Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez már rögeszmész félés a...

Ez már rögeszmész félés a cumitól és cumisüvegtől!? Mi ütött bele?

Figyelt kérdés

Barátnőm kislánya nov. 8án született

Sajnos kisebesedett,vérző,fájó mellbimbója miatt csak leszívni tudja azt a kevés tejet is,és tápszerrel pótolni.

Eddig minden oké..

De..

Annyira óckodik attól hogy cumisüvegből adja a tejcsit hogy vagy pohárból szenvedi a gyerekbe vagy kiskanállal

Ez már beteges..nem ?

A másik hogy a kislány beszokta kapni az ujját cumizni,de állandóan kikapja a kezét hogy " NEM,NEM,NEM "

Mert rászokik a cumizásra...hozzáteszem : amit a felicitas csomagban kapott cumit ,ki is dobta,ahogy kiváltottuk ..

Nagyon szeretem a barátnőm,még tanácsokkal is ellátom,de megsem hallgat.ő jobban tudja..Első gyereke

ÉN 14 hónapja szoptatom a kisfiam.nálam is volt vérző sebes,mellbimbó de vettem rá kenőcsöt.egy hét alatt rendbejött..oda is adtam volna neki,de ő nemkéri..szedi a homeós bogyókat..

Kérdem én...tehetek még mást a kislány érdekében ??

Hiába beszélek az anyjának semmi hatása


2013. nov. 25. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Majd rájön ha máshogy nem fogja tudni megnyugtatni a gyereket csak ha hagyja hogy szopja az ujját vagy cumival,akkor onnantol nem kell mondanod neki semmit....mit mond amugy majd késöbb se ad neki cumisüveget?mondjuk ha egy egy éves gyerek megszomjazik séta közben akkor is elökapja a kispoharat vagy hogyan?
2013. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem csinál rosszat a barátnőd. A kislány érdeke, hogy jó sokáig tudjon szopizni, amit láthatólag az anyukája is nagyon szeretne, pont ezért nem eteti cumisüvegből, hogy ne okozzon cumizavart.

Én ebben nem látok semmi rosszat, én is így tennék.

2013. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az teljesen érthető, hogy nem akar neki cumit vagy cumis üveget adni, mert akkor nagyon könnyen előfordulhat, hogy soha többet nem fog a baba szopizni, ezért szokták pohárból, vagy kiskanállal adni a pótlást.

Én a Szent István kórházban szültem, ami baba barát kórház, ott sem adnak soha a babának cumisüvegből kiegészítést (sőt, nem is tápszert adnak, hanem anyatejet, de ez ebből a szempontból tulajdonképpen lényegtelen is), és pohárból adják már az újszülött csecsemőknek is. Kisfiam is kapott többször is, le is fotóztuk, hogy kb. 2 naposan hogyan iszik meg egy fél pohárral, a nővérek nagyon ügyesen itatják őket.

Szóval én abszolút megértem, hogy nem ad neki cumit, de azt nem, hogy a mellét miért nem keni valamivel, hogy hamarabb meggyógyuljon (pl. Purelan mellbimbó védő krém, amit le sem kell mosni szopi előtt).

Én mondjuk azt hagynám, hogy az ujját szopizza, mert szegény babának biztosan hiányzik a szopizás valamilyen formája, de hát ő tudja.

2013. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Semmit nem tehetsz. Az ő gyereke. Majd amikor a kicsi már nem 40-50 ml tejet vagy tápszert fog enni, akkor gyorsan leszokik anyuka a kanalazásról, azt garantálom. Másrészt ha a baba be akarja kapni az ujját, be is fogja. Majd tanul a saját kárán a barátnőd és kész.
2013. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem szopizik már 2 napja a kislány,tehát arról nincs szó hogy leszokna a cicizésről

Azt a kevés tejet amit letudna szopizni ,ő lefeji és úgy adja oda neki

Ajánlottam hogy bimbóvédőt próbáljon meg,de azt se akarja

2013. nov. 25. 13:51
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Hát, ha már nem szopizik, és nem is tervezi az édesanyja újra szoptatni, akkor valóban mindegy. Azért szokták a kiskanalat alkalmazni, hogy ne kavarjon bele a szopizásba.

Ettől függetlenül, nem tesz kárt, majd lehet, hogy vált cumisüvegre, gondolom majd az idő eldönti. Első gyerekesként szerintem jobb, ha a "saját kárán tanul az ember" úgymond. Másodikra már mindenki sokkal rutinosabb:)

2-es voltam.

2013. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

A legfontosabb, hogy azt ajánld neki, hogy azonnal keressen fel egy szaktanácsadót, hogy vissza tudjon állni a szoptatásra! (ha szeretné még)

Ha fáj és vérzik a melle, az valószínűleg a rossz szopási technika miatt van, de más oka is lehet. Ezt a tanácsadó könnyen kideríti és célzott tanácsokat tudna neki adni, ami TÉNYLEG segíthet szoptatni.

De az üveg és a cumi kerülése valóban "jó", feltéve, ha anyuka még próbálna újra szoptatni. Szoptatás hiányában viszont tényleg kellene a cumi vagy a baba ujja, mert a piciknek ez létfontosságú igény!

Szóval irányítsd őt szakemberhez, ha tudod, szerintem ennél többet nem tehetsz.

2013. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!