Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Leghamarabb Mikor érdemes...

Leghamarabb Mikor érdemes készülni még a szülés előtt a szoptatásra? Mikortól érdemes fogyasztani a tejserkentő készitményeket, teákat?

Figyelt kérdés
Most a 35. hetet kezdem. Az első kislányomnál -tavaly nyáron- nem készültem ily módon előre és 4-5 nap volt szülés után mire elegendő tejem lett. A második babámat várom és Nem szeretném ha szükség volna tápszeres táplálásra -mégha csak 3napig, akkor sem. Elkezdjek már most teázni? Lehet ezzel segiteni a dolgot, vagy mindenképp majd a gyerek hozza a belövellést?
2013. nov. 3. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A pici babád fogja serkenteni a tejcsid .

A tejserkentő tea csak akkor kell esetleg amikor már több tejre van szüksége a babádnak és nincs annyi tejed. De ezt észre fogod venni.


2 gyermekes anyuka

2013. nov. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a teát nem szabad szülés előtt elkezdeni, majd csak utána, akár már a kórházban is.

Terhesség alatt csak annyit tudsz tenni, hogy lelkileg felkészülsz, bízzál magadban, bizzál benne, hogy a másodiknál könnyebb lesz, és több lesz a tejed.

Egyébként általában csak a 3 napon kezd el nőni a tej mennyisége, előtte csak előtej van, ami kisebb mennyiségű de nagyon fontos. Abban a 3 napban még nem szabad tápszerezni, és ált. a kórházakban nem is szokták, már elég bababarátak mindenhol (bár gondolom van kivétel:( )


Az egyik fontos dolog, hogy már a szülőszobán tedd mellre a picit (persze ha lesz erre lehetőség, ha normál szülés lesz és nem császár), utána pedig babamama szobában legyetek.

2013. nov. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olvasgasd a www.lll.hu oldalt. Nekem sokat segített.

Az a lényeg, hogy ne adj pótlást az első napokban, hanem minden nyekkre tedd cicire a babát, és szépen beindul majd. Hogy hány nappal később, az nem olyan fontos.

Nekem a harmadik babával indult a "leglassabban", 4-5. nap körül, de nem éhezett így sem a lányom.

Teákat szülés előtt tényleg ne!

2013. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tejserkentőket nem szabad terhesség alatt alkalmazni!

Szülés után a hormonok indítják be a tejtermelést, nem a csodaszerek és bűbájpraktikák.

Tápszert max. akkor adnak a babának, ha nagyon fogy, vagy besárgult és még nincs teje az anyukának. De ez akkor sem a világvége, számtalan picike kapott kezdetben pótlást és utána szopizott akár évekig is.

Tedd sokszor cicire a babát, az se baj, ha semmi se jön, a lényeg, hogy a folyamatokat beindítsa. Ha nagyon aluszékony kezdetben a baba, akkor érdemes keltegetni, ha pedig alszik, lehet borogatni, finoman masszírozni, kézi mellszívóval stimulálni a melleket. Nem baj az, ha semmi sem jön, csak az agy úgy fogja fel, mintha a baba lenne ott folyamatosan.

(Van, hogy az első 24 órát szinte végigalusszák a pindurkák, kipihenik a szülés fáradalmait. Ettől sem kell megijedni, meg fog éhezni és akkor bizony felkel és követelni fogja a betevőt :))

Csak szép nyugodtan csináld, figyelj oda, hogy eleget egyél, igyál, ha a baba békésen alszik, pihenj te is, aludj, ne azon stresszelj, hogy még esetlegesen nincs nagy mennyiségű tej.

2013. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!