Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » ébreszem fell 3 óránként 9...

ébreszem fell 3 óránként 9 napos kisfiamat cicizni, vagy hadjam aludni?

Figyelt kérdés
és mi van akkor, ha közben a cicim kidurrani készül? ugye lefejni nem akarom, mert hát ha felkell rá szeretném tenni.
2009. nov. 5. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell 3 óránként ébreszteni, szoptasd akkor amikor ő igényli, így tud megvalósulni az igény szerinti szoptatás. Mi sem mindig azonos időközönként éhezünk meg. A melled ha már nagyon feszül és a babád még nem ébredt fel nyugodtan fejj belőle ki valamennyit, nem fog kiürülni, hiszen a tej folyamatosan termelődik. de ha sokáig nem ébred fel a baba egyik az h te is szenvedsz a másik meg könnyebben be tud gyulladni a melled. a lefejt tejet 24 óráig tárolhatod simán a hütőben, ha nem használtad fel akkor pedig fagyaszd le, hátha a későbbiekben szükség lesz rá. Sikeres szoptatást! 27 km. eüs
2009. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne keltsd fel! Ha megéhezik ugyis felébred,viszont ha nem piheni ki magát akkor nyügös lesz!

Az én kisfiam elmult 3hónapos és még sosem keltetem fel!

2009. nov. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt mondjak 5 oranal tobb ne teljen el ket eves kozt, ebbe a pici korban.8-12 alkalommal jo lenne ha szopizna 1 nap alatt.Ebben lehet hosszabb alvos periodus,es olyan szakasz amikor gyakrabban keretszkedik cicire.
2009. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Az én kisfiam már a kezdetektől fogva 4-5 óránként igényli a szopit. Most 1 hónapos és hízott 1.20 dkg-ot (4870grammot mértek ma). Soha nem keltettem fel, még a kórházban sem, pedig ott állandóan piszkáltak minket, hogy 2 óránként éjjel-nappal szoptassunk...

Ha nem fejsz le legalább egy kicsikét, akkor begyulladhat a cicid, akkor meg nem szoptathatod a babádat. Fejd le, gyűjtsed és fagyaszd le. Vagy pedig néha adj neki cumisüvegből is hogy szokja azt is (de csak néha! mert hamar hozzászoknak)

2009. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Elnézést kérek az előttem írótól, de isten ments, hogy cumisüvegből adj neki tejet, ha van elegendő a melledben! Amíg lehet, csak és kizárólag anyatej ciciből. Minden más megoldás problémát okozhat (cumizavar, hasfájás a több lenyelt levegő miatt).

Én csak reggelente szoktam lefejni, mert nagyon kemény akkorra már a cicim és nem bírná szopizni. Szerintem ha csak telt és csorog, az nem baj. Arra figyelj, hogy puha legyen a bimbóudvar, mert különben nem bírja szájába venni és szopizni. HA kemény, akkor le kell belőle kicsit fejni, hogy felpuhuljon (meg hogy ne fulladjon bele az ömlő tejbe :) ).


Örülj, hogy van sok tejed és ne aggódj. Hagyd a babát aludni. Kérni fogja, ha éhes lesz. Esetleg néha mérd le, hogy mennyit eszik egy nap. Ha rendesen eszik, jókedvű és gyarapszik, akkor semmi gond. Egyszerűen ő annyit és akkor igényel.


2 hós kisfiú anyukája

2009. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a kicsim szépen gyarapszik, úgyhogy hagyom hagy irányitson ö!
2009. nov. 6. 13:07
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

tegnap 20:44 vagyok! Írtam a cumisüvegre, hogy néha!!!

Én azért is szorgalmazom egyszer 1nap az üveget, mert sajnos láttam olyat a családban, hogy a baba anyukája hírtelen kórházba került 4 napra (a baba ekkor 4 hónapos volt) és a kicsi nem volt hozzászoktatva sem a pohárhoz, sem az üveghez, pont mert a ciciben mindíg volt tej. Így apuka nem tudta a babát etetni sehogyan, pedig ott volt a fagyasztóban a rengeteg tej. Egyszerűen nem fogadta el semmiből sem a baba, emiatt hírtelen lefogyott és kórházba került ő is infuzióra, mert majdnem kiszáradt.

Én emiatt szoktatom a babámat a umisüveghez, mert nem tudni mit hoz a sors...

2009. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
41%
... akkor az ilyen véletlenek kivédése érdekében inkább kanálhoz vagy pohárhoz érdemes szoktatni a babát, nem az üveghez. Így nemcsak az anyai távollét-es gondokat, hanem egy esetleges cumizavart is ki lehet kerülni. Kettőt egy csapásra, ésszerűbb. :)
2009. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én véleményem is az, hogy nem kell fölkelteni a babát. Örülj neki, hogy pihen és jókat alszik. Ha éhes úgyis felébred. Az elején még úgyis ez a dolguk: evés-alvás :-)) Jobb esetben:-)
2009. nov. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!