Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha lefejem az előtejet, a...

Ha lefejem az előtejet, a hátsó zsírdúsabbtól jobban gyarapodik a babám?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
A babának szüksége van arra is, mert az oltja a szomját. Emellett nem tudom, hogyan tudod megállapítani, hogy meddig tart az első tej, honnan van a sűrűbb...
2009. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne fejd le, mert ha csak a zsírdúsabb hátsótejet szopizza ki, akkor hasfájása lehet. Inkább sűrűbben szoptasd. Akár egy-két óránként. Az én babám is lassan gyarapodott és akkor elkezdtem, hogy alvás előtt és alvás után is megszoptattam és gyönyörűen hízott.

Akkor volt egy fejlődési ugrásban. 3 hónaposan.


Most 8 hónapos és 11 kg. 80 cm. És nem kövér gyerkőc.

2009. nov. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Semmiképpen ne fejd le a tej elejét! (Így helyesebb, mert "előtejnek" avagy kolosztrumnak a szülés után pár napig jelentkező különleges tejet nevezik) A baba mindig tudja, hogy mennyi kell neki, és mindig annyival gyarapodik, amennyivel kell ne aggódj. Nem marad sem éhen, sem szomjan. Az első gyermekes anyukák szoktak ezeken aggódni. Mi is az elsőt minden nap megmértük, felírtuk, meg minden. A másodikat már csak elején, hetente. A harmadikat meg már egyáltalán nem méricskéltük. Ha a baba amúgy jó étvágyú, nem kell félni attól, hogy nem gyarapodik kellőképpen. Ő pontosan ismeri a saját ütemét.


A kérdésedből arra következtetek, hogy szerencsés vagy és olyan sok tejed van, hogy a kisbabád teleeszi magát, és még komolyabb mennyiség marad a ciciben. A maradékot azt fejd le, hogy ne gyulladjon be a cicid. A tejet mélyhűtőbe téve eltárolhatod. A kismamáknak általában mindig van másik szoptató barátnőjük, akiknek kevesebb tejük van, vagy egyáltalán nincs, (ez elég gyakori, ha lázas betegségen esik át az anya) ők pedig nagyon örülnek neki.

2009. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!