Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hozzátápláljam? Tapasztalt...

Hozzátápláljam? Tapasztalt anyukák írjanak!

Figyelt kérdés
Pont ma 4 hónapos a babám. Sajnos alig van tejem, alig hízott ebben a hónapban. 6650g volt 3 hónaposan most 6800g. Írattam tápszert, de a gyerekorvos nem nagyon akarta felírni, azt mondta inkább kezdjem el a hozzátáplálást és akkor nem lesz szükség tápszerre. Van még lefagyasztva tejem, előbb inkább azt használnám el. Anyukám is a hozzátáplálást javasolja. Tegnap főztünk neki krumplit, tettem bele tejpépet, nem nagyon tetszett neki, de éhes volt, elnyammogott rajta. Este kérte még a cicit, de már csak egy pár csepp tejci van. Őszintén szólva én mindenképp meg akartam várni a 6 hónapos kort a szilárd kajával, mert szerintem nem tenne jót neki. Még alig fejlődött ki az emésztőrendszere, még gyomorsava is alig van félek, csak pangna benne az étel, nem tudná megemészteni. Nem akarom tönkre tenni a fejlődő kis emésztőrendszerét, de azt sem akarom, hogy éhezzen. A tejem már nem elég neki. Mit csináljak ha elfogynak a tartalékok a hűtőből? kb még 1,5 l van. Mindenképp szeretnék még próbálkozni a szoptatással, gyakran mellre tenni, hátha vissza jön a tejem. Iszom a Laktoherbet és bízok.
2009. nov. 25. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
hát a kis emésztőrendszere már eléggé fejlett egy-két pépes étel befogadására, emiatt ne nyugtalankodj. Én először az anyatej+ a tápi variánssal próbálkoznék. Tehát napi 1-2 anyatejcsi, közben meg tápi a következő étkezésekre. /lehet variálni hogy x ml anyatej, utána x ml tápi! De sosem fordítva! Mindig először az anyatej, utána a tápi!/ Aztán mikor elfogy a tejcsi, ott a tápi. a tápiról úgy 5-6 hónapos koráról lehet ugrani a hozzátáplálásra , először napi 1x. Amit kezdő körben nagyon szeretnek a babák az az alma, sütőtök , őszibarack (ilyenkor nem nagyon van, úgyhogy üvegest veszek)
2009. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor először én is maradok a szoptatásnál és pótlásként adom a tápszert. Remélem visszajön a tejem és nem lesz rá szükség.
2009. nov. 25. 10:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Eddig mennyit hízott havonta?
2009. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3300-al jöttünk haza, 1 hónaposan 4450 g volt. 2 hónaposan 5600g, 3 hónaposan 6650g. Kicsivel több mint egy kg-t hízott mindig, csak anyatejet kapott meg néha Infacolt.
2009. nov. 25. 11:59
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

EZ A GYARAPODÁS SZUPER!!! Nehogy pótold!!! Gyakorlatilag 3 hónaposan megduplázta a súlyát. Ha eddig csak anyatejet kapott, akkor miért gondolod, hogy kevés a tejed? Szerinted mitől hízott 3,5 kilót 4 hónap alatt???

Úgy látom, szeretnéd, ha 6 hónapos koráig elég lenne a tej. Ha nem avatkozol bele ebbe most pótlással, akkor elég is lesz.

3 hónaposan normális, hogy lelassul a gyarapodás. Nem folytathatja havi egy kilóval :-))) Ha havi 200-300 grammot gyarapszik, az pont jó. Ha kevés lenne a tejed, fogyott volna, nem pedig hízik.

Nálunk is ez volt, sőt meg is állt 3-4 hónap között a gyarapodás, majd ismét megindult. Nem kapott tápszert. Most két éves és még szopik.

Nyugodj meg és szoptass gyakrabban, ha szükségesnek érzed. Írj bátran privátban, ha több kérdésed van.

Kitartás!!!

