Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás, fejés. Most akkor...

Szoptatás, fejés. Most akkor hogy van ez?

Figyelt kérdés

Azt hittem felkészült vagyok, de tegnap rájöttem,hogy mégsem. Anyuval beszéltem és azt mondta,hogy neki anno azt mondták, hogy minden szopinál le kell fejni azt a cicit amelyikből nem evett a baba. Viszont ahogy utána olvasgattam, van,aki úgy csinálja,hogy egyszer az egyik,utána a másik ciciből szopizik a baba,naponta 1-2-szer fej. Van aki egy etetés alkalmával mindkét cicire ráteszi a babát.

Összezavarodtam.

Ki hogy szokott szoptatni illetve fejni?

39+3 hetes első babás


2013. okt. 30. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én felváltva szoptattam: egyszer az egyik mellből, a következő etetésnél a másikból. Én csak akkor fejtem, ha nagyon feszített, fájt, vagy csomókat éreztem benne. Mondjuk ez csak az első pár hetet érintette, utána ugyanis beállt a "kereslet-kínálat" egyensúlya, így nem volt szükség fejni.

Azt gondolom, hogy ezt magadnak kell kitapasztalni, hogy nektek hogy lesz a legjobb. Valakinek ez válik be, amit én is leírtam, másvalakinek meg ez egyáltalán nem jó. A fejés kérdése pedig nagyban függ attól, hogy mennyi tejed van. Ne aggódj, menni fog! Boldog babavárást, és könnyű szülést!

2013. okt. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem két gyerekem van. Mindkettőnél máshogy tudtam megoldani és harmadjára már nagyon máshogy csinálnám.

Első gyerekkel úgy csináltam, ahogy írod. Egyikből eszik, aztán lefejtem. Következő etetésre a másik mell megtelik, abból eszik és szintén lefejni.

Ennek annyi hátulütője van, hogy némelyik gyerek annyira nagyétkű (vagy nincs elég tej egyszerre egy mellben), hogy a másik mellből is etetni kell. Megfejelem még azzal, hogy nem minden étkezésnél akar többet enni, hanem csak alkalmanként. Vagy abbahagyja és egy óra múlva folytatná....és már azt sem tudod melyik mell jön, mit fejtél, már üres vagy és a sok lefejtet adnád üvegből.....és amúgy a sok fejéstől, fertőtlenítéstől már kivagy, főleg ha éjszaka csinálod és nincs időd aludni.


Másodiknál már okosabb voltam. Csak akkor fejtem, ha el kellett mennem vagy valamiért nagyon beindult a tej és nagyon feszültem. Ezen kívül én azt mondom, hogy az elegendő tejet úgy lehet elérni és fenntartani, hogy a baba igényeihez igazodsz, eleget pihensz (sokszor nem elég a fekve tévézés vagy olvasás, hanem alvás kell), eleget iszol és pihensz. Kvázi a háztartást kissé hanyagolni kell. Én azt mondom, hogy nem szabad hagyni, hogy picibaba átaludja az éjszakát már egy hónaposan, mert pont azzal csökken a tej mennyisége is. Hiszen nincsen stimulálva, ösztönözve a mell, hogy termelje a tejet. Ha úgy érzi, hogy nincs rá szükség, akkor visszaveszi a tempót és nem lesz elég tejed. Merthogy lesz majd olyan időszak (6 hetes kor körül), amikor egyszercsak zabagép lesz és az amúgy tejcsárda anyukát is kiakasztja a gyerek, annyit eszik és nincs tej. Jön a sírás, jaj nincs tejem stb. Na, ilyenkor nem a tápszerhez kell nyúlni, hanem rákapcsolni a szoptatásra. Naponta sokkal többször, óránként akár mellre tenni. Nézni közben, simizni. Ha nem nagyon kajál ,az sem baj, csak legyen meg a testi kontaktus. Ezek mind-mind olyan hormonális hatásokat segítenek elő, amitől a fokozott szükségletét majd követni tudod.


