Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós melltartó: mekkora...

Szoptatós melltartó: mekkora mérettel készüljek?

Figyelt kérdés
Most vagyok 32 hetes kismama és még ezt az egyet kell beszereznem. Sajnos a mérettel gondban vagyok. Egyébként is nehéz nekem melltartót vásárolni, mert alapból nagyobb darab vagyok, viszont a melleim nagyon kicsik. Sajnos terhesség alatt sem lettek nagyobbak. Épp ezért nem tudom, hogy akkora szoptatós melltartót vegyek, ami most jó, vagy esetleg szülés után nagyobbak lesznek a melleim és ami most jó, az kicsi lesz addigra? Elég húzós áruk van, így nem szeretnék olyat venni, aminek rossza mérete. Azt sem tudom, mennyire muszáj melltartót hordani majd, mert most itthonra például egyáltalán nem hordok (ha utcára megyek is csak a push up miatt, hogy valami látszódjon).
2013. okt. 7. 07:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Én egy számmal és egy kosárral vettem nagyobb méretet, mint alapjáraton. De kaptam olyat ajándékba, ami ugyanúgy B-s volt, csak egy számmal nagyobb, mint nem szoptatási időszakban, és azt is tudtam használni.

Tudom, hogy húzós az áruk, de egy-kettőt éjszakára vettem a kínaiban is. Az van ráírva, hogy pamut, nyilván nem olyan esztétikus mint a márkásabb társai, de olyan 700 ft/ db. Éjjel soxor kifolyik a tej, sárgul a meltartó, viszont szükséges fölvenni, arra pont jók az ilyenek váltónak.

2013. okt. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ezzel van a legnagyobb problémám, hogy milyen melltartót vegyek. Én csak a szivacsosat szeretem és nagyon nehezemre esik ilyen szoptatós melltartók között válogatni mert számomra mind olyan mint tehénen a gatya. Éjszaka nem is tudom, hogy fogok melltartóban aludni elképzelhetettlennek gondolom egyenlőre. 35 hetes vagyok még mindig nincs szoptatós melltartóm én is próbáltam kinyomozni milyet érdemes, hol olcsó stb. Nekem többen azt javasolták vegye 1-2 darabot mert lehet nem is lesz rá szükségem mert letudom húzni a normál melltartókat is vagy nem sikerül szoptatni, méretben azt mondták vegyek kb. 37. héten akkorát amekkora akkor jó, ezek azért nyúlnak és biztosan jó lesz. Javasolták még az elől kapcsolós melltartót is hogy az is jó lehet ha ennyire irtózok a szivacs nélküli melltartótól. A héten tervezem megvenni a melltartókat mert már egyre kevésbé tudok mozogni, meg nagyon mondogatják a dokik, hogy 38. héten már lehet kijön a baba mert jó nagyra növesztette magát. Én veszek egy olyat ami most jó elöl kapcsolósat és egy szoptatósat, aztán majd kiderül kell e , milyen kell stb. Melltartó betétből nekem a Liberót ajánlották sokan olyat vettem 40db-os, Rossmanban 1000Ft (csak azért mondom mert máshol 1300Ft ért láttam és nagyon meg örültem, hogy ott találtam olcsóbban.)
2013. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez is mindenkinél máshogy alakul, de azért leírom, nálam hogy volt.

Szinte semmit nem változott az amúgy sem nagy mellem terhesség alatt, így vettem 2 db szoptatós melltartót a Müllerben olyan méretben, amit addig is hordtam. Előtte én is csak utcára vettem fel melltartót, push up-osat, el se tudtam képzelni, hogy ezeket felveszem.

