Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Próbáljam még fokozni a...

Próbáljam még fokozni a tejtermelést ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos múlt, eddig csak szopizott, de úgy látom, most már kevés lesz neki. Adjak neki tápszert pótlásnak vagy kezdjem meg a hozzátáplálást?

És hogyan, hogy ne menjen el a szopási kedve? Elég lustácska, tipikus férfi, ha a cici mér félig üres, akkor mérgelődik, hogy a másikra rakjam át, nem akar szopni, ha már csak pár csepp tej van benne. Eddig 5-ször evett egy nap, most egy hete már 6-7 alkalommal, nem látom, hogy több tejem lenne a sűrű szoptatástól, teljesen puha a mellem, hát nem tudom, mit tegyek?



#szoptatás #Hozzàtáplálás #tejtermelés fokozás
2013. okt. 17. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megpróbálkoznék a fejéssel. Miután megetetted, azt amelyikkel kezdted a szoptatást, lefejed. (Én fejtem akkor is, ha már üres volt, és egy 3perc múlva megint megindult) .Az én kisfiam 3hónapos, és Ő is ilyen lusta:) nekem is volt hasonló, hogy 1 hétig szinte teljesen puha volt a cicim, már azt hittem elapad, de a fejéssel nagyon szuperül vissza tudtam hozni, most napi 4-5dl felesleg van. Ha tápszerezed, még annyi sem lesz, mint eddig.
2013. okt. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:
100%

Pár észrevétel:

4 hónapos kor körül a babák rendre kinyílnak a külvilág felé, vagyis innentől a szopás sokszor csak másodlagos elfoglaltsággá válik a játék után. Ez a szopási szokásokra is ki szokott hatni, pl. nappal ritkábban szopnak, de ezt éjjel aztán bepótolják (újra/gyakrabban kelnek). Vagy épp fordítva, sokszor de csak rövideket szopiznak, mert elvonja a figyelmüket a környezet. - Szerintem egyrészt ez a jelenség is okozhatja, hogy a babád most éppen gyakrabban szopizik. De ez alapból nem gond, és a szopi szempontjából se kell, hogy gond legyen; elvégre az igény szerinti szoptatásnak az a lényege, hogy mindenkor a baba aktuális igényeihez igazodunk. ;)

A puha mell egyáltalán nem baj, sőt, ez a normális a szoptatás alatt! Miután beáll a kereslet-kínálat és a tested megtanulja, mikor termelje a tejet, a kezdeti feltelés, kerekség (ami a túltermelés vagy a túltelítődés jele) általában elmúlik. De ez nem azt jelenti, hogy nincs elég tej, hanem azt, hogy most van annyi, amennyi kell, és hogy a melled már csak akkor termel, amikor a babád ténylegesen szopizik. Ez az ideális, így nincs pazarlás. :)

Ha a babád nem hajlandó egyszerre teljesen kiszopizni a tejet, nem baj; legközelebb bátran tedd vissza ugyanarra a cicire, hogy a tej végét is kiszopizza. Nem a férfiak diktálják a világot, tudod. ;)

A hozzátáplálást csak 6 hónapos korban érdemesebb megkezdeni, bármit is egyen a babád addig, mert ennyi idősen még nincsenek meg a szervezetében azok az összetevők (pl. a saját emésztőenzimek), amik lehetővé tennék, hogy hatékonyan(!) emésszen.

A szakemberek szerint a következő a fontossági sorrend:

1. szoptatás - ameddig csak lehet, erre érdemes törekedni

2. saját anya lefejt teje - ha csak szopival nem lehet elérni a megfelelő fejlődést, akkor tejjel érdemes pótolni

3. más anya teje - ha az anyuka maga sehogy nem képes elegendő tejet termelni, akkor donor női tejet lenne érdemes adni a babának, amennyiben ez megoldható

4. tápszer - és ez csak a 4. a sorban. Ha a fenti módok egyikével sincs elég anyatej, akkor jönne csak be a tápszer.

De tápszeres pótlás vagy csak tápszeresség esetén sem javasolt megkezdeni a hozzátáplálást fél éves kor előtt.


Mindezek fényében mit tegyél? Én arra biztatnálak, hogy semmi különöset, csak bátran szoptass tovább úgy, ahogyan a babád jelzi neked: ha most épp többször, akkor úgy. És hidd el, hogy csak a természetes folyamatok zajlanak, nincs semmi baj veletek. :)

2013. okt. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsokat!
2013. okt. 20. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!