Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire fontos a szoptatás...

Mennyire fontos a szoptatás és az anyatej?

Figyelt kérdés
Nincs kedvem szoptatni a babámat, tápszeres lesz! Lesz ettől bármiféle hátránya az anyatejes babákkal szemben?

2013. nov. 6. 14:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ma már remek tápszerek vannak, ez tény. Az is, hogy soha nem lesznek annyira jók, mint az anyatej. Ha bármi ellenérzésed van a szoptatással kapcsolatban, még mindig kérhetsz anyatejet anyatej leadó állomásról. Az is jobb, sokkal, mint a tápszer.
2013. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Kevésbé lesz ellenálló a babád. Mármint csecsemőkorban. Az anyatejjel védettséget kap sok mindennel szemben, az anyatejes babák ritkábban betegek.

És még előny, hogy nem kerül pénzbe az étele a babádnak legalább fél évig. Nem kell vizet forralgatnod, cumisüveget mosogatni, sterilizálni. Orvoshoz járni receptért.

Szerintem macerásabb, amíg teheti az ember, jobb szoptatni.

De miért nincs kedved? Ez furcsa hozzáállás, mert általában az anyukák mindenből a legjobbat akarják a gyereküknek, ha tehetik.

2013. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
Fontos persze, de semmi hátránya nem lesz a babádnak attól, ha nem szoptatsz. Nem feltétlenül lesz betegesebb, ezt el ne hidd. Amit Te itt ezért kapni fogsz (ne így legyen)..
2013. nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Bocs, a kérdésért, mert nem igaz amit írtam. Egyszerűen elítéltek egy kérdésnél amiatt, mert én elítélem az ilyet, pontosan azért mert egy anyának ha teheti mindig mindenből a legjobbat kell biztosítania a gyermekének, szerintem ez kötelessége, mégis engem marháztak le, nem azt aki a saját kényelmét előtérbe helyezi a gyerek érdekeivel szemben. Csak kíváncsi voltam, hogy tényleg egyedül vagyok-e ezzel, hogy így gondolkodom. Még egyszer bocs.
2013. nov. 6. 14:50
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
És milyen igaza volt annak, aki így jellemzett téged. Ott is unszimpatikus voltál, ez a kérdés pedig végképp meggyőzött.
2013. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Szia! Én is szoptatni szerettem volna, de nem tudtam, csak két hónapig. Tápszeres lett a fiam, de semmi hátránya nem volt belőle! 11 hónapos, szép egészséges, kiegyensúlyozott! Még nem volt beteg, pedig én már születése óta kétszer is komolyan meg voltam fázva! Ránézésre sem mondták meg róla, hogy nem anyatejes! A tápszerekben minden vitamin megvan, ami az egészséges fejlődéshez kell! Ez is egy a sokaságot megosztó kérdés, de mindenkinek magánügye, hogy hogyan neveli a gyermekét és miért dönt így!
2013. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ok, akkor ezek szerint nem fontosak a gyerek érdekei szerintetek, és nem kell mindenből a lehető legjobbat biztosítani? Bocs de csodálkozok ezen, hogy így gondolkodtok...
2013. nov. 6. 15:06
 8/27 A kérdező kommentje:
Számomra ez teljesen ugyan olyan mint az óhajcsászár...
2013. nov. 6. 15:14
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor kell még eljátszani ezt a "szuperanya, aki szoptat" és "szar anya, aki nem" témát? Nem unjátok még?

Nem kell úgy előadni, mintha a tápszer valami szemét lenne, amit csak az ad a gyerekének, aki rosszat akar neki. Förtelem, hogy egyesek még mindig itt tartanak.


Bocsásson meg a világ, nekem nem ment a szoptatás és nem is nagyon erőltettem. Ettől még nem vagyok elitélendő. Három lombikon vagyok túl, szerintem elég jól mutatja, hogy mennyire akartunk gyereket. Egész nap foglalkozom vele, szeretem, játszunk, vidám, sosem volt beteg. Nem hiszem, hogy ezen múlna.

De te nyugodj meg, hogy szuper anya vagy, mert szoptatsz. (nem mondom, hogy te nem szereted a gyerekedet, de pattanj már le erről a témáról, hogy a tápszeres gyerekkel nem törődik az anyja).

2013. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem olvastad el figyelmesen... nem azokról van szó, akik megpróbálták de nem ment, mert csak mondjuk nagy keservesen hoztak össze pár ml-t pl, hanem aki alapból úgy áll hozzá, hogy nem, mert az kényelmetlen!
2013. nov. 6. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!