Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kedves Kismamák! Van egy...

Kedves Kismamák! Van egy másfél hónapos kislányom és nem tudom szoptatni, de tejallergiás. Veszprémben hol tudnék anyatejet venni neki? A válaszokat köszönöm Andrea

Figyelt kérdés

2013. szept. 23. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha tejalergiás akkor miért akarsz neki rendes anyatejet adni? Akkor speckó tápszer kell neki.

Az anyatejet nem te veszed hanem a biztosítód. Fogod magad és szólsz a védönönek és az leszervezi neked, hogy aki kapja az be vizsgált legyen...

2013. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hogyan derül ki egy másfél hónapos gyerekről, hogy tejallergiás? Komolyan kérdem, nem kötekedni akarok.
2013. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha tejfehérje allergiás, akkor az anyatej csak úgy lenne jó, ha Te szoptatnád, és te magad nem fogyasztanál semmilyen tejterméket, illetve tejszármazékot tartalmazó ételt. (Tudom, mert az összes gyerekemmel ez volt/van). A leadott anyatejeknél erre nincs garancia, tehát ugyanúgy nem lesz jó a babádnak.

Speciális tápszer létezik, bár abban is van (tehén)tejfehérje, csak széttrancsírozzák egy eljárás segítségével, így könnyebben emészthető lesz a babának.

2013. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyémről már 6 hetesen kiderült. (3-as vagyok). Üvöltött a babám non stop, valaki javasolta, hogy hagyjam el a tejtermékeket, és amikor nulltejdiétára mentem (de egy kiflit sem ettem, ami ugye "tejes kifli"), akkor egy csapásra elmúltak a problémák.
2013. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja bocs, a másfél hónapos meg a hat hetes az ugyanakkora. :D
2013. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tejallergiától még lehet szoptatni. Nincs tejed? Mert ha tejallergiás és veszel neki tejet, nem tudod hogy az illető hölgy ivott vagy evett e tejterméket. Nekünk is az van és én tejmentes diétán vagyok. Mi kaptunk a milumiltól laktózmentes tápit! beszéld meg a dokiddal hogy írja fel, mert a csak gyógyszertárban kapható.:)
2013. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 6-os vagyok. Azt elfelejtettem hogy én szoptatom a 9 hetes babómat(3 hetesen derült ki nálunk és kapja még étkezésekhez a Colief nevü cseppet.Nem olcsó, de így tudom továbbra is szoptatni.
2013. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3-4-5 vagyok, annyival kiegészíteném, hogy a tejfehérje allergia és a laktózintolerancia nagyon nem ugyanaz, szóval fontos, hogy kiderüljön, melyik is. A Colief és társai csak a laktózintolerancián segítenek.

Bár Kérdező azt írja, hogy nem szoptat, tehát akkor ez eleve kiesik a pakliból.

2013. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utánajárok a speciális tápszernek.

2013. szept. 23. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!