Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le 14 hós...

Hogyan szoktassam le 14 hós kisfiamat a szoptatásról, szopizásról?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várok tapasztaltokat, ötleteket, akik hasonlóan idősebb korban szoktatták le a babát vagy most vannak ilyen cipőben. Amit fontosnak tartok: a baba nem mutatja jelét, hogy leszokna, vagyis én szeretném. Jobban mondva: muszáj, mert egy hormonális problémára gyógyszert fogok szedni, de így nem tudok. Éjjel egyszer, max. kétszer szopizik, eszik és alszik tovább, de ha nem kap szopit órákig is képes sírni. Este szopik, néha el is alszik rajta, de nem ez a jellemző. A reggelit már csak ritkán kérné, de többnyire nem kapja meg. Nappal, ha nem nem itthon vagyunk, van program, akkor eszébe sem jut, de amúgy rángatja a ruhámat ha ketten vagyunk többször. Mindenre kíváncsi vagyok, tapasztalatok, ötletek, könyve k.

2013. nov. 27. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
egyszerűen megérteted vele hogy már nagy ehhez, 15 hós volt a kislányom mikor leszokott... mert bekentem a mellemet csilikrémmel. egyből nem kellett neki többször.
2013. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, ez csak vicc, első válaszló. Kívánom,h egyszer a nyelved kenjék be csilikrémmel.


Válasz a kérdezőnek:


Érdemes 2-3 napig egy szopitársat magatok közé venni, egy pőlüsst, ami minden szopinál ott van, h tejillata legyen és megszokja. Aztán ha cicit kér, csak a barátot odaadni :) 1-2 hét alatt le lehet így szoktatni. Persze közben magyarázhatod, h cic elment aludni.

Éjjelre cumit próbáltál már (öleléssel együtt, h szopifeelingje legyen)

2013. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
nem vicc... ez így történt. semmi baja nem lett, és érdekes módon sok mindenkitől hallottam már, ők is g-enyák akkor mi?
2013. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:
47%

Kérdező, biztosan nem fogsz tudni a gyógyszer mellett szoptatni? Én ezügyben szoptatási szaktanácsadót is javasolnék, hogy minden szempontból megbízható választ kapj...


Egyébként abból, amit írtál, szerintem lenne hajlandóság a fiadban a leszokásra, pontosabban, kényszerből kezdi talán belátni, hogy lassan itt lesz a vége. De akárhogy is, én sokkal jobbnak látom a lassabb elválasztást, még ha időben tovább is tart, mert általában kíméletesebb mindenkinek.

Erre tippek: [link]

2013. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is a lassabb mellett lennék szívem szerint, azért a csilikrém túl intenzív, de persze mindenkinek más válik be, köszönöm. Most már csak az éjszakai van meg, a többi kisebb-nagyobb erőfeszítéssel szünetel vagy végleg szünetel. Az éjszaka azonban még nagyon gáz, másfél órás sírások után mindig beadom a derekam sajnos. Tudom, hogy ki kell tartani, de aludni is muszáj. Viszont már nincs sok időm, 10-én megyek vissza az orvoshoz és elkezdenénk a kúrát. Várok még ötleteket. A plüssmacit próbálgatom :-)
2013. dec. 3. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:
éjszaka a férjed menjen be hozzá, a miénk így 3. éjjel nem kérte többet (viszont én nappal szoptatom még 13 hós)
2013. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is épp ez előtt állunk, Ő már csak este, lefekvés elött szopizik, de nagyon kevés van már. Drukkolok Nektek és én is próbálok ötleteket szerezni innen
2013. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nehezen... ha szereti, akkor szeretni fogja... én felnőtt koromban is imádok mellet szopni :)
2013. dec. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!