Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatok és beoltatom...

Ha szoptatok és beoltatom magam a H1N1 ellen, akkor abból lehet probléma? Vagy nincs a kettőnek egymáshoz semmi köze?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Oltás utáni napon nem fogadta el a cicit és azóta sem. Üvölt ha a szájába jut a tej, de a tápszert mosolyogva nyeli. Én megszivtam :(
2009. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez komoly??? Nagyon sajnálom! Én akkor nem oltatom be magam...:(
2009. nov. 14. 18:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én csütörtökön oltattam be magam. Azóta is ugyanúgy esznek a Kislányaim (3 hónaposak). Sem magamon, sem a tejen nem érzek semmi változást. Amúgy "hivatalosan" nem befolyásolja a tejet és a szoptatást a védőoltás.
2009. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Semmit nem befolyásol az oltás. Oltasd csak be magad. Veled együtt a babád is védettséget fog szerezni az influenzával szemben.
2009. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

és mi van, ha nálam is az lesz, mint az első hozzászólónál? Fogalmam sincs mit tegyek??? :(

Az oltás mellékhatásától is félek...Kínában 2 ember a mellékhatásba halt bele...

2009. nov. 15. 10:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok! 1 órája újra sikerült szopiznunk. Nem tudom volt-e köze az oltáshoz...

Ha visszamehetnék az időben, akkor is vállalnám az oltást! Inkább kapjon a kicsi tápszert, mint súlyos beteg legyen szövődményekkel. Pláne, hogy 1 éves kor alatt nem adnak neki oltást :(

2009. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Felesleges az oltás annak aki szoptat!!

Az országos tiszti főorvos megmondta, hogy anyatejen keresztül nem kap védettséget a baba.

Megvédeni addig lehet míg a pociban van, az oltóanyag a méhlepényen át jut a babába, és csak fél év így is a védettsége, miután megszületett!

Szoptatós anyákat nem oltanak be amúgy sem! Vagy eltitkoltátok? Nálunk a dokik bárkit beoltanak, még a terheseket is. A szoptatókat nem, C-vitamin szedését ajánlották.

2009. nov. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez marhaság! Oltják a szoptatós mamákat, sőt ingyenesen oltják!

Nem az oltóanyag ad védettséget, hanem amikor az anyában kialakul a védettség, akkor az a szopin keresztül a babát is érinti.

2009. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1.nem ingyen oltják a csecsemők szüleit, ez nagy tévedés! 6hetes a babám, a férjemnek meg kellett venni az oltóanyagot, mert még nem azt a lépcsőt oltják, ahová tartozik.

2.az én orvosom Antsz körlevelet kapott, hogy szoptatós anyákat ne oltsanak, mert hasztalan, és nincs így tesztelve, hogy mi a mellékhatása az anyára nézve!

A tej nem viszi át a védettséget a babába!

2009. nov. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ÁNTSz honlapján semmi jele nincsen annak, hogy ne lehetne oltani szoptatós anyákatm és értelmetlennek is tűnik, miért ne lehetne?
2009. nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!