Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy történik pontosan a tej...

Hogy történik pontosan a tej elapadása?

Figyelt kérdés
8 hetes a kisfiam, sajnos tapszeres, mert szopizni nem tudott, nekem meg allandoan kisebesedett a bimbom es begyulladt a mellem, ezert fejtem neki a tejem. Viszont most mar csak napi kb.10ml tejem van, hiaba fejek. Hogy mukodik az elapadas? Mikor jon meg a mensesem majd? Ha ezt a napi 10ml-t mar nem fejem le, begyulladhat a mellem?
2009. nov. 25. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Napi 10 ml fejés mellett szerintem hamarosan meg fog jönni a menzeszed. A melled leginkább akkor gyulladhat be, ha túltelítődik, de ez nem tűnik túl valószínűnek Nálad (sajnos). Talán azért nem működik a fejés, mert nem indul be a tejleadó reflex. Ha 10 ml-t ki tudsz fejni, lehetne több is. Még vissza lehetne fordítani. Érzel reflexet?
2009. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nem erzek :(

Ezek szerint akkor ne fejjek, majd magatol elapad ez a keveske tej?

2009. nov. 26. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha inkább feladod, akkor ne fejj, magától el fog apadni.

Ha még próbálkoznál, akkor valahogy ki kellene váltani a reflexet. Beszélj szoptatási tanácsadóval, mert ez nem egyszerű. Talán a kézzel fejés hatékonyabb lenne.

2009. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!