Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejem nagyon nagyon sok, és...

A tejem nagyon nagyon sok, és van, hogy a baba fuldoklik annyira ömlik szopizáskor. A kislányom 2 hònapos. Mit tehetnék, hogy a fájdalom enyhüljön, illetve, hogy megtanuljon jòl szopizni az ömlô tej ellenére?

Figyelt kérdés
A mellem àllandòan csomòs, borzasztòan fàj, pòlòt sem tudok rà felvenni, annyira èrzèkeny.Hogyan tudom sgítei azt, hogy beàlljon a tejem a kereslet szerint? Nagyon nehezek így a mindennapok.
2013. okt. 7. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbáltad már hogy lefejsz valamennyit és csak utána szopiztatod? Arra nem gondoltál még h tejadó anya legyél? A lefejt tejet le is fagyaszthatod biztonsági tartaléknak ha te pl. beteg lennél akkor is van mivel etetni a babát.
2013. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 xStefix ***** válasza:

Szoktál rendszeresen fejni? Mert az is okozhat ilyen túltermelést.

Az előfejés is jó lehet, de rendszeresen csinálni kicsit macerás, meghát nem mindig megoldható, pl. házon kívül.

Én hátradőlve szoptattam a fiam, nekünk ez vált be, amikor alvásnál sztrájkolt. Szerintem próbáld ki. :)

2013. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi segítsèget. Igen pròbàlam màr az elôfejèst ès reneteg màs praktikàt, de sajnos semmi nem hasznàlt. A szopi pòzoat is rendszeresen vàltogatom ùgy, hogy minèl kevèsbè ömöljön a baba szàjàba a tej, de ez is hasztalan. Nagyon el vagyok keseredve. A rengeteg ès àllandòan folyò tej ès fàjdalmas mellek miatt, màr az utcàra sem tudok kimenni, mèg felsôt ès mellartòt sem tudok hordani annyira fàj... Nagyon el vagyok keseredve!
2013. okt. 9. 15:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Létezik még olyan hogy tejtestvér? Tehát hogy áthozná hozzád egy anyuka a kisbabáját akinek nincs elég teje? A másik baba leszippanthatná nagy részét és utána jönne a tied. Persze nem tudom hogy ilyen van-e még, kérdezd meg a védőnőt.
2013. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xStefix ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne felhíni egy szaktanácsadót, ez már inkább az ő kompetenciájuk. Ki kellene deríteni, hogy mitől van ennyi tejed, mert oké, hogy lefejed vagy leadod, de attól még sok marad és esetleg továbbra is kellemetlen gondokat okoz... Szerintem te is inkább arra vágynál, hogy lecsökkenjen épp annyira, hogy elég legyen. (Vagy legalábbis ne legyen ilyen rossz akkor se, ha mondjuk szívesen leadnád a felesleget.)
2013. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, màr beszèltem szoptatòs tanàcsadòval, el is kezdtem a mòdszert amit javasolt, de attòl megint tejcsatorna elzàròdàsom lett. A tej persze nem lett kevesebb ès a baba is továbbra is fuldoklik az erôs tejàramlàs miatt. Ja, olyan pozíciòkban szoptatok, hogy minèl kevèsbè ömöljön a tej. A megodàst csak abban làtom, ha csökken a tej ennyisège, de egyelôre bàrmit teszek nem csökken.
2013. okt. 11. 09:02
 7/12 xStefix ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miket kérdezett és mit javasolt? Szakmailag érdekelne. Ha gondolod, akkor privátban.
2013. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Hogy vagy? Sikerült megoldani ezt a helyzetet,tudott valaki segíteni?
2013. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fogjuk rá!:-) Sikerült beszélnem egy laktációs tanácsadóval, aki a blokkokban szoptatást javasolta. Most aszerint szoptatok, így valamivel elviselhetőbb a tej mennyisége, de azt túlzás lenne állítani, hogy jelentősen csökkent a tej mennyisége! A csomósodád azonban még mindig probléma!:-(
2013. nov. 4. 02:18
 10/12 xStefix ***** válasza:

Én is blokkokban szoptattam, nekem is bevált, de jelentősen nem csökkent tőle a tejem nekem se. De néha már az is elég, ha csak pont elviselhető... (Nekem is sok volt a tejem és erősen folyt, de szerencsére nem záródtam el.)


Sajnos vannak ilyen elzáródós-típusú anyukák.. :( De talán később, ha a babád már ügyesebben szopik és alaposan ki tud szívni mindenhonnan minden tejet, akkor jobb lesz kicsit.

Még egy kérdés: nem fogyasztasz túl sok telített zsírsavat? Mert érdekes módon az is okozhat ilyet. (Bár ezt szerintem mondta a szaki is.)

2013. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!