2009. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

11:59

Az enyém fél kilókat hízott és csak félévesen kezdtem a hozzátáplálást. 8 hónapos korátra duplázott, akkor volt 8 kiló.

Nehogy hozzátáplálj!

2009. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném, a gyerekorvos erőltette. :S Majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok. Szoptatok amennyit tudok, most voltam a patikában vettem egy újabb doboz Laktoherbet, nagyon bízok, hogy segíteni fog.
2009. nov. 25. 16:07
 8/16 xStefix ***** válasza:
100%

Sajnos a te gyerekorvosod is a számok rabja. Rosszul teszi, hogy téged is erről akar meggyőzni. De az mindenképp jó jel, hogy te kételkedsz, mert neked van igazad!

Teljesen egyetértek a hosszú hsz-t íróval, így van minden. 4-6 hónapos kor körül teljesen normális, hogy lelassul a hízás: a baba elkezd aktívan mocorogni, forogni, kúszni (több kalóriát éget el), és elkezd aktívan érdeklődni a külvilág felé (a "kaotikusabb" szopizás átmenetileg csökkentheti a bevitt tejmennyiséget). Általában az ilyen számadatok után kezdik el javasolni a tápszeres pótlást, vagy ami még rosszabb, a hozzátáplálást, pedig mindkettő szükségtelen és káros. Szerintem a babád gyönyörűen fejlődik (legalábbis kilókban) és nincs szüksége kiegészítésre. Légy kitartó és próbálj visszatérni a kizárólagos szoptatáshoz! Itt találhatsz segítséget: www.lll.hu

21 hónapja szoptató anyuka

2009. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szoptatasi tanacsadok szerint ha az elso 4-6 hetben elegendo a tej kizart hogy kesobb keves legyen.Mibol gondolod hogy keves?Ebben a korban gyakran kernek szopizni a babak akar 1.5 orankent is.A tul sok laktoherb nem jo.Inkabb tedd minel gyakrabban mellre.

Figyeld mennyi pisi kaki van.Ebbol tudsz kovetkeztetni a bevitelre.

Ha valoban keves a tejed(amit en a leirtak alapjan ketlek)ne kezd el a hozzataplalast,gyenge emesztorendszere meg nem tudja megfeleloen hasznositani,igy csak a tej elol veszi el a helyet akkor adj tapszert de ne cumisuvegbol.


[link]


Itt tudsz profi segitseget kerni.

2009. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Abból gondolom, hogy kevés tejem, mert nem tudok fejni, egy csepp sem jön. Régebben egy ciciből is jól lakott és még tudtam fejni is, most 2 cici is kevés. Szoptatáskos, szívja nagyon, de nem jön, mérgesen sír. 10-15 percenként kéri a cicit, nem lakik jól. Az egész napom a szoptatásból áll. Ebben a hónapban alig hízott. (6650 volt 3 hónaposan és most 4 hónaposan 6800g) Minden szoptatás után éhes még. Anyuval megettük tejpépes krumplival, jól lakott és 3,5 órát aludt. Liftezett a gyomrom mikor anyukám etette, olyan ideges voltam és mérges magamra amiért nem tudom jól lakatni a gyerekemet. Ezt csak az tudja ki egy cipőben jár velem. Nagyon rossz érzés:(

Most azt figyeltem meg, hogy ha minden nap eszek kefirt és húst akkor valamennyivel több tejem van, 2 ciciből talán jól is lakik. Lehet csak véletlen egybeesés, de 2 napja egyfolytában húst kefirrel eszem és azóta jobb a helyzet. Lehet, hogy ez a táplálkozás eredményes lesz, minden esetre folytatom annak ellenére, hogy nem szeretem a húst. A Laktoherb teából mennyi a maximum amit meg lehet inni? Napi 2 liter még belefér? Nem egyszerre iszom, reggel lefőzöm 3 filterrel és egész nap iszom. Mellé ásványvizet, alma levet, multivitaminos pezsgőtablettás vizet szoktam még inni néha.

2009. nov. 26. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!