Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek szopik még 15 hós...

Kinek szopik még 15 hós babája? És mást nem eszik?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy a lányom 15 hónapos elmúlt , lassan 16 hónapos lesz, és nem hajéandó semmit enni , csak szopik. Viszont a tejem már kevés neki, az biztos, mert szopi után sír, nyűgös. Viszont ha meglátja a kanalat a kezembe, vagy a cumis üveget, olyan éktelen üvöltésbe kezd , majd meg süketülök. És nem hajlandó kinyitni a száját ha meg kínálom bármivel is. A súlya 2 hónapja nem nőtt. Mit tehetnék??? Segíségetek várom, aki ilyenen esetleg átesett már!


Köszönöm. Egy kétségbe esett anyuka


2009. nov. 14. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Anyatejes babáknál már 4 hónaposan,de legkésőbb el kell kezdeni a hozzáttáplálást! Gyümölcs,főzelékek,husi sbt.Ma már mindent kellene ennie,és nem kellene szopnia.6 hónapos kor után a fejlődéséhez nem elég csak az anyatej.Vannak olyan kutatások is ( ez még nem bizonyított)hogy egy éves kor után az anyatejben lehetnek toxikus anyagok,amik a babára nézve ártalmasak.

Most már nagyon nehezn fog ételt elfogadni,mert nem szokott hozzá az ízekhez, a rágáshoz stb.Legokosabb,ha elviszed orvoshoz,és tőle kérsz tanácsot.Minél előbb,ne várj,amíg nagyobb baj nem lesz,mint amennyi most van.

2009. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Kimaradt a legkésőbb 6 hósan.Bocsi.
2009. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Én 7 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, de nem volt jelentősége, mert ő is csak cicit akart!Egyszerűen oldottam meg!Reggel mikor felébredt rögtön kajával kínáltam!Beültettem az etetőszékbe, elé raktam a reggelit, és a kiskanalat!Egyen egyedül ha már nekem nem hajlandó!Az első kanál amit a szájához vett észletette hogy finom az étel is, és utána hagyta magát etetni!De ennyi idősen adhatsz neki apró falatkákat is!Aztán ha már j pár falat lent volt a pocakban, és megunta a kaját, no akkor kapott cicit!És megtanulta hogy addig nincs cici míg nem evett mást!
2009. nov. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
A WHO ajánlása a 6 hónapos korig való anyatejes táplálás, ami nem jelenti azt, hogy nem lehet tovább szoptatni, sőt. Csak sajnos a tápszergyártók pénztárcájától függő orvosok a valóságot elferdítik, rémhíreket terjesztenek, csakhogy minél több tápszert vegyenek az így félrevezetett anyukák. Szoptass nyugodtan, hetente egyszer próbáld meg a hozzátáplálást, csak ne erőltesd és nyugodj meg, nincs semmi baj.
2009. nov. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

21.23as felelőtlen vagy, mert igenis van baj! nagy baj, hogy nem eszik egy 16 hónapos baba mást, csak tejet!

kérdező, sürgősen kered fel az orvost, vagy védőnőt, nem is értem, eddig miért nem segítettek, hogyan hagyhatták, hogy idág fajuljon.

nem tudom, én szerintem teljesen abbahagynám a szoptatást, és elkezdeném etetni, vagy pedig csak este szoptatnám...

2009. nov. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, hogy szopik, de önmagában valószínűleg ez már kevés.

Én odaültetném az ebédlőasztalhoz, ahol mindannyian egyszerre eszünk, s ő is kapna egy tányért, s ugyanazt az ételt. Előtte mindenki enne, hátha kedvet kapna.

Vagy addig nem kapna cicit, míg a tejbedarát nem eszi meg, pld. Tehát előbb a kaja kóstoltatása, utána a cici.

Próbálj kapcsolatot felvenni a www.lll.hu oldalon a tanácsadókkal. Tök aranyosak.

2009. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Szeirntem rakd elé a kaját,ha nem eszi meg vedd el,de ne szoptasd meg utána mert akkor soha nem fogja megenni,igy viszont maximum estére már biztos lehetsz benne hogy meg fogja enni .
2009. nov. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Adj neki mást is ne csak tejet.
2009. nov. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat. Igazából a védőnő is és az orvos is azt mondta , ha a gyerek éhes enni fog. De hiába akarom bármive kínálni, kiköpi, kihányja. Vagy el se fogadja, inkább ordít. Nekem meg meg szakad a szívem. Nem tudom hogy fogom megoldani. Szerintem is későn álltam neki a hozzá tápláláshoz. Meg próbálom a tanácsotokat, hátha egyedül eszik majd.

Köszönöm mindenkinek.

2009. nov. 15. 17:50
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kétségbeesett Anyuka!


Először is ne ess ennyire kétségbe, ugyanis ha nem lenne elég a tejed, akkor nem stagnálna a súlya, hanem FOGYOTT VOLNA, méghozzá nem keveset. Szóval egyáltalán nincs nagy baj.

Ha Neked nem kellemetlen a szoptatás, akkor folytasd nyugodtan. És semmi olyan tanácsot ne fogadj meg, ami cicimegvonást javasol büntetésként, vagy éheztetést, amíg nem eszik mást, mert ez GYERMEKKÍNZÁS!!!

Ennél sokkal enyhébb, de hosszú évekre vagy akár évtizedekre szóló negatív hatása lehet annak, ha erőlteted az evést, mert belekerültök egy játszmába, ő valószínűleg rossz evő lesz, meg jó ég tudja, milyen lelki beteg, Te meg frusztrált és még kétségbeesettebb, mert ahelyett, hogy "rendesen" enne, még a cicit is elutasíthatja és komplett éhségsztrájkba kezd.

Mostanában hallottam egy kislányról, aki így járt, és a kórházban álmában töltötték a gyomrába egy gumicsövön a tápszert, mert nem akart enni semmit. Ugye nem akartok ide jutni? Akkor semmiképp ne erőltesd, csak szelíden!

Ültesd le minden alkalommal az asztalhoz, amikor esztek, tedd a tányérjára azt, amit Ti esztek, és ne is foglalkozz azzal, hogy eszik-e belőle és mennyit. Enni fog, lehet, hogy csak többedik alkalommal, de fog. Ne add fel, de ne játszmázz.

2009. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!