Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás abbahagyása után 1...

Szoptatás abbahagyása után 1 évvel?

Figyelt kérdés

1 éve hagytam abba a szoptatást, de még mindig "van tejem". Ha megnyomom a mellbimbómat, még mindig jön, igaz 1-2 csepp. Azt olvastam, hogy felszívódik a megmaradt tej a tejcsatornákban, az enyém miért nem?

Ma reggel meg fáztam, mikor kibújtam az ágyból, és ennek hatására egy kis csepp ki is jött magától, csak úgy, a hálóingemen láttam utólag. Mi lehet ez? vagy évek, mire felszívódik?


2013. okt. 21. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:

vagy hormonzavar...

kellene egy labor hormonpanelekkel

2013. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nemrég volt ilyenek, hogy tsh, progeszteron, tesztoszteron...

Mindegyik normális.

2013. okt. 21. 16:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor prolaktin szintet szoktak nézni, nézesd meg! Nekem nőgyógyász adta a beutalót rá!
2013. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt. Normál tartományon belül volt az összes hormonom, a prolaktin sem mutatott kilengést (éjszaka lehet egy prolaktin csúcs, ami többszöröse lehet a nappali értéknek), ennek ellenére kaptam Bromot, ami kb. 1 hónap alatt eltüntette a jelenséget. Napi fél, 1 szemet szedtem.

Ha amúgy nem zavar, nem társul mellé más probléma (pl. pecsételő vérzés) nem igazán kell ezzel foglalkoznod, hacsak nem terveztek mostanában babát.

2013. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tervezünk, de rendszeresen menstruálok. Ciklust nem zavarja. Ennek ellenére meg kellene nézetnem?

Zavarni nem zavar a jelenség, csak érdekes....

2013. okt. 21. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem már mielőtt teherbe estem volt néha pár csepp előtej, ki is vizsgáltak, Prolaktin szintet néztek és emlő UH is volt, mindkettő negatív volt, annyit állapítottak meg, hogy hormonális. Még mondták hogy elmehetek endokrinológushoz, de már addigra meguntam a dokitól-dokiig járást. Pár hónap múlva teherbe estem, akkor meg már pláne nem mentem utána, mert akkor már természetes is lehet...

Aztán azóta már abbahagytam a szoptatást, lassan 1 éve, és nekem is ha megnyomom van egy csepp benne...

Most voltam a régi vidéki nőgyógyászomnál, akiben nagyon megbízom. Elmeséltem neki az egészet és azt mondta, hogy akkor nem kell vele foglalkozni, valószínűleg erősen működik a petefészkem és emiatt lehet...


Egyébként csak azért nézesd meg szerintem, mert a magas prolaktin szint állítólag nehezíti a teherbe esést, és egyéb problémára is utalhat ha magas...

2013. okt. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31 napra mindig megjött pontosan nekem is. Viszont vezetek görbét régóta, ég és föld a különbség a gyógyszer előttiek, és gyógyszer utáni között. 4-es voltam.
2013. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!