Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sikerült valakinek úgy altatni...

Sikerült valakinek úgy altatni a babáját, hogy nem cicin aludt el? Tehát külön tudta választani a szoptatást és az altatást.

Figyelt kérdés
Az első lányom cicin aludt el. Most szeretném ezt elkerülni. Van erre valami jó tipp vagy megoldás?

#szoptatás #baba #altstás
2013. szept. 28. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
MEgszoptatod és utána berakod az ágyába.
2013. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Amikor abbahagyták a szopást, megbüfiztettem és betettem őket az ágyukba, és kijöttem a szobából. Akkor se mentem be, ha egy kicsit nyöszörögtek, vagy sírtak. Pár perc után aludtak.
2013. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezen paráztam, hogy hogy fog majd menni, 15 hónapos volt a lányom, amikor elhatároztam magam h ha törik ha szakad, leszoktatom a cicin elalvásról. Minden sírás és hiszti nélkül sikerült szerencsére :-)
2013. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A barátnőm 7 hónapos kisfia sohasem cicin alszik el. Kezdettől szétválasztotta a kettőt. Ha bealszik is a cicin, akkor ébresztgeti, hogy még nincs alvás.

Aztán múltkor mentem hozzájuk, az ajtóban mondta, hogy hadd szaladjon már le a postaládához, de menjek be nyugodtan. Baba a kiságyban sírdogált. Gyorsan felvettem, mikor visszajött, mondta, hogy nem kellett volna, mert mindig így csinálja, "így altatja el magát".

10-15 perc alatt elalszik.


Amit ki akarok ebből hozni, hogy biztos van baba, akinek megfelel a nem cicin való elalvás, de nem mindenáron.

2013. szept. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam,hogy megszoptattam,büfi, csalóka ,le tettem az ágyra és énekeltem neki!Ha elaludt betettem a kiságyába.Ne hagyd ott sirva a babát te sem szeretnéd forditott esetben!simán elalszik hidd el már 6-hós.és nem szokott hozzá ma már máshogy alszunk!!üdv
2013. szept. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 petera6 ***** válasza:
És akkor mit kell csimálni, ha nem hagyja abba a sírást, sőt csak erősít a hangerőn? Akkor sem nyugszik meg teljesen, ha felveszem, csak pár másodpercre. Csak a cici, de van, hogy azon is csak cuppog, nem szenderül mély álomba. Nem éhes,pelus tiszta, büfi megvolt, hasfájás kezelve:-) 2 hetes,de én sem szeretném örökre cicin lógatni.:-) Egyelőre csak nappali probléma ez. Holnap megpróbáljuk teljesen elsötétíteni a szobát, hátha.
2013. szept. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nemcsak szoktatás kérdése, hanem babafüggő is. Van, amelyik baba jobban igényli a testközelsget, van, amelyik kevésbé. Utána a fogzás vagy betegség, vagy szeparációs szorongás felboríthatja az egész egyedül elalvós rendszert. Ezek elmúltával újra visszaállhat a régi rend. Én nem tartom jónak, hogy az előbb fenálló dolgok ellenére ragaszkodunk az egyedül elalváshoz. Ha baja van a babának, akkor nyugtassuk meg, ha kell cicivel. Persze ez csak az én véleményem. Az meg mese, hogy minden baba 10-15 perc után abbahagyja a sírást.
2013. szept. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Ilyen pici babát nem érdemes leszoktatni még erről, ráérsz még. Az enyém 8 hetes de csak nagy néha alszik el a cicin, főleg este, pedig én úgy élveztem. A miénk elalszik a babakocsiban is pár perc után persze csak ha tolom :) Van bölcsője és ha ringatom és énekelek neki, akkor is elalszik. Van amikor a hordozókendőben alszik el. És van amikor az összes fentit végigpróbálgatom.

De a lényeg hogy boldog legyen, és ne sírdogáljon, mert az később visszafordíthatatlan lelki sérüléseket okozhat.

2013. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Az enyém soha, egyszer sem aludt el közben, mert nem hagytam. Ha kezdett bágyadni, és a simogatásra se lett lelkesebb, megbüfiztettem, és vége. Ez elhatározás kérdése. Egyébként 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát, és soha, egyszer sem aludt a szülők ágyában. Neki a szopás étkezés volt, nem játék és nem is pihenés. Soha nem gondoltam magam ettől szigorúnak, vagy szívtelennek, inkább következetesnek. Szerintem ez a legfontosabb szülői tulajdonság. Talán ezért lehet, hogy minden este, az utolsó evés után büfi, puszi, simi és nyomás az ágyába. Egy hang nélkül alszik el minden este. Oké, azt aláírom, hogy ehhez az ő személyisége is kell, de tény, hogy az apja is, és én is nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt, boldog emberek vagyunk. Ha tippet kérsz, azt mondanám, hogy bízz magadban, és abban, amit te jónak látsz. Akkor menni fog.
2013. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

"aláírom, hogy ehhez az ő személyisége is kell"


Itt a kulcsmondat. És még egy fontos összefüggés a pszichológiából: a babák genetikailag, ösztönösen úgy vannak programozva, hogy a cicin AKARJANAK elaludni. Nagyon kevés baba van, aki nem így működik, ők a kivételt erősítő szabályok. :) A szopi pedig több szempontból is úgy van kitalálva, hogy a babák elaludjanak közben.

Megosztó a téma, tudom, de az tény, hogy a babának minden szempontból jobb lehet, ha a saját belső igényeit szem előtt tartva altatjuk. Vagyis ha láthatóan szopival szeretne aludni, akkor úgy.


Kérdező, ha neked nagyon ellenedre van a dolog, akkor is mindenképp olyan módszert válassz szerintem, ami egyrészt biztosítja a babád biztonság iránti igényét (gondolom, sejted, hogy miért), másrészt, ami megfelel az ő igényeinek (is). Vagyis, bármit teszel, lehetőleg ne hagyd őt magára elalváskor! Egy sor kutatási eredmény van már, ami mind arra mutat, hogy az egyedül hagyott babák hatalmas stresszt élnek át ilyenkor, aminek végső soron anatómiai-biokémiai kihatásai lehetnek. Ráadásul az idegrendszer nagyon sokáig egyszerűen nem képes azokra a működésekre, amik az önálló elalváshoz-visszaalváshoz szükségesek (idegsejtek szinkronizált kisülése).

Vagyis szerintem alaposan fontold meg, hogy mit döntesz végül, mert szerteágazó kihatásai lehetnek, amikről ma még túl keveset tudunk. Tudom, a praktikusság, a kényelem, az ilyen jellegű következetesség is fontos szempont anyaként, de a hosszú távú előnyök-hátrányok mérlegelése is.

2013. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!