Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megosztanátok a kézi mellszívó...

Megosztanátok a kézi mellszívóval való tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Pocakos vagyok, és még nem tudom milyet vásároljak. Eleinte elektromosat akartam, de már arról majdnem letettem, főleg az ára miatt.

2013. okt. 3. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem valt be a kezi. Elektromosat kellett hasznalnom. Igaz, nekem nem volt sok tejem, es az is gyorsan elapadt. :(
2013. okt. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ÉN vettem mindkettőt..vaterán

A pesztonka elektromos mell és orrszívót egyben megszereztem 3000 ft ért

A kézi pedig TommyTippee volt : 1500 ft kaptam meg

Mindkettőt használtam..

Volt hogy szoptatás közben míg a babum az egyikből evett,a másikból ómlött a tej.így ilyenkor a kézit rászívtam a mellemre és megtelt fullig az üveg..nem is kellett szívnom

Aztán a végén elektromossal kiszívtam ami bent maradt

Szóval hatékony mindkettő..és olcsón is be lehet szerezni

2013. okt. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a barátnőmtől kaptam mindkettőt, tehát (alig)használtan, de nekem az elektromos pesztonka nem jött be, nem igazán hozta ki a tejet a melleimből, bár kétségtelenül kényelmesebb volt, mint a kézi. Kéziből medelát kaptam, az nem "pumpálós" volt, hanem húzkodni kellett a végét (ha ráguglizol, hogy "kézi medela" ezt dobja ki a képeknél), amitől néha majdnem leszakadt a karom, pláne napi 6-8 fejés után, de jobb volt, mint az elektromos.
2013. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha csak kicsit akarsz fejni, vagy csak az elején van rá szükség, akkor elég a kézi, de a pumpás tényleg macerás.

Ha teheted, nézz körül bababörzéken, kiárusításokon, én egy garázsvásáron vettem most 2x használt kézi mellszívót 1000 Ft-ért. (Még a régi ár is rajta volt, 8000 Ft-ért vette anno a kismama.)

Esetleg megkérdezheted a patikában, ahová jársz, hogy el tudják-e számolni egészségpénztárra. A mienkben lehet, rá is kérdeztem, hogy mennyi lenne, egy Medela Mini-nek az eredeti ára 19 000 Ft + szállítás + a patika díja, majdnem 28 000 Ft-ba kerülne. Még én is gondolkodom rajta.

Nézz körül Vaterán, Tesz-veszen, aukciós oldalakon, sokan adják el az alig használt mellszívójukat.

2013. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aventet vettem, kézit. Gyűlöltem. Fájt, és alig jött tej, hiába nyomkodtam. Pedig volt benne vákuum. Szóval nálam kézzel fejés lett a végeredmény. Kevésbé fájdalmas, és jóval hatékonyabb. Elektromosat pedig nem voltam hajlandó venni, ahhoz túl drága, hogy aztán meg ha mégsem válik be, kidobjam.
2013. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó sokféle tapasztalat :)


Utolsónak: könnyű a kézzel fejés? Simán táróló edénybe fejtél? Sok ideig tart?

2013. okt. 3. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt az ellenvélemény :)

Én Avent kézivel fejtem első naptól fogva, 11 hónapos koráig még tejleadó is voltam, szóval gyötörtem rendesen a készüléket. Minden tejet kiszívott, nem gyulladtam be, nem fájt (az elejét leszámítva, de az elején szinte mindenkinek érzékeny a melle) Most a második gyereknél is ugyanazt a mellszívót fogom használni, egyetlen egy szelepet kellett cserélni benne, (de az is benne volt a pótalkatrészes zacsiban), így egyáltalán nem bántam meg, hogy anno ezt választottam. Bár nem volt olcsó sajnos. Használtan is érdemes ezt a fajtát venni, mert strapabíró. Mostani használt ára 5-6e ft között reális szerintem.

2013. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én nem tudtam vele kifejni a tejcsit, fájt, és nem is jött rendesen, inkább elektromosat, vagy nekem az is bevált a kézzel kinyomtam.
2013. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!