Aztán megszületett a babám, nagy nehezen beindult a tejem, és túlzás nélkül ömlött a mellemből a tej úgy, hogy közbe szopizáshoz meg nem volt elég. Azonnal fogytak a melltartóbetétek, és bizony sokat kipróbáltam, mire a legkényelmesebbet megtaláltam (nekem pont a Libero nem vált be, nagyon szúrt, az Avent-est szerettem a legjobban). Ezek a belltartóbetétek pedig kilógnak a rendes, sima melltartókból, viszont kicsit fel is fog, szóval a sima szoptatós melltartó és a melltartóbetét elég konfortérzetet nyújtott ahhoz, hogy utcára is "kimerészkedjek" benne :) Nekem az egész szoptatás alatt hordanom kellett melltartóbetétes szoptatós melltartót, mert így volt kényelmes, így végül beszereztem pár hónapos babával egy 3.-at, testszínűt, varrásnélküli nagyon kényelmes, de még is kulturáltan kinézőt, ez volt az elmenős-melltartóm :) Természetesen ez drágább volt. Egész szoptatás alatt minden éjjel is hordtam ezeket, mert amikor kelni kellett a babámhoz, ömlött a mellemből a tej éjszaka, egész sírás-szopi alatt, szóval elég hamar áttértem a melltartókra (pedig előtte úgy gondoltam, hogy amúgy is levegőn jó a mellnek, nem fogok én melltartózni, de ilyenre nem is gondoltam, hogy ennyire tud folyni). Engem nagyon zavart ez, így tényleg mindig melltartóbetéttel éltem, viszont sokaknak ez idővel alább hagy, illetve van nagyon sok tejük, de még sem spriccelt nekik az első időkben sem. Tényleg egyén függő.

Szerintem kezdésnek jó 2 db olcsóbb pamut sima szoptatós melltartó, aztán majd kiderül, hogy mi lesz :)

Nagyon szép babavárást és aztán babázást!

1 éves anyukája

2013. okt. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem itthonra is kellett melltartó, sőt az első napokban még éjszakára is, mert annyira tele volt tejjel, hogy nehéz volt. Éjjel is nahéz vot így forgolódni. Aztán lazult az egész és a méret is csökkent. Szülés elött 2 melltartót vettem, ami nagyobb volt, mint az akkori méretem. Aztán mikor beállt a végleges méret, kellett vennem olyat, ami tényleg kényelmes. Én azt javasolnám, hogy egyet szerezz be, hogy legyen, ha kell, aztán majd meglátod, hogy szükséged van-e rá. Még utánna is vehetsz, ha beállt a tejed és a melled mérete.
2013. okt. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel a melltartó dologgal én is gondban voltam. Egyáltalán nem hordtam melltartót, még utcára se és a terhesség alatt sem. Nagyon a végére lett halasztvaa vásárlása. Szülés után is ugyanakkora maradt a cicim, hazajöttünk a kórházból és másnap elmentem a Rossmannba és vettem egy 85B-s szoptatós melltartót. Másnap annyira bedurrant a cicim, hogy kb 2 számmal lett nagyobb, igy kellett megint vennem, most a 90D méret jó. Vannak olyan szoptatós felsőim amibe csak simán beleteszem a melltartóbetétet és igy vagyok itthon. De az utcán biztosabb érzést ad a melltartó.
2013. okt. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Ha nem veszel most több darabot, akkor szerintem viszont nézz körül, hogy hol lehet beszerezni nagyobbat-kisebbet-drágábbat-olcsóbbat, hogy ha a szülés után nem jó, ami van, akkor el tudj küldeni valakit megvenni. Nem biztos, hogy apuka kapásból vágni fogja, milyenre van szükséged. :)

Egyébként nekem leginkább az utolsó hetekben nőtt meg a méretük, lehet, hogy nálad is így lesz.

Én egyetlen jobb minőségű kif. szopis melltartót vettem, a többi nekem is kínai pamut volt. Én is egy mérettel nagyobbat javasolnék, mint ami most jó neked.

De ha vannak paszentosabb, mellrészes pántos felsőid is, azokba is teheted a melltartóbetétet és akkor nem kell külön melltartó, ahogy előttem is írták.

Push-upot és merevítőst semmiképp ne vegyél, mert elzáródást okozhat.

2013. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!