Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lenne szopival kapcsolatban...

Lenne szopival kapcsolatban egy pár kérdésem segítene valaki (első babás vagyok)?

Figyelt kérdés

Igazából 2 nap múlva kéne szülnöm és elgondolkodtam azon hogy a kórházban pl. szoptatás előtt hogy csináltátok?Arra gondolok hogy szopi előtt megtörölitek a melleteket?Vagy amikor lefürödtök külön törölközőt használtatok?És honnan fogom tudni hogy melyik mellből kell szoptani?Mindkettőből?ÉS utána melyikkel kell a következő szoptatást kezdeni?Azt lehet érezni amikor van benne tej?És azt is lehet érezni ha mondjuk sok a tej és a baba nem szopizza ki?ÉS totál ki kell szívatni mellszívóval ebben az esetben?

Fú elég sok kérdést tettem fel,de nagyon szépen megköszönném ha válaszolnátok rá és bocsi ha butaságot kérdeztem.


2009. nov. 9. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem használtam külön törölközőt,és nem töröltem le szoptatás előtt.Az elején általában elég az egyik mellből szoptatni a babát,mert fontos,h teljesen kiszívja a tejet,mielőtt a másik mellre tennéd-először egy vizesebb tej jön és utána a zsírosabb hátsó tej-.Amikor szülés után van a tejbelövellés,azt érezni fogod,mert utána jó darabig szoptatás előtt már úgy fogod érezni,h szétdurran a cicid.:)Fejni nem muszáj,ha nem fejsz,egy idő után beáll a kereslet-kínálat,vagyis annyi tej termelődik,amennyit a baba kíván.Ha aggódsz a mennyiség miatt, akkor fejhetsz.

Ha váltott mellből szoptatsz,akkor váltogatni kell,egyszer az egyik,másszor a másik mellből.

Azt hiszem mindenre válaszoltam,de ha van még kérdés,kérdezz nyugodtan.:)

2009. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sok kérdés, de nem butaság.:)) Vannak kórházak, ahol még máig adnak szoptatás előtt egy kis darab vattát, ami fertőtlenítős vízbe van áztatva, hogy azzal töröljék át a kismamák a mellüket szopi előtt. Sajnos az erős fertőtlenítő száríthatja a bimbót,emiatt könnyebben kirepedhet. Én inkább elmentem a mosdóba (saját mosdó volt a szobához) és leöblítettem tiszta vízzel. Vittem egy kisebb törölközőt direkt a melltörlésre. Hogy honnan fogod zudni melyik mell következik? Megjegyzed :))) Miután beindul a tejtermelés, akkor meg az a melled jobban feszül,keményebb, ami épp következik. Az első hetekben bizony nagyon kellemetlenül tud feszülni a mell, ha tele van. Miután beállt a kereslet-kínálat, utána már nem fog feszülni. Teljesen nem lehet kifejni az összes tejet, mindig fog benne maradni, mert a fejés, szoptatás közben is termelődik. Én a kórházban még fejtem minden szopi után, mert nagyon fájtak a melleim, de otthon már csak akkor, ha sok maradt benne. 4 gyerekes anyuka
2009. nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem törölgettem mosogattam a mellem szopi elött.Onnan tudod h az a nehezebb melled amelyikben van tej.Én minden szopi után neki álltam fejni azt a mellet amelyikböl adtam a babómnak egyébként megfogod jegyezni melyikböl adtál neki.És jól fog lakni 1 melledböl hisz neki még nagyon pici a gyomra.
2009. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a kedvességeteket és azt is hogy szántatok rám időt és válaszoltatok.Azt hiszem több kérdésem nincs,de ha lesz akkor erre a kérdésre kiírhatom?
2009. nov. 9. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Írj ki újat, ezt nehéz visszakeresni, de én is szívesen válaszolok, ha tudok.
2009. nov. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sosem "kezeltem " a mellem, de a szakirodalom azt írja, egy meleg vizes öblítés elég.

Azt érezni fogod, hogy tej van benne:))

Én csak akkor fejtem, ha nagyon feszült a mellem, azt sem sokáig, utána egyáltalán nem fejtem-ezt mindnki maga dönti el.

Én az egy mellből szoptatás pártján vagyok, felváltva szoptattam hol egyik, hol másik mellből. Keresztanyám úgy jegyezte megy melyik jön, hogy egy biztostűt tűzött a ruhájára és mindig áttette a másik oldalra.

Amúgy majd kialakul, ilyenkor sok a kérdés, de valahogy minden megy a maga útján, és azért van a védőnő, hogy segítsen.

2009. nov. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mégegyszer mindenkinek hogy válaszolt!!:-))

ÉS ha lesz még kérdésem akkor kiírok egy újat. :-))

2009. nov. 10. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!