleg éhes még. Lehet, hogy csak két nagyot szív és az pont elég neki, hogy eltelítődjön. Ébresztgesd szopi közben. Emeld fel büfizni és ha még akkor is alszik, csak akkor tedd le.

Próbáld mérni, hogy mennyit eszik egy-egy szopi alkalmával és abból nagyjából tudni fogod, hogy lehet-e még éhes.


Ha a cumit 2-3 próbálkozásra is kiköpi, akkor valószínűleg tényleg szüksége van a cicire. Írod, hogy hasfájós. A cicizés úgy olvastam, hogy fájdalomcsillapító hatású is a picikéknél.


Ha ilyen van és apa vagy a nagyi veszi fel, akkor sem nyugszik meg?! Mert ugye tudja, hogy nálad kaphat cicit, náluk pedig nem. Próbáld ki. Ha náluk nem nyugszik meg, adj neki cicit. Előbb-utóbb ez az idő (szoptatás) le fog csökkenni!


Kitartás!

2009. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:
Ha sokáig szeretnéd szoptatni, akkor most elsősorban az ő igényeit figyeld és ne a tieid.
2009. nov. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet növekedési csúcs is, nálunk is voltak napok hogy óránként cicire kérte magát. Még ha nem is jön semmi, az ingertömegtől észrevehetően nő a tej mennyisége!


Akármi is volt, soha nem hagytam sírni, most 5 hónapos, nagy, kiegyensúlyozott baba, akkor eszik amikor akar.

Sokáig csak cicin aludt el vagy ringatva, de így is sokszor ha álmos és lerakom az ágyba, elalszik magától.

Ha van légzésfigyelőtök, altasd hason. Sokkal jobban alszanak úgy.

2009. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Biztos nem eszik a babád annyit. Megnyugtatja. Rá lehet szoktatni de egy idő után nem fogod bírni. Egyre inkább követelni fogja, meg kell tanulnia másképp megnyugodni. Nem lóghat egész nap a melleden. Nálunk az éjszakák teltek így. Egyre sűrűbben kelt fel enni. A végén 4-5*. 13 hónapos volt mire leállt erről de én arra már kikészültem fizikálisan.
2009. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!