Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért akarnak egyesek a...

Miért akarnak egyesek a hozzátáplálás kezdetén 1-1 szoptatást máris kiváltani?

Figyelt kérdés
Annyian vannak itt, akik 1-2 hónap hozzátáplálás után már arra törekszenek, arról kérnek tanácsot, hogyan válthatnának ki szoptatást. de miért? a lányom 9 hónapos, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, most napi 4szer eszik "rendes" kaját és kb 3-4 óránként szoptatom még. és én igazából nem is akarom leszoktatni a ciciről, majd ha ő akarja csak...nem kötözködni akarok, félre ne értsen senki, csak érdekelne, hogy ki miért teszi?

2013. dec. 13. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én például azért, mert nagyon sokat küzdöttem az egésszel, sokszor és sokat fejtem, stb, mégsem volt soha sok tejem. 6 hónap után már fizikailag nem bírtam, fájtak a melleim, stb. Megváltás volt, hogy 1-1 alkalom szoptatás kimaradt. Most 8 hónapos, még szopizik reggel-este, de már ezekhez is adok pluszban tápszert mert 80-100 ml körül jó, ha van. De ez a helyzet már teljesen jó nekem is, az igazat megvallva most élvezem igazán, összebújunk reggel, és addig nyammog, amíg meg nem unja már, szerencsére nem követelőzik, hogy nincs több, utána kapja a pótlást.
2013. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. azért tettem kezdő anyukaként, mert rossz tanácsokat kaptam: kevés a tejed, már nem elég neki, ha kiváltasz egy-két étkezést, akkor a következőnél jól tudod lakatni, mert több tej termelődik stb.

Ma már tudom, hogy ez butaság volt, és a 2. és 3. gyerkőcnél már nem így csináltam. Szerintem gyerekfüggő is, kinek mi az igény, nekem a középső 6 hónapos korig csak szopott, 9 hós koráig minden szopi megmaradt, miközben már evett más is, és másfél éves koráig szoptattam, utána már nem igazán volt tejem, a legkisebb is hasonlóan alakult.

Mivel már van sok személyes tapasztalatom, én a környezetemben inkább azt látom, hogy sokszor kap a kezdő anyuka rossz tanácsot/tanácsokat jóakaróktól, hogy márpedig így kell meg úgy kell, és elhiszi azt.

Rólam már lepereg, amikor azzal piszkálnak, hogy miért szoptatok még, mikor már jár a gyerek (ugyan mi az összefüggés kérem) meg hogy miért nem adok már neki mást x hónaposan, bezzeg az ő gyereke 4 hónaposan már a töltött káposztát is...

Miért, hova sietünk?

2013. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es, így természetesen érthető!

2-es, a végén írtakat én is megkapom anyóstól. már csokit, meg danettet adna a lányomnak, ja és mézet!!! és én vagyok a rossz anya mert nem adok neki! de a tárgyra visszatérve, a sok rossz tanács tényleg igaz sajnos :/ néha olyan butaságokat hallok, tapasztalok.

2013. dec. 13. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam is élen jár az anyós, és mindig azzal érvel, hogy az ő gyerekei is felnőttek, és semmi bajuk nem lett.

Nálam ezek verték ki a biztosítékot:

-3 hónaposan már narancslével kell itatni, hogy kapjon C vitamint,

-3-4 hónaposan tejbegríz cumisüvegből,

-4-5 hónaposnak a kezébe kell adni a csirkecsontot, hogy szopogassa, mert jót tesz a kis ínyének,

-és hát a tehéntej természetesen, mert jobb(!) mint az anyatej.

És még sorolhatnám, de ez már más téma.

2013. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni most 7 hós. napi 5x eszik rendeset (kb. 2 üveg bébiételnyit) és ezenkivül még 5x is szopizik fél órát. A sima evés is fél óra úh ha összeadod napi 5 (10x fél óra) órát csak evéssel foglalkozunk. Nekem ez már nagyon sok, főleg hogy nem nagyon szereti az üvegeset, csak ha frissen csinálok neki akkor eszik jó kedvvel. Tehát még pluszban a főzés/turmixolás. Örülnék ha legalább egy szopit már kihagyna, de elalvás előtt igényli. Enni mindig annyit kap amennyit kér. Amúgy az éjszakákat átalussza, szóval ez a sok étkezés napközben van.
2013. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az éjszakai kelések miatt akarják kiváltani. Azt hittem én is, mint kezdő édesanya, ha majd hozzátáplálok, akkor nyugodtabb lesz az éjszaka. De ez nem minden babánál jön be, nálunk nem... :)
2013. dec. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én vagyok a randa kisebbség, de én sokáig utáltam szoptatni. Most,hogy már csak 1-2x van, sokkal jobban élvezem.
2013. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!