Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akiknek csak anyatejes babái nem túl nagyok? Vagy csak az enyém sovány?

Figyelt kérdés

Értem itt a súlyra, mert ezen az oldalon valahogy szinte mindenkinek már 3 hónaposan 7 kilós babája van.

Ennek ellenére az én 5 hónapos babám alig 6 kiló, pedig csak anyatejet kap.


2009. nov. 13. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mennyivel született a babád. Általában fél éves korukra duplázzák meg a súlyukat, és egy éves korra triplázzák. Persze ez sablon, nem lehet minden babára ráhúzni. Az enyém pont ellentéte, 3300 gr-mal született, most egy éves és 12 kg.. (nagyon nagy). Fél évesen majdnem 9 kiló volt.. én meg ezért aggódtam.


Ha nyugis, kiegyensúlyozott, vidám, akkor nem kell aggódnod, bár 5 hónaposan már adhatnál neki egy kis gyümit vagy főzeléket, az valószínűleg lendítene a kis súlyán.

2009. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia, ha az orvos rendben találja őt, akkor valószínűleg csak ilyen típus. Mennyivel született? Nem baj az sem, ha félévesen nem dupláz.

Nem biztos, hogy a hozzátáplálástól megindulna a súlya. Ha elég a tejed, attól fejlődik a legjobban, mert az jobban hasznosul, mint bármi más. Szóval ne aggódj.

2009. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lányom aki elég nagynak 3,95 kilóval születtet, havi fél kilókat hízik.

8 hónaposan 8 kiló és 76 cm 5 hónaposan 6,4 kiló volt és 69 cm volt.

Nem kövér, nem sovány arányos, 6 hünapig anyatejes volt.

Most már ül, áll, mászik, lépeget, pakol.

Fiam még 10 éve 3 hónaposan 6,5 kiló volt(ő 4,4 kilóval született,3 hónapig volt kizárólag anyatejes) és az akkor eléggé nagynak számított, ma simán átlagos lenne.

Iszonyat nagyok a babák ma, láttam múltkor az usziban egy kislányzt hát szegény oylan kövér volt, hogy már cukinak sem volt mondható

2009. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
a babám 3090 grammal született. de úgy látszik, hogy manapság ez soványnak számít a 4 kilósokhoz képest. egyébként a gyerekorvos azt mondta, hogy teljesen rendben van a súlya... ő ilyen típus
2009. nov. 13. 11:56
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne mondd a babádra hogy sovány, a súlytáblázat alapján az átlagos súlyú babákhoz tartozik. Akik ide irogatnak tényleg a legtöbbjük babája nagyobb az átlagnál, ami nem baj, legyenek büszkék rá, a baj csak az, hogy mi elkövetjük azt a hibát hogy azokhoz mérjük a mi babánkat is, pedig nem ezt kéne nézni. Ha a doki azt mondja hogy minden rendben van vele akkor semmi gond, mert minden baba másképpen fejlődik és ez igy van rendjén. Az én babám 5 hónaposan 5,4 kg, igaz ő jóval 2 kiló alatt született. És ha megnézzük hogy születésekor majdnem hogy a semmiből kezdte és mostmár az átlag súlyúakhoz tornázta fel magát akkor ez szép teljesitmény.
2009. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
kedves utolsó: teljesen egyetértek veled, csak tudod...ha mindenkitől azt hallod, hogy még 6 kiló sincs pedig ilyen korban már rég....na de mindegy...legalább nem vagyok egyedül
2009. nov. 13. 12:13
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden baba más. A "sablon" szerint fél éves korban dupláznak súlyt. Az én babám 3400g-mal született most lesz 4 hós és 6900 g. Nem kevés, de normális. Csak tejcsi kapott eddig, most kezdtem el adogatni neki tejpépet, de hígabbra csinálom és fejek hozzá tejet is. Szerintem nem kell aggódnod, ha az orvos úgy látja, hogy rendben van.

2009. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, sokszor olvashatod itt, hogy egyik-másik baba milyen agy. De ezek általában nagynak is születtek... Az én kislányom 2950 g-mal született, 48 cm-rel. 5 hónaposan ő is csak épphogy volt 6 kiló (6180 g és 62 cm). Ő is csak anyatejes volt.Szerintem ez a hízás ennyi idő alatt bőven elég. Szerintem ez nem verseny, nem kell minden babának óriásnak lennie. Egyébként tényleg elég, ha 6 hónapos korára duplázza meg a súlyát... Emellett meg, ha a babád nyugodt, kiegyensúlyozott, jól fejlődik testileg és szellemileg is, nincs miért idegeskedned, ő ilyen alkat.
2009. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
agy=nagy :S
2009. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11.58-as vagyok. Ne foglalkozz azzal hogy ki mit mond, akik ezt mondják biztos ők is csak óriás babákat láttak eddig azért mondják. Könnyű ilyenkor eltekinteni az átlagtól mikor mindig nagyobb babákat látnak. Az én babámra is azt mondták 2 hónaposan hogy "hááát, még mindig olyan picike" de ezt olyan sértőn, mintha én tehetnék róla, mintha legalább is nem etetném. Rosszul esett, de belegondoltam hogy az én babám hiába kicsi de 2 hónaposan már megduplázta azt a kicsi súlyát és büszke voltam rá ezért. Te is gondolj valamire amiért büszke vagy rá, pl amiben jobb a hasonló koruaknál, mert biztos van ilyen, és akkor már nem fog érdekelni ki mit mond.
2009. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!