Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem engedi a védőnő...

Miért nem engedi a védőnő hogy lefejt tejjel üvegből etessem a babámat? Nekem nagyon fáj a szoptatás,1 hetes a baba.

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Mert könnyen le szokok a babád a szopizásról. Mert a cumisüvegből könnyebben jön a tej nem kell vele megdolgoznia.
2009. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Mert elválasztod.

Ha "beszúrást" érzel szoptatáskor, az jó, ilyenkor meg y az üzenet,, améhednek, hogy húzódhat össze, s így örülhetsz, hogy hamar kisebb lesz a hasad. Ez hamarosan el fog maradni, és a szoptatás nagyon kellemes érzés lesz. Ha folyamatosan fáj, akkor valami baj van,annak az okát keressétek a mamák és a védőnő segítségével. A fejés nem fáj? Semmiképp ne add üvegből. Nem normális hogy folyamatosan fájjon. Ha néha benyilall, az hamar el fog maradni.

2009. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Szüksége van a babának a szopásra. Az izommunkára, a testi kapcsolatra, melegségre. Keresd a fájdalom okát, és szüntesd meg!
2009. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hogyan fáj, és hol? Bekapja rendesen az egész bimbóudvart?
2009. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért is mert ha csak fejed az a tej csökkenéséhez vezet. 1-2 hónap és nem lesz tejed. Az egyik ismerősöm is igy járt, és már 2 hét elteltével pótolnia kellett mert nem volt elég a tej.

Persze akinek rengeteg teje van annál nem biztos.

2009. nov. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Azért mert nagyon hamar le fog szokni a szopiról és vagy fejhetsz folyton(éjszaka is) ami nagyon macerás v.tápszeres lesz(ami alapból nem baj,de ha van tejed akkor igen)A babák nem hülyék,csak kicsik.Nagyon hamar rá fog jönni,hogy kevesebb melóval jár ha cumisüvegből eszik.

Hol fáj a cicid?Bimbód?Rendesen bekapja?

Mostanában lövelhetett be a tejed rendesen,normális,hogy húzodik és kemény szopi előtt.Sőt,még az is,ha szúr,mikor elkezdetek szopizni és megindul a tejleadó reflex.

Védőnőt v. egy olyan ember aki tudott szoptatni (és még friss az élmény) kérdezd,biztos tud segíteni.

2009. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Hamarosan nem fog fájni a szotatás! Hidd el! Csodás dolog! Nekem is fájt az elején, ki is sebesedett a mellbimbóm, de nem adtam föl. Mindig bekentem anyatejjel, rászárítottam és mire újra kellett a babának még fájt ugyan, de tulajdonképpen ő gyógyította meg:)!

kitartás, a szoptatás a legjobb dolog a világon. Olyan bennsőséges, és egészséges. És nem utolsó szempont: Iszonyat megkönnyíted a saját dolgodat is. Nem kell sterilizálni, cumisüveget mosni, tápszert keverni, melegítgetni...stb...és ekközben persze a baba üvölt a kajcsiért.


DE!!!! Ha te nem akarsz szoptatni, (ne a fájdalom miatt mondd h nem akarsz, mert az megszűnik amint összeszoktok. max:3 hét)az a te dolgod. Mindenki magának dönti el h etetni a gyermekét. Egyébként ha kitartasz, rájössz, h a fejés sokkal rosszabb, fájdalmasabb és kellemetlenebb mit a szopi!

Kitartás, én szorítok neked!

Jó egészséget!

Egyébként pedig

2009. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy nem engedi. Ha Te úgy akarod etetni, akkor abba nem szólhat bele, max elmondja a véleményét, de meg nem tilthatja.


Próbáltad már bimbóvédővel szoptatni? A fájdalom idő után elmúlik, csak össze kell szoknotok.


Amúgy én is üvegből adom mert nem szopik a babám, már 6 hete így csinálom és eddig nem volt gond a tej mennyiségével, több lett mint volt. Egyik ismerősöm is csak feji a tejet, 8 hónapos a lánya és rengeteg teje lett!

Próbálgasd a szopit, de ha nem megy, akkor marad a fejés. A lényeg hogy anyatejet eszik.


Kitartás! És jó babázást!

8 hetes kislány anyukája

2009. nov. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A tévhitek eloszlatása miatt írom neked. Ha még is a fejésnél mradsz akkor ne tarts attól, hogy el fog apadni a tejed. 17 hónapos a babám és még mindig anyatejes pedig soha nem tudott szopizni. Mindig fejtem neki. Csak arra vigyázz, hogy mindig fejni kell ahányszor ő szopizna. Szóval az elején 8 szor egy nap. Éjszaka is. Mert ha kihagyoid mert maradt meg tejed akkor hamarosan elapad. De ha pontosan fejsz akkor nem fog elapadni. Nekem még 3 tejtestvére van a babámnak mert annyi tejem volt. De az lenne a legjobb ha tudnál szoptatni mert tényleg macerásabb a fejés.
2009. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem alapból nagyon érzékeny a mellem,a szoptatás iszonyúan fájt,már vérzett és nagy seb képződött rajta mire a kórházból hazamentünk,de tovább kellett szoptatnom éppen azért,hogy ne apadjon el a tej.Minél többet szoptattam,annál kevésbé fájt és a 4. héttől kezdve már egyáltalán nem éreztem fájdalmat,amit sosem hittem volna az én mellemről.tarts ki és szoptass,még nagyon az elején jártok,meglátod örülni fogsz majd te is,ha így döntesz és sollal boldogabb lesz a babád is.
2009. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!