Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hónapos babának kezdjek...

10 hónapos babának kezdjek tápszert adni?

Figyelt kérdés
6 hónapos koráig csak szopott. Akkor kezdtük el a hozzátáplálást. Sosem volt nagy evő mármint mennyiségre, de mindig nagyon jól hízott. Most már csak 3X szopik lefekvés előtt, és reggel.Napközben nem hajlandó. Volt egy olyan érzésem, hogy kevés lehet neki már az esti szopi, megkérdeztem a gyerekorvost mennyit kellene szopnia. Azt mondta legalább 500 ml/nap. Szereztünk mérleget, és csak 280-at talál. Nem szokott reklamálni, de egyre gyakrabban ébred. Igaz a fogai is most kezdtek el kijönni. Ti adnátok tápszert pótlásnak, vagy inkább hagynátok, és szilárddal pótolnátok?

2013. nov. 13. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom már megkezdted egy ideje a hozzátáplálást nem?
2013. nov. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En hagynam. Inkabb az esti szopi elott adnek neki egy fel adag fozeleket es utana szoptatnam. Egyebkent ennyi idosen tenyleg fel liter a hivatalosan fogyasztando mennyiseg de az en gyerekeim sem ettek mar meg annyit, pedig addigra mar nem szopiztak, csak tapit ettek es mindig atlagon feluli volt az etvagyuk. Megsem tudtam volna 3-3,5dlnel tobbet belejuk tomni.
2013. nov. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia...én nem adnék,mi pontosan így vagyunk mint ti(6hónapig csak szopi,10hónapos,most is szopizik,mi is ébredünk éjjel)én este szopi elött adok neki mondjuk tejbegrízt....nálunk is most jönnek a fogacskák,és nagyon sokat mozog,egész nap rodeózik:)nyilván a mozgásfejlődés miatt picit hízik csak,ez egy ilyen időszak....szerintem nyugodtan adj inkább neki "rendes ételt"
2013. nov. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia, az 500ml/nap a folyadék miatt fontos. Azt nem lehet főzelékkel pótolni. Iszik amúgy vizet? Ha nem, nem gond, csak akkor tényleg kellene neki tápszer, szerintem, hogy meglegyen a kellő folyadékbevitel.

Nekem is 10 hónaposom van, reggel és este tápszer van még. Nem ébred éjjel. Este 9-től reggel 6-7ig alszik.

2013. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
44%

Én biztos nem adnék a helyedben, a tehéntej-volta miatt.

A javaslat úgy hangzik, hogy fél l tejalapú táplálék, nem fél l folyadék, szóval nem elsősorban a folyadék a lényeg, hanem a tápanyag. (Amiből az anyatejben ugye több van, mint a folyadékban vagy a tápszerben.) Ha ez összességében valahol megvan a többi tejtermékkel együtt, akkor nem kell aggódnod. De egyébként se centire mérjük a gyereket, ugye.. ;)

És én szilárdból se adnék neki többet, főleg, ha még szeretnél tovább is szoptatni. Majd jelzi ő, ha többet kér rendeset enni, nem kel forszírozni, mert az még a szopi "kárára" is mehet. Persze próbálhatsz neki vacsit adni, vagy valamit még hozzá, de ha nem az éhség a gond, akkor úgyis kelni fog. Éshát mindig van jó ok szopizni. :)

2013. nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egyik ismerősöm 8 hónapos babájának már hurkát is adott és imádja a gyerek.
2013. nov. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!