Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon miért szopizik sűrűbben...

Vajon miért szopizik sűrűbben éjszaka az 5 hónapos kisfiam? Valaki esetleg tapasztalt ehhez hasonlót?

Figyelt kérdés
Éjszaka 1,5-2 óránként ébred és csak a szopival nyugszik meg, csak akkor hagyja abba a sírást ha megszoptatom. Nappal 3-4 órát is kibír szopi nélkül, nem is kell neki gyakrabban a cici.
2009. nov. 6. 07:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek lehet több oka, pl. jön a fga és nyugtalanabbul alszik, vagy túl meleg van a szobában, ahol alszik és ezért száraz neki a levegö (ilynekor segit ha növényeket tartasz a szobában, azok nagyon hatásosan párásitanak).
2009. nov. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Mintha én írtam volna a kérdést... nálunk dettó ugyanez van... te próbáltad a cumit, vizet, estleg saját ruhádat mellétenni? nálunk semmi sem jött be, én kellek neki.

2009. nov. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nálunk is ugyanez a helyzet. az én kisfiam 4 és fél hónapos, és már egy jó hónapja fogzik. egy hete már annyira fáj az ínye, hogy éjszakánként is felkel cicizni. napközben ő is 3-4 óránként eszik csak, viszont jóval kevesebbet a megszokottnál. lehet, hogy éjjel pótolja a hiányzó mennyiséget, nem tudom, mert akkor nem mérem. sajnos a súlygyarapodása megtorpant ezáltal, de remélem, hogy hamarosan visszaáll minden a régibe.

Kitartás!

2009. nov. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok: amúgy idáig átaludta az éjszakákat.

csak anyatejes baba, úgyhogy se cumit, se cumisüveget nem fogad el. sokszor a ciciről is leválasztja magát pár perc után.

én chamomilla vulgaris 15 ch-t adok neki, és dologéllel, ill. dentinox-szal kenem az ínyét, illetve tegnap már a Viburcol kúpot is kipróbáltam, annyira szenvedett szegény.

2009. nov. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet, de az én lányom már 8 hónapos.

(4 hónaposan végigaludta az éjszakát.)

Én a fogára fogom:-))

2009. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok segítséget és azt, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat!

Sokat segítettetek!

2009. nov. 6. 09:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Változni fog a helyzet, főleg ha előtte jó alvó volt.

Nálunk is ez volt. A végén már 2 óránként kelt. Volt olyan is, hogy megszoptattam, de nem aludt vissza, csak 2 óra múlva, majd aludt reggelig. amikor már tényleg-tényleg úgy gondoltam, hogy nem lehet ennyiszer éhes, ill a foga sem lehet, megpróbáltam visszaaltatni. Cumi a szájba, kis ringatás, minimális nyöszörgés után teljesen nyugodtan elaludt. A 3. nap nem kelt már fel. Éjjel néha egyszer-egyszer megébred, de vissza tudom altatni perceken belül.

2009. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2009. nov. 6. 12:51
 9/12 xStefix ***** válasza:
A 07:51-es hozzászólóval értek egyet. Nálunk szinte minden alkalommal, amikor új fog bújt ki, előjött az éjszakai szopi. Általában nálunk is elég volt ilyenkor a tejcsizés, de a tetőponton mi is csak 2-3 óra múlva dőltünk ki, mindketten. :)
2009. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok mikor bújik ki a kisfiam első fogacskája, mert már másfél hónapja szenvedünk. 3 hónapos koráig átaludta az éjszakákat, aztán eleinte csak 1x kelt fel, majd 2x, 3x és most már 4x kel fel éjszaka... :-/
2009. nov. 6. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!