Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális ez mióta végigalussza...

Normális ez mióta végigalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
Az elejétől kezdve igény szerint táplálom a babát, szoptatok és tápszert is kap ha szükséges. Kb mindig a papírforma szerint 3 óránként éhezett meg. Mióta átalussza az éjszakát, ez azt jelenti, hogy olyan 6-7 órát alszik éjszaka egyhuzamban, mikor felkel jól lakik, aztán egy óra múlva megint enni kér, aztán 1 óra múlva megint, és így tovább kb 4 órán keresztül, aztán szépen visszaáll a 3 óránkéntira. Ez azért van mert ilyenkor pótolja azt az éjszakai kimarat étkezést? Másnál is így van?
2013. nov. 11. 13:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Jahh elfelejtettem hozzátenni, hogy 2 hónapos.
2013. nov. 11. 13:30
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen! Az enyém 3 hónapos, ugyanezt teszi. Mondjuk nem óránként, de kettő után éhes. Volt, hogy 12 órát aludt egyhuzamban, aztán két óránként evett kb kétszer, aztán visszaállt. Bepótolja!
2013. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szopizás nem csak evés, hanem anyaközelség, megnyugvás, fájdalomcsillapítás.

Egy igény szerint szoptatott babánál előfordul, hogy teljesen váratlan időpontokban is cicire kérezkedik, normális, ha nem kiszámítható. Egyszer több óráig rá sem néz, másszor meg 20 percenként kéri, vagy le sem száll hosszabb ideig.

Viszont amelyik baba cicire mehet, amikor csak szeretne, annak nincs szüksége tápszerre.

2013. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért van szüksége tápszerre, mert igaz, hogy rengeteget szoptatok, az elejétől kezdve, de komolyan, az első pár hétben semmi mást nem csináltam egész nap, nem igazán indult be a tejcsi. A babóm nagyon cuki, és kitartó, de mikor már szopizik egy órája, és szívja a semmit, és ráteszem a mérlegre, és azt mutatja, hogy 10 gr-ot sikerült szegénynek szopizni, és ordít, mert persze éhes, akkor bizony adok neki tápszert. Sajna ez van, iszonyat kicsi a mellem és kevés benne a tejmirigy, legalábbis ezt mondják.
2013. nov. 11. 13:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, nem kötekedés, csak próbálok rájönni, hogy mi a helyzet.

az, hogy kevés tejmirigyed van, azt UH-val igazolták?

Csak azért kérdezem, mert nem hiszem, hogy az enyémnél kisebb melled lenne, és a kis mell nem hogy nem baj, de még előny is lehet. (Én két gyerekkel tejadó is voltam)


Szóval: egy két hónaposnál teljesen normális, hogy egy órát is cicizni akar. A sírás meg nem biztos hogy éhség miatt van (főleg ha éjjel ennyit alszik, kizárt hogy éhes lenne!), lehet hasfájás, bármi. A szopikat egyenként lemérni értelmetlen. Ha megvan a napi 4-6 pisis pelus, ha hetente hízik legalább 100-150 g-ot, akkor biztos nem éhezik.

Ha viszont tápszerrel pótolsz, az tényleg a tej csökkenéséhez vezet hosszabb távon. (egy-egy adag nem, de ha napi szinten kap, az már igen)

2013. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, ennyire nem mentem utána, csak mondják, franc se tudja, mindenesetre kiismertem már annyira, hogy tudjam mikor sír azért mert éhes. Cuppog a kis szájával, és teljesen vígasztalhatatlan, és ha adok neki kajcsit akkor megnyugszik. A hasa nem szokott fájni, alapvetően nagyon békés nyugis babó, nem sír ok nélkül.
2013. nov. 11. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!