Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Magas a vérnyomásom adnátok...

Magas a vérnyomásom adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Terhesség végére kiugrott állandóan a vérnyomásom, 11 hete szültem eddig azt hittem ez a sok rosszullét a fáradtságtól van, de nem múltak el továbbra is folyamatosan fáj a fejem, nyomást érzek benne, mosógép megy, szédülök stb, pár napja mérem a vérnyomássom hát magasabb mint terhesen! gyógyszert ugye nem szedhetek, illetve dopegyt nem használ! van valamilyen gyógynövényes tea vagy valami ami segítene és szoptathatok mellette? galagonyát állítólag nem ihatok! fagyöngyöt nem merek mert görcsoldó hatása is van és az ilyen teák fiamat jobban görcsölteti
2013. okt. 16. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Csalántea jó magas vérnyomásra, de nem tudom, hogy szoptatás alatt lehet-e inni. Nekem is magas volt szülés előtt és még után is, kaptam a dopegytet, de nem mindig vitte le, de aztán szép lassan helyreállt a rend. Bár szülés után 11 héttel már nem volt gond vele. Szerintem keresd fel a dokid, mert azért ez nem normális. Nekem terhesen volt, hogy kiugrott 170-re, a dopegyt nem vitte le, akkor adtak valami mást. Meg vannak ezek a Varga-féle gyógygombák, de azt sem tudom, hogy lehet-e szoptatás alatt.
2013. okt. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én ittam csalán teát még nem fogyott el pár hete, elvileg nem volt gond nem jelezte a fiam. tegnap beszéltem háziorvossal azt mondta sajnos van akinek kell akár 8-9 hó mire visszaáll minden :/ amúgy alacsony vérnyomású vagyok! a gombákról nem hallottam köszi a tippet utána nézek
2013. okt. 16. 08:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még, hogy a fokhagyma, vöröshagyma, zeller is jó vérnyomáscsökkentők, bár nem tudom, hogy a hagyma aromája átmegy-e a tejbe. Én igazából ezeket is ettem szoptatás alatt, nem volt gond belőle.

Találtam még egy házi praktikás oldalt, amelyből a kedvencem a simogassunk gyakran macskát tanács.

[link]

2013. okt. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi éppen nekem is a fokhagyma jutott eszembe :D úgy hogy ettem is egy gerezdet egy korty tejbe, és majd este ismétlem állítólag ha ezt így eszem be fog állni! viszont jöttek azzal hogy egyek egy kanál mézet utána mert az semlegesíti az ízét mert állítólag borzalmas íze lesz a tejnek! majd most hogy tejapasztó! hát komolyan agybajt kapok , kapjak agyvérzést vagy mi a manó? egyenlőre keresem még hogy valóban tejapasztó-e a fokhagyma! a linket máris nézem köszönöm nekem kutyáim vannak :P majd simogatom őket
2013. okt. 16. 09:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne sózd az ételeket külön. Illetve próbálj alacsony sótartalmú ételeket fogyasztani, így kerülni kenyér, pékáru, sajtok, levesporok, félkész termékek, konzervek fogyasztását.
2013. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!