Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a magyarázat erre? Más is...

Mi a magyarázat erre? Más is tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám. Eddig nem volt gond a szoptatással, mindig volt annyi tejem, amennyi neki kellett. Fejni nem fejtem. A múlt hétvégén és most is egyik napról a másikra hirtelen mintha összement volna a mellem, alig volt benne tej. A babám 60-70 ml-t evett, holott már 120-at szokott. 3 napig szenvedtünk, általában 2 cicit adtam neki, hogy meglegyen legalább a 110-120 ml.

Szedek homeós bogyót, sokat iszok, napi 3 litert, eszek rendesen, próbálok pihenni is (igaz éjszaka 2x is kelünk)

Mi lehet a magyarázat arra, hogy hetekig minden tökéletes, utána egyik pillanatról a másikra szinte eltűnik a tejcsim...:( Nagyon aggódok, nem akarok tápszert adni.

Ma egyébként már sikerült egy ciciből 110-et ennie.


2009. nov. 9. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

A tej mennyisége változhat sok mindentől. Egyébként honnan tudod mennyit szopik, mérlegen méred? Én sosem mértem, ha kellett a fiamnak adtam, bár volt, hogy többet igényelte. Nem mindig a mennyiség a lényeg, lehet, hogy mostanában ennyire volt szüksége. Nem mindig ugyanolyan éhes az ember... Ha a babád szépen fejlődik, nem látod rajta, hogy éhes lenne (nem nyűgös), akkor ne aggódj! Az aggódás sokat árthat! Ha úgy látod, hogy keveset szopott és a következő szopcsiig kevesebb idő telik el, akkor adj neki hamarabb cicit. Valószínűleg rövid időn belül helyreáll a "termelés". :)


14 hónapja szoptató anyuka

2009. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sűrűbben szopiztasd a babád, és próbáld ki a laktoherb teát hátha jobb, mint a bogyók! Nekem semmit nem ért a homeós bogyó, a teából napi 2-3 filtert 1,5l vízbe áztatom és ezt is iszom egész nap. Sok tejcsit kívánok neked!
2009. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Fejlődési ugrás.

TEheted többet mellre, az a legjobb tejszaporító

2009. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hétvégén 2 óránként is mellre tettem, de volt, hogy 2 perc után bealudt...:( Így sajnos nem kapott ingert a cicim :( Próbáltam mellszívóval is helyreállítani a dolgokat.

Mérlegen mérem (de lehet, hogy már nem kéne, mert bedilizek). Az okés, hogy Ő nem mindig éhes, és mi sem eszünk meg mindig egy egész pizzát, van, hogy csak pár szeletet kíván az ember. De attól a cicim miért "esik össze"???

Sajna a tea nem jó nekem. 2 hetesen azért kerültünk ügyeletre, mert 2 napig sírt a babám, kiderült, hogy a Laktoherb miatt fájt a hasa..:(

Próbálok nem stresszelni, tudom az is csak árt.

2009. nov. 10. 07:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is három hónapos a fiam és nemrég hasonlóan jártam, teljesen bepánikoltam, ráadásul ő sírt a cicin is, cibálta, morgott rá, biztos voltam benne, hogy éhes. Próbáltam tápszert adni neki, nem fogadta el. Ez egy stresszesebb hétvége után volt (utazás, anyós stb.), hétfőtől viszont kezdett helyre állni a rend, nem stresszeltem, teáztam és sokat cicire tettem.

Csak azt tudom tanácsolni, NYUGISAN próbálj mindent megtenni a tejcid érdekében, ami csak szóba jöhet, valóban a legjobb inger, ha ő szopizza minél gyakrabban, akár óránként (egy barátnőmnek ez segített!!!). Aztán ha végképp nem megy, fogadd el a helyzetet, tiszta lelkiismerettel lépj tovább, és örülj, hogy eddig is szoptathattál, van aki egyáltalán nem is tud. Én minden napnak örülök, hogy megadatott ez a csoda, hogy szotathatok.

De most az a legfontosabb, hogy nyugalommal kezeld a helyzetet, a babák mindent megéreznek!

2009. nov. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyan ez a helyzet most. 12 hetesek leszünk és én si kétségbe vagyok esve. Próbálom sűrűbben szoptatni de nem mindig kell neki. Eddig nagyon szépen ment minden sokat és szépen evett, de vasárnapról hétfőre és tegnap egész nap szenvedés volt a szoptatás. De nem kellett neki adni kiegészitést csak este, mert akkor nagyon üvöltött. Én is remélem hoyg hamar helyre fog állni megint minden, mert szeretek szoptatni nagyon.

kitartás aztán amjd irj hoyg mi van jó?

szia

2009. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, én is gondoltam arra, hogy esetleg anyós miatt történhetett mindez. Tudtam, hogy jönnek (és hát nem nagyon vártam...) talán ez miatt csökkent a tejci. Tegnap 100-110 között evett, ma pedig nem tettem mérlegre! Kipróbálom, hogy milyen mérleg nélkül az élet :-) Talán ez is csak stresszel, mármint ha azt látom, hogy csak 80-at evett. De úgy érzem ma minden jó volt, a cicim mérete is megfelelő, érzem, hogy van benne tejci és a picur is szépen szopizik. Igaz, van, hogy 1,5-2 óránként, de most éppen 4 óra elteltével kérte csak.

Még nagyon sok, boldog szopis napokat kívánok Nektek és magunknak is! :-)

2009. nov. 10. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:

haaat, az anyoslatogatasok nalami is mindig csokkentettek a tejmennyiseget.

tobbszor emlegette hogy biztos azert sir, mert nem eleg taplalo a tejem, amig 1x felmergelodtem es erelyesebben szoltam, hogy ilyent tobbet meg ne halljak.

A mai napig sem jon hogy higgye hogy szoptatok meg (11 honapos a lanyom). Mindig rakerdez: "Meg mindig szopik Leda? - Nahaaat"

Kottybelé szilvalé.


Amugy nekem akkor is csokken a tejem, ha nem eszem rendesen, vagy ha lejarom magam (pl hosszabb bevasarlas). Igazibol masnap meg harmadnap szenvedunk meg miatta.

2009. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!