Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha éjszaka inkább vizet adnék...

Ha éjszaka inkább vizet adnék tej helyett-akkor nem biztos hogy felébredne a baba?

Figyelt kérdés
mindig hasonló időpontban ébred-szerintem nem éhes.előfordult,hogy vissza altattam-de anyukám szerint "vár valamire"még ,ha nem is éhes.jó megoldás a viz?
2013. nov. 14. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, mert arra is simán rászokhat. Csöbörből vödörbe, ahogy mondani szokás...

Én az enyémet simán megszoptatom, utána alszik tovább, mint a tej, 2 hónapos.

2013. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vízre nincs szüksége még, bár nem írtad mennyi idős, bár gondolom pici még.

Ha éhes, szomjas, akkor cicin megnyugszik, és alszik tovább.

2013. nov. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
3hónapos múlt-köszi a válaszokat
2013. nov. 14. 12:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy három hónapos babánál még semmi sem kiforrott. Szoptasd meg, amikor kéri. (Vizet adni meg tök fölösleges.)
2013. nov. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
59%

Ne haragudj, de ha anyukád javasolta az itatást, akkor nem jó dologra biztatott.

- A víz lemossa az anyatejes védőréteget az emésztőrendszer belső faláról, ez viszont nem szerencsés, mert így egy csomó kórokozó és allergén bejuthat a babád keringésébe, szervezetébe. Sokkal előnyösebb, ha csakis anyatejet kap fél éves koráig, semmi mást (se vizet, se teát, semmit)!

- Akármennyi idős is egy baba/kisgyerek, simán ébredhet éjjel azért, mert éhes. Ez lehet adott időpont is, de lehet naponta változó is. Nem kiszámítható robotokat szülünk, hanem a külső és belső változásokra érzékeny kis lényeket. ;) Ne akard a babádba látni a saját elképzeléseidet, elvárásaidat, mert félre fogod érteni a folyamatokat.

- Ugyanakkor az éjjeli ébredésnek az éhségen/szomjúságon kívül egy sor más oka is lehet: valamilyen diszkomfort, fájdalom, félelem, magány, rossz álom, idegrendszeri-testi változások miatti sekélyebb alvás, az anya közelségének vágya stb. Bár anyaként idővel jól megismerheted a babádat, nem tudhatod mindig pontosan, hogy mikor mit szeretne. - Épp ezért nem célszerű őhelyette eldönteni azt, hogy akkor most biztosan éhes. (De ha mégis, akkor meg nem azzal teszel jót, ha egy éhes babát nem etetsz meg!)

- A szoptatás egy komplex gondozási módot takar, ami nem korlátozódik napszakra - éjjel is ugyanúgy szüksége van rád a picinek, mint napközben. Ha ő éjjel felébred, annak mindig oka van(!), te pedig akkor teszel jót, ha kideríted, mit szeretne és ennek megfelelően látod el. Ha pedig egyértelműen szopit kér (mindegy, milyen okból) ill. szopival láthatóan meg tudod őt nyugtatni, akkor ez az, amit tenned "kell". (Nem azért, mert mi mondjuk, hanem azért, mert a babádnak erre van szüksége.)

- Az éjjeli hosszabb alvás "nem (annyira) normális" dolog egy csecsemő számára. Az egész szervezete (emésztése, idegrendszere, hormonrendszere) úgy működik még, hogy muszáj legyen neki éjjel felkelnie. Ha ennek ellenére te arra próbálod őt így-úgy rászoktatni, hogy ne akarjon felébredni, azzal a saját genetikai programja, természete ellen teszel. Ezt pedig kerülni kellene, mert egy sor gondot okozhat később.

- Majd akkor fog átaludni a babád, ha kívül-belül elég érett lesz hozzá. Vannak akik pár hónaposan eljutnak ide (bár ez sokszor csak átmeneti állapot), de sokan csak többévesen.


A vízivásos módszer, amire te gondolsz, elég tipikus "tanítsuk meg a gyereket aludni"-fogás. Én nagyon nem pártolom a ilyesmit; de ha már mégis, akkor is csak jóval nagyobb gyerekeknél érdemes alkalmazni, akik tutibiztosan csak "hobbiból" vagy "rossz szokásként" ébrednek fel éjjel szopizni. Viszont én szemszer azt gondolom, hogy ha kiegyensúlyozott az anya-gyerek kapcsolat, megvan a szopi helye az életünkben stb., akkor az éjjeli szopizás ritkán lesz hobbi vagy rossz szokás... vagyis nem kell ilyen módon trükközni a leszoktatáshoz.

De szumszum: semmiképp nem egy csecsemőhöz való módszer!

2013. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ő még éhes azért kel fel. Az én fiam 4 hónapos volt amikor már átaludta az éjszakákat este 10 kor evett aztán csak reggel 7-kor. szerencsére jó alvó azóta is. 15 hónapos kisfiú Anyukája
2013. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

5öske!te biztos szoptatási tanácsadó vagy-már annyi helyen irtál hasznos,részletes,kimeritő válaszokat.

bár én nem vagyok egy "ősanya tipus"-mint amilyen te lehetsz,azért köszi

2013. nov. 14. 13:32
 8/9 xStefix ***** válasza:
81%

Hát sok minden vagyok, de ősanya én sem. Bár az alakom kissé emlékeztet rájuk. :D

Nem vagyok tanácsadó, de segítő remélem hamarosan igen. Amiket írok, legtöbbször én is kipróbáltam és nekem is beváltak. Csak igyekszem kötődően nevelni a gyerekeim és figyelni, hogy mire van szükségük.

Jó babázást! :)

2013. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Stefix nagyon jókat ír :) De azért én leírom az én tapasztalatom a picivel: 3 hónaposan még tutira lehet éhes, én nem is próbálkoztam nem megszoptatni 3-4 órakor, amikor rendszeresen felkelt. Viszont 6 hónapos kora után kipróbáltam hogy vizet adtam neki cumisüvegből és ringattam. Iszik pár kortyot, utána becumizza az ujját és elalszik. Persze ebben az ujjszopás is segít, ha nem lenne, akkor sokkal nehezebben lehetne visszaaltatni. Szerintem mivel a vízivás kevésbé izgalmas, mint a cici illetve tápszer/tejcsi, ezért igenis "leszokhat". Legalábbis nálunk ez történt, már csak ritkán kell a vízivást is alkalmaznom, általában magától visszaalszik, vagy csak 1x felvenni, visszaringatni, tehát örülök :)
2013. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!