Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptassak majd?

Hogyan szoptassak majd?

Figyelt kérdés
Az első babámat nem tudtam szoptatni, mert annyira idegesített, hogy csak nyalogatta a mellem, nem szívta, hogy inkább lefejtem neki, csak ne csiklandozzon. Egyébként a kórházban cumisüveget kapott, lehet az volt a baj, vagy pedig nagyon gyorsan jött neki a tej. Elég lapos is a mellbimbóm, lehet az a baj? Most terhes vagyok a másodikkal, de előre rettegek a szoptatástól!!!
2009. nov. 21. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1.ne rettegj elore

2.lehet h a masodik babad egy kis porszivo lesz :-)

3.a bimbovedot probaltad?

4.a cumisuveg valoban bezavarhatott...


Remelem minden rendben lesz es most csak feleslegesen aggodalmaskodsz! :-)

2009. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A bimbóvédő állandóan elmászott, nem volt jó úgy sem. Hatalmas melleim vannak akkor meg még nagyobbak voltak, lehet azért.. nem tudom. Igaz, nem kéne ráparázni előre, de jobban félek tőle, mint a második császártól:(
2009. nov. 21. 22:15
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Meg megkerdezhetnel egy lll-es szoptatasi tanacsadot.Ha ok nem tudnak valami trukkot,akkor marad megint a fejes...(www.lll.hu)
2009. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előszőr is ne hagyd hogy a korházban cumisüveget adjanak neki. Utána csak össze kell szoknotok ami el fog tartani jó pár napig. Nekem is befele forduló a mellbimbóm, de nekem megmutatták hogy kell összenyomni és a baba szájába adni. Tényleg nagyon nehéz volt az elején, volt hogy eltartott 2-3 percig mire elkezdte szivni, de türelmes voltam és ő is, és pár nap múlva már könnyebben ment. Azóta már úgy rácuppan mint egy porszivó. :-)
2009. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2009. nov. 22. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jól csinálta a babád, csak Neked volt furcsa.

Amikor a baba szopik, akkor nem kiszívja a tejet, hanem intenzív előre-hátra, illetve le-fel nyelvmozgásokkal kifeji. A vákuum csak ahhoz kell, hogy a szájában maradjon a mellbimbó, és egészen hátraérjen a lágy szájpad széléig.

Vagyis a baba nem úgy szopik, ahogyan a mellszívó szív, más a mechanizmus (sokan ezért nem tudnak mellszívóval fejni). Ha azt várod, hogy erősen szívjon, mint a mellszívó, akkor csalódni fogsz. Lehet csiklandós érzés, de van, akinek inkább dörzsölős.

Lehet, hogy jól mozgatta ő az elejétől fogva a nyelvét, csak nem volt elég mélyen a bimbó a szájában, ezért nem volt hatékony és ezért csiklandozott.

Ha jó mélyen benn van a szájában, akkor nem fog csiklandozni. Tanulmányozd előtte szakkönyvekből, hogyan kell az újszülöttnek "bevarázsolni" a szájába mélyen a bimbót, ez még gyakorlott anyukáknak sem egyszerű. A baba szája pici, a bimbó nagy, és a tejjel teli mell meg kemény, Nálad talán még inkább, mint az átlag. Kérj segítséget, ha nem megy. A csecsemős nővérek segíteni fognak. Ha mélyen bekapja a baba, menni fog legközelebb.

2009. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem volt ilyen, mert amikor először mellre tettem olyan volt mint egy kis porszívó. A cumisüveg után nyitott szájjal nyalogatta a mellem, be sem kapta. Nem kapott volna cumist, mert bababarát kórház a miénk, csak felkerült a picbe és ott az orrszonda után üvegre váltottak, sokszor nem várták meg, amíg felérek szoptatni, pedig 3 óránként mentem. Sajnos ez csecsemős függő volt.
2009. nov. 23. 16:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Én az első babámmal vagyok itthon, 8 hete született császárral. Nekem is hatalmas melleim vannak, a bimbóim meg befelé fordulnak, de nagyon. Nekem segített a bimbóvédő, bár az elején azt sem tudtam, hogy kell használni. Szenvedtünk egy darabig, az első éjszakát végigordította, még jó, hogy egyedül voltunk épp azon az éjszakán a kórteremben. :)

Aztán el akarták vinni másnap reggel, hogy megetetik, de nem engedtem, mondtam, hogy addig próbálkozunk, míg nem fog menni. Aztán segítettek, a bimbóvédőt az elején fogni kell, hogy ne csúszkáljon el, aztán már ahogy rákap rendesen, el lehet engedni. Nem egyszerű, de meg lehet tanulni, főleg, ha megmutatja valaki. Kitartás és menni fog!

2009. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm, mindenképp be fogok szerezni bimbóvédőt. Te milyet használsz? Remélem azzal menni fog.
2009. nov. 25. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem Baby Nova bimbóvédőm van, de az aventes is jó, előbbi olcsóbb valamivel. Bárhol találsz, már a tescoban is láttam mindkét fajtát.
2009. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!