Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sterilizálható? Jól záródik?

Sterilizálható? Jól záródik?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez a fajta üveg+tető kifőzhető?

[link]

És mennyire záródik jól? A lefejt tejet gyüjteném benne az idősebb babámnak.Már a kórházból is ebben küldeném haza a tejcsit,de aggódom hogy útközben kilötyög belőle, mert nem csavaros.A dugón gondolom valami szilikon vagy gumi esetleg műanyag bevonat van.

Csak az a kérdés hogy mennyire zár le?

Sajnos élőben még nem találkoztam ilyen üveggel.

Sehol nem kapni ilyet a környéken.

Minden tapasztalat/vélemény érdekel!

Köszönöm!


2009. nov. 7. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha csak ebbe gyűjtenéd, akkor szerintem jó. Biztos nem borulni ki, meg egy kicsit ha vigyáz a párod a hazafelé úton akkor úgysem lesz semmi baja. De üveget lehet sterilizálni? Mármint forrásban lévő vízben 5 percig? De ha fagyasztanád is akkor nem. Én annak idején 180ml-es Medelas steril zacsiban fagyasztottam le a tejcsit, ami kimondottan ezt a célt szolgálja. Gyógyszertárban lehet venni és még a Brendonba, egy db zacsi 180 ft körüli árra jön ki. 20 db van benne. Én nem kisérleteztem, az otthoni akármilyen üveg sterilizálásával, mert féltem, hogy nehogy megromoljon. De volt ismerős aki igen és meg is romlott neki, nekem nem és így fel tudtuk használni.
2009. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak tárolásra használnám a hűtőben.

Nálunk nem fogyott a fagyasztott tejcsi régen.

Mindenkép fontos hogy 0,5l-nél nagyobb legyen az űrtartalma. Maga az üveg biztosan kifőzhető, mert hőálló üvegből van. Én a tetejétől félek hogy az nem bírja a forró vizet vagy nem záródik rendesen.

2009. nov. 7. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!