Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, segítsen aki...

Mit csináljak, segítsen aki volt hasonló helyzetben!?

Figyelt kérdés
2,5 hós babámnak kevés a tejcsi, már óránként rakom mellre de nem lesz több...pótolnám neki tápszerrel, de nem veszi el a cumisüveget, pedig 1 hósan még elvette.....éhes!mit lehet tenni? 3 fajta is van, de mindet kidurja a szájából!
2013. okt. 27. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg a medela szoptanítot. abba tápszert is tehetsz természetesen, szop, de mégis egy zacskóból jön a tápszer. a melled is ingerli, így a tej mennyisége is nő.
2013. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
próbáltam, nem megy!érzi h ott van a kis cső, be sem kapja a mellem....
2013. okt. 27. 15:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor kérj tanácsot szoptatási tanácsadótól!
2013. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a stressz gátolja nálad a tejleadást. Nyugodj meg, és akkor menni fog a szoptatás! Ha nem kéri a cumisüveget, pedig ismeri akkor lehet nem is annyira éhes.

Megpróbálhatod kispohárból itatni.

2013. okt. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ismeri, de kb. 1 hónapja csak szopik,nem kellett a pótlás.....azóta nem találkozott vele!
2013. okt. 27. 16:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem kéri a cumisüvegből, akkor nem éhes.

Ringasd el, míg el nem alszik, s ha felkel, akkor próbáld meg cumisüvegből.

Én is voltam ilyen helyzetben, még annIt csaltam, hogy 2-es cumival adtam neki, azzal elfogadta, mert megérezte a tej ízét!

2013. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

első lépésben kérdezz meg egy szoptatási tanácsadót. nekem segített annak idején.

a szoptanítot én is használtam, nekünk bejött, napi 700 ml tápszert tudtam 200 alá csökkenteni, több tejem lett.

a legfontosabb a türelem, nyugalom.

és tényleg éhes? vagy növekedési ugrás? hogy gyarapszik? jaki, pisi?

2013. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szeretném a szoptanitot használni, de nem megy!Edig jól gyarapodott, de most látom a stagnálást, és a kevesebb tejet csak az utolsó 1 hétben érzem....pisis pelus olyan 5 db van, és kakis 1 vagy 2 de van olyan nap, h nincs kaki!

Az utolsó 10 napban, kb. 20 dekát hízott, ami sztem kevés!

2013. okt. 28. 07:33
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! az nem semmi teljesítmény, nagyon ügyes vagy!Neked nem köpte ki a cicit mikor megérezte h ott a csövecske?
2013. okt. 28. 08:05
 10/11 anonim ***** válasza:

7es vagyok: nem köpte ki, jól fogadta, 6,5 hónapos koráig használtuk, akkor már sinlacos tápszert is adtam neki ezzel.


kérdező: 10 nap alatt 200 gramm az nem stagnálás!!! az egy hónapban 600, 3. hónapban az teljesen normális, sokat pisil, vagyis eleget. nyugi, ez lehet csak növekedési ugrás. légy türelmes s csökkentsd a tápszert, először a mostani 90%ára, aztán pár nap után, ha nem veszít a súlyából, megint. ha nem hízik, csak stagnál, akkor ne csökkentsd de ne is növeld vissza. és csak max 3-4 naponta mérd, különben csak stresszeled magad vele.

2013. okt. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!