Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Visszaállhat-e még a szoptatás...

Visszaállhat-e még a szoptatás a régi kerékvágásba, elhagyhatjuk-e a tápszert?

Figyelt kérdés

8 hetes kisfiamat 4 hetes koráig csak szoptattam,de utána kénytelen voltam esténként táppal pótolni egy kicsit, mert keservesen sírt, amíg nem lakott jól( mértem, és este mindig nagyon keveset szopott, ebből gondoltam, h éhes)Két hét múlva sajnos már napközben is pótolni kellett.Bizti, h éhes maradt, mert próbáltam, h nem adtam neki többet, de akkor a következő evésig folyamatosan sírt.Sajnos a mérleget már elvitték, tehát most már azt sem tudom, hány ml szopizik.Sokszor úgy érzem, h elég neki, de 20 perc múlva követeli a folytatást, vagy 40 perc szopi után is tátog, rágja az öklét és sír.Ha ilyenkor adok neki pótlást, megnyugszik, és nagyon jót alszik. Ha nem adok, sír a következő szopizásig.Sajna a gyakoribb mellretétel nem megoldás, mert eleve éhes marad, tehát folyamatosan a mellemen tarthatnám.A tejszaporítás minden vállfaját kipróbáltam, kivéve a more milket, mert úgy érzem, h valamelyiknek már segíteni kellett volna, ha érnének valamit.hetekig erőltettem a fejést is, de nem volt mit kifacsarni....Jelenleg is iszom a fitolacot, szedem az urticát, de nem tudom, van-e még értelme?!

Nagyon szeretném elhagyni a tápszert, eléggé lelki válságot okoz a tudat, h ártok vele a babónak.


2008. júl. 14. 02:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én is adok pótlást a gyerekemnek. MIÉRT ártanál vele????ezt nem értem, amikor sokan mondják, hogy baj ha tápszeres. MIÉRT lenne ez nagy baj? hisz ettől lakik jól ha nem elég a tej. Én is adok neki rögtön pótlást hogy megnyugodjon ha még éhes.én örülök, hogy van mit adni neki. jól van az.

amúgy azt mondják, hogy sokat kell inni vizet és sok levest kell enni. Az egyik ismerősöm mondta ezet, akinek 22 hónapos a gyereke és minden nap szoptatja még egy keveset.

Ne érezde azt hogy ártasz a babádnak. nem így van.

minden jót.

egy 8 hetes kisfiú anyukája.

2008. júl. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, nekem bevállt: www.boldogmama.hu-n lévő tejserkentő (more milk) ill. egyél minél több tésztát és húst!



Dia

2008. júl. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Miért ártanál?

Én nagyon szoptatáspárti vagyok, és úgy gondolom, hogy mindent meg kell próbálni, hogy anyatejet kaphasson a baba. És vállalom, hogy nincs jó véleményem azokról az anyukákról, akik sokszor kényelemből nyúlnak a tápszerhez, mert kimerítőbb, bonyolultabb lenne tejszaporító módszerekkel próbálkozni.

DE! Ha Te mindent megpróbáltál (ez nagyon úgy tűnik!), akkor a következő a véleményem:

Anyatej hiányában a legjobb, amit kaphat egy baba, az a tápszer! Még az sem igaz, hogy hamar el kell kezdeni a hozzátáplálást, hogy ne kapjon sokáig tápszert, mert az nem jó neki. Dehogynem jó! Kicsi korban sokkal jobb, mint a szilárd ételek! Ma már nagyon jók a tápszerek, anyatej hiányában ezeknél jobbat nem is kaphatna a baba! Egyáltalán nem ártasz vele!

De ha még próbálkozni akarsz, érdemes őt megkérdezni: [link]

Az jó dolog, hogy próbálkozol, de ha nem megy, azért ne legyen lelkiismeretfurdalásod! A tápszer jó! Azért, mert azt tudod, hogy szoptatni jobb, nem kell átesni a ló túlsó oldalára és valami szörnyű dolognak tartani a tápszert, mert nem az!

Még egy dolog eszembe jutott most: Ismered az ún. Szoptanít készüléket? Ezzel még talán érdemes lenne próbálkozni. A babád szopizna, miközben amikor szükséges, tápszert kapna, de közben serkentené a tejtermelésedet is. Keres rá a neten, több helyen is lehet kapni!

És ha ezután még mindig tápszert adsz (akár ezzel a készülékkel), akkor hidd el, hogy ebben a helyzetben a legjobbat teszed, amit tehetsz! Ne félj a tápszertől és ne akard gyorsan lecserélni szilárd ételre, mert ma már nem kell! Nyugodtan etetheted úgy a babádat, mintha szoptatnád, kaphat 6 hónapos koráig csak tápszert, mert a mai tápszerek igenis jók, nem fogsz vele ártani!!!!

2008. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat lányok!
2008. júl. 14. 08:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az urticáról azt olvastam, hogy csak addig szabad szedni, amíg be nem indul a tejtermelés, utána abba kell hagyni, mert ellenkező hatást fejt ki, elapasztja a tejet. Őszintén szólva én így jártam, most próbálkozom én is más módszerekkel. Alfalfa D6 homeopatikus szert fogok ma beszereni, állítólag szopi előtt 15-20 perccel kell bevenni és megindítja a tejet.Remélem sikerül, mert engem is nagyon bánt, hogy egyre kevesebb a tejem, pedig már óránként fejek, hogy fokozzam a tejtermelést.
2008. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!