Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak h 2 hetes babám...

Mit csináljak h 2 hetes babám ne óránként kérjen enni? Teljesen tanácdtalan vagyok.

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Mennyit eszik egy evésre? Hasa nem fáj?
2013. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
egy evés meddig tart? ilyenkor normális ha 1 óráig eszik, de utána kb 2-t ki kéne bírnia. mennyiségre mennyit ehet? van mérleged? jó lenne mérni, hogy tudd. védőnő mit mondd? ilyenkor még sűrűn kijár a babákhoz.
2013. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, persze, hogy 2 óránként kér. Akkora a gyomra, mint egy dió vagy üveggolyó.

Te vajon mennyi ideig bírnád ekkora gyomorral?


Ez teljesen természetes dolog. Ahogy tágul a gyomra, annál kevesebbszer eszik.

2013. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Az anyatej nagyon gyorsan emészthető, vannak babák, akik tényleg óránként megéheznek - ezt a védőnő mondta nekem is.

Méricskélni nem érdemes. Az első pár hét ilyen, nemsokára látványosan ritkulni fognak az evések.

Egyébként nem biztos, hogy mindig éhes. A babák cicire járnak megnyugodni, ellazulni, vigasztalódni is.

2013. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xStefix ***** válasza:

Semmit ne csinálj másképp, csak szoptasd, ahogyan ő szeretné. Ha éhes, akkor ne kínozd az időhúzással, ha pedig más okból szeretne szopizni, akkor is ezzel teszed neki a legjobbat.


Egyébként üdv a klubban. Csak én ezt 4 hónapig csináltam. ;)

2013. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Nekem 6 hétig tartott, azóta csak néha tart cicinapot a gyerek. Most 5 hónapos, és általában napi néhányszor pár percben (max. 5 perc) lerendezi a kaja-témát. Nem is értem, hogy tud ennyi idő alatt eleget enni. Pedig a súlygyarapodása tökéletes, és napi több kaki is van...
2013. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólók megjegyzéséhez csak annyit fűznék még, hogy a baba nem feltétlen mint táplálék kéri az anyai mellet. Neki ez a biztonságot, a melegséget, a mennyországot jeleni. sokszor csak itt tud megnyugodni...Ezért fontos, hogy mindig megkapja, mert tudja az anyukájára mindig számíthat...
2013. dec. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenkivel egyetértek! Szoptass, amikor csak kéri! Tudom, hogy nagyon fárasztó, az első hetekben jártányi erőm sem volt, semmit nem aludtam! A férjem szerencsére sokat támogatott, túléltük, aztán ritkultak a szopik! Ha nagyon kivagy már, akkor mantrázd magadnak, hogy elmúlik, és hogy a babádért teszed! :) A cici tényleg a mennyország a kis boboknak, megnyugszanak tőle, enyém bab állandóan be is aludt rajta, és mindig olyan boldog volt és most is az, amikor szopizik. KITARTÁS!! :) <3
2013. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Háát igazatok van, de azért vigyázni kell, mert a gyermekorvosom szerint a baba 2 óráig emészti az anyatejet, tehát ezt érdemes megvárni. Fájhat is a pocija ha nem vártál eleget, vagy sokat nyelt levegőt, attól is sírhat. Böfiztesd ki jól....... Én mértem mindkét gyerekemél az elején mindkettő másként, más mennyiséget evett. Hasfájósak is voltak 2 hónapig állandóan üvöltés volt az egyikkel délután a másikkal később este felé....Ki kell tapasztalni. Kitartás! Beáll úgy 3-4 hónapos korára, a mennyiség is és minden szuper lesz.... Addig sok türelmet kívánok!
2013. dec. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:
100%

A gyermekorvosod sajnos rosszul tudja, ahogyan sokan közülük. :(

Az anyatej már 1-másfél óra alatt teljesen kiürül a gyomorból, mert annyira KÖNNYEN emészthető; szinte nincs is rajta mit feldolgozni, annyira tökéletes az összetétele. Ez az a célt szolgálja, hogy minél kevésbé terhelje le az egyébként még elég éretlen emésztőrendszert.

Vagyis NEM KELL várni se 2 órát, se semennyit két szoptatás között!!! Ha a baba gyakran kér szopit, akkor mindössze arra kell odafigyelni, hogy mellváltás előtt alaposan kiürítse az adott mellett, hogy ne csak a tejcukorban gazdag elsőtejet szopizza ki, amitől tényleg fájhat a hasa (a sok cukor erjedhet, gázosíthat odabent). Pl. ha a baba óránként szopizna, akkor nem kötelező óránként mellet váltani (hacsak nem üríti ki a mellet minden szopinál), hanem addig ugyanarra érdemes visszatenni, amíg az ki nem ürül.


Ez a 2 órás dolog is onnan jön szerintem, hogy régen bevett javaslat volt, hogy mindig csak egy mellből szabad szoptatni. Így, ha az anyuka valamiért 3 óránál gyakrabban szoptatott, de mindig a másik melléből, és mondjuk volt még mellette egy gyengébben szopizó babája, akkor simán előfordulhatott, hogy tényleg fájt a hasa. De nem a gyakori szopi miatt, hanem a mellváltások miatt. Ezért találták ki valószínűleg ezt a 2 órás limitet, azok, akik kevésbé ismerték a tejtermelés biológiáját.

2013. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!