Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Milyen ételekkel...

Anyukák! Milyen ételekkel sikerült kiváltani a baba déli szopiját?

Figyelt kérdés
A "kedves" védőnő be sem teszi hozzánk a lábát, pedig kezdő anyuka vagyok, ráadásul ikrekkel.Ezért szeretném a hozzátáplálásban a segítségeteket kérni.
2009. nov. 10. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Főzelékkel. Ez általában főtt krumpli répával, vagy almával, sütőtök répával, barackkal, elég sok variáció van rá.
2009. nov. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként most kezded a hozzátáplálást, vagy azért már kiváltottál valamit?
2009. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak mostanában kóstoltatom velük az ételeket.Gyümölcsöt már 1 hónapja kapnak napi 1x, utána egy kis anyatejet esznek.A főzelékféléket/répa, sütötök, krumpli- az nem izlett, még almával sem/ kóstoltatom velük.
2009. nov. 10. 10:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nem váltottam ki egy szopást sem, de a tervek szerint a héten kiváltjuk a déli étkezést vmi főzelék- félével.
2009. nov. 10. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Sztem alapból nem jól fogtál hozzá.Én a védőnő és a gyerekorvossal egyetértésben öt hónapos kora után kezdtem el délelőtt kínálgatni gyümölccsel. Jb. egy hónap alatt értünk el oda, hogy kiváltottuk a délelőtti étkezsét, gyümölcspürével. (kb 20 gr, aztán 40, majd 60, 120, és végül a teljes adag kb 180 gramm) Mindig megkínáltam szopival, és mire a teljes adaghoz értünk, már nem kérte az anyatejet. Ezután kezdtem el délben kóstoltatni főzelékekkel. (krumpli, alma, sütőtök, répa, cékla, cukkini,) Ugyanígy kb egy hónap alatt váltottam ki ezt az étkezést is. Természetesen amíg nem érte el a teljes adag főzeléket, mindig kínáltam szopival. (sőt még most is kortyol párat) Amint délben már stabilan ette a teljes adag "üres" főzeléket, raktam neki bele husit, majd kb két hét múlva sajtot. (sajtot egyszer egy héten adok neki, jó minőségű trappista sajtot kap). A délutáni szopit is elkezdtük kiváltani, gyümölcs, főzelék, tejpép, vegyesen kap egy fél adagnyit, azután még szopizik. Úgy tervezem kb egy két hét, és ottis teljes adagot fog enne szilárd kajából. Az én lányom nyolc hónapos lesz a hétvégén, szépen gyarapodik a súlya, úgyhogy nekem bevált a fenti módszer.

jó lenne tudni, milyen korúak a babák. Egyet tanácsolok neked, ne siettesd őket.

2009. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából mostanra váltottam ki a déli szoptatást, 8 hónapos volt vasárnap.

Nem sietek, főleg ebben a szutyok vírusos időben.

2009. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

előző

Ha én megkínálom teljes adag után is kér(ne), van amikor csak úgy alszik el.

Meg kevés folyadékot is iszik.

2009. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat.Az ikrek 7 hónapossak, sokáig akartam őket szoptatni, de elég komoly betegséget kaptam el,ami miatt nem szoptathatom őket.
2009. nov. 10. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!