Tudom, iszonyú fárasztó, kimerítő. Nyugodtan mondd meg a párodnak, hogy hisztisebb leszel, de szereted és csak előre szólsz. De majd milyen büszke leszel, hogy minden jól megy. :) Nem kell receptet kérni, nem kell cumisüveget fertőtleníteni, de mindenekelőtt védettséget, biztonságot, anyaszagot adsz a gyerekednek. :) De jó neked. :)

2013. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Majd kitapasztalod :) Az elején mindkét ciciből szoptattam és fejtem, hogy jól beinduljon a tej. 1 hónap után már váltva szopiztattam, nem fejtem semmit. 2 és fél hónapos kora körül kezdett elmenni a tej, újra mindkét cicin etettem, napközben 1-2 alkalommal fejtem is. Visszajött és most ismét váltok, de reggelente (hajnalban) fejnem kell az egyik cicit, amiből nem fog enni, mert nagyon feltelik. De csak napi egyszer. Így is tele a fagyasztó :D

Sok-sok folyadék és nem lesz semmi baj! A szoptatós teákkal vigyázz, görcsölhet tőle a baba pocija...nem kell igazából semmi tejserkentés csak a folyadék és a baba szája :D

2013. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első pár hétben én is váltott mellből szoptattam. Ha jobb mellből evett akkor utána azt fejtem le (2-2,5 decit az első 2 hétben). Volt ,hogy mindkét mellemből fejtem, mert annyira feszített. 6 hetes volt a lányom amikor már nem fejtem. Igény szerint szoptattam.
2013. okt. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha pont elég a tejed nem is kell fejni. Elvileg magától beáll pár hát alatt a kereslet kinálat mennyiség. Annyi tejed lesz ami pont jkell a babának. Ha ez valami miatt mégsincs igy akkor kell fejni mivel minél többet fejsz annéál több termelödik.
2013. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelező fejni, akkor fog leghamarabb beállni, hogy annyit termel a melled, amennyit a baba kér. Hogy 1-2 vagy két mellből szoptatsz az elején, azt úgyis a baba étvágya fogja meghatározni, de hosszú távon kényelmesebb (és esztétikusabb), ha két mellből. A fejés meg hasznos lehet tejszaporításra (pár percig közvetlen evés után ugyanabból a mellből), vagy mellgyulladás megelőzésére (ha feszülne, csomósodna), vagy ha félre akarsz rakni anyatejet (mert pl. egyszer-egyszer más fogja megetetni).
2013. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, kezd összeállni a kép :-) Már csak egy kérdésem van: kézi vagy elektromos mellszívó?
2013. okt. 30. 11:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerineem mivel ennyire a végén vagy, most már várd meg, hogy tudsz-e szoptatni.

Mi megvettük előre a kézi mellszívót. Koraszülött lett a babám, rászokott a cumisüvegre. Az állandó fejés miatt kikészült a kezem a kézi mellszívótól, 2 hét múlva vehettünk egy elektromosat.

A kézi mellszívó vissza van rakva a dobozába. Elektromosból pesztonkát vettünk, van hozzá orrszívófej is.

Szerintem, ha tényleg szüksége van valakinek a mellszívóra, akkor az elektromos sokkal jobb.

Gratulálok, és könnyű szülést kívánok!

4,5 hós kislány anyukája

2013. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi elektromos avent-et vettünk, és áldom az eget.

Már nem lenne kezem ,ha kézit vettünk volna.

2013. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki egy etetést egy mellből szoptat, annak rengeteg teje van, de pl nekem kevés volt, így minden etetésnél mindkét cicimből evett a babám, de még így is kevés volt a tejem és tápszer kiegészítés kellett.

Elvileg a fejéssel növelni is tudod a mennyiséget, de nekem ezt sem sikerült, hiába próbáltam, több napig minden etetésnél még fejtem, de kb 10ml jött.

Mellszívó a kórházban medela erektromos volt, az nagyon tuti volt, de mi itthonra avent kézit vettünk, nekem egyszerű volt használni.

Szoptatni én az ölembe vettem a fiamat és úgy, nekem nem vált be a szoptatós párna, pedig direkt vettem, de nagy pocakkal aludni jó volt :)

Aztán a szoptatás vége felé kezdtem el fekve szoptatni, úgy sokkal kényelmesebb volt nekem, a gyermekemnek szerintem úgy is jó volt.

Ezekbe nehéz tanácsot adni, mert ezt ki kell tapasztalnod.

2013. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!