Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek tényleg nem lesz...

Szerintetek tényleg nem lesz baja a babának, ha speciális fogamzásgátlót szedek szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

A dokin esküszik a Cerazette-re, mert abban ugye nincs ösztrogén és minimális a hormontartalma. A betegtájékoztatóban viszont az van, hogy egy része bejut az anyatejjel a kicsi szervezetébe.Nem okozok ezzel neki bajt?

Méhen belüli hormonális fogamzásgátlást (IUS) akartam, de szerinte ez jobb.

Ja, s irtó drága is. Legalábbis az én pénztárcámnak...


2009. nov. 18. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt ez a fogamzásgátló van + Azalia. Ezeket nyugodtan lehet szedni, nem lesz baja a babának, sem a tejnek.

Én is megvettem a Cerazette-et, aztán tovább is adtam, inkább máshogy védekeztünk. Feleslegesnek tartottam a gyógyszer szedését, úgy, hogy nincs naponta szex.

2009. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én semmit nem szednék be, mert hosszútávon okozhat gondot a babának mikor esetleg Ő akar gyereket és emiatt nem lehet Neki! Inkább máshogy próbáljatok védekezni.
2009. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én Cerazette-t szedek, kb 11 hónapja. Progeszteront tartalmaz, amit egyébként is termel a szervezetünk, ez kell ugyanis a tejelválasztáshoz. Tehát valamennyi egyébként is bejutna a baba szervezetébe.
2009. nov. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra figyelj ha esetleg csokkene a tejcsi,akkor ne szedd.Van akinel tejcsokkenest okoz.

Szoptatas alatt jo meg az ovszer is .

2009. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tapasztalatokat és a tippeket!

Az első levelet beszedem, aztán majd meglátjuk, hogyan tovább. Amúgy a pont az óvszer miatt szedem. Nagyon feszélyez, amikor úgy vagyunk együtt, utálom, hogy a legjobb pillanatban erre kell figyelni. Nekem nagyon kedélyromboló. Ráadásul bennem a van a félsz a balesettől...

Szerintem vissza fogok menni a dokihoz amiatt a IDS miatt...

2009. nov. 23. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!