Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Érzékeny lehet...

Mit tegyek? Érzékeny lehet erre a gyomra?

Figyelt kérdés
3 hónapos kislányomat szoptatom, de 1 hónapos kora óta, minden szoptatás végén hozzá kell tápláljak 40-50 ml táoszert (Beba Pro 1) mióta betöltöttem a 3. hónapot a tápszert a leírtak szerint készítettem el. (azaz 3-4 hónapos kortól 180 ml vízhez, 6 kanál por). Mióta így adom neki, azóta többet sír, szinte üvölt, szenved látszik hogy a hasa fáj, mert közben nagyokat pukizik, aztán etetés után hányik (nem bukik) rendesen öklendezik és kihányja nem az összeset, csak egy picit. Most mit tegyek? Eddig a 2 hónapos szerint (150 ml vízhez 5 kanál) nem volt semmi baja, nem fájt a hasa, vidám volt, alig sírt. Váltsak tápszert vagy mit tegyek? volt valaki hasonló helyzetben? Érzékeny rá a gyomra?

2013. dec. 11. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért van ez, de a tápszer és a víz aránya nem változott, teljesen ugyanolyan (30 ml vízhez 1 kanál tápszer). Szóval más lehet a gond.
2013. dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:
0%

Ha jól értem, többet adsz neki, mint amennyire éhes...?


Egyébként nem szeretnél még egy próbát tenni ezért, hogy el tudd hagyni a tápszert? Tudom, nem ezt kérdezted, de azért leírtam ezt is.

2013. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez sok ez az egyik napról a másikra a 30 ml emelés. A babák nem a leírtaknak megfelelően működnek... Szerintem ha már tápszerezed, akkor add neki a régi, jól bevált mennyiséget!
2013. dec. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom tápszerezni a gyereket, mert van tejem csak mivel az 1 hónapos mérésen nem 1kg-t hízott hanem 70 dekát ez az orvosnak nem tetszett és mondta h így etessem, de már nem használom mert nem kínzom, látom h fáj tőle a hasam, ha meg csak cicizik akkor meg nem. de köszönöm, igazatok lehet!
2013. dec. 12. 12:00
 5/7 xStefix ***** válasza:
0%

Ójajjj. Heti 12 deka a minimum, ez bőven megvolt így is.

Kérdező, jól döntöttél! :)

Az orvosodnak meg egy jó nagy feketepont. :(((

2013. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Milyen orvosok vannak?! Szoptasd igény szerint, nem kell neki tápszer...
2013. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy ők elégedettek, ha az újszülött hetente 100-120 grammot gyarapodik! Sajnos azt kell, hogy mondjam, az orvosotok inkább szakkönyv-mániás, mint gyakorlott orvos... :(
2013. dec. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!