Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem eszek sokat miert...

Ha nem eszek sokat miert nincs tejem? Ezentul mindig zabalni kell?

Figyelt kérdés
ti hogy csinaltatok?ha szedek terhesvitamint azzal potolom a kajat vagy szükseg van mindenkepp arra is.nem fogyozom mert ugyanolyan vagyok mint elotte csak nemigen van etvagyam.
2009. nov. 25. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Kell a vitamin is, de nálam ez a hármas jött be: rengeteg folyadék, rendes kajálás (változatosan! de nem kell kettő helyett :-) csak legyen benne fehérje is, zöldségek, gyümi stb.), és pihenés. Ebből többnyire az utolsó hiányzik 2 másik gyermek mellett, de azért jut elég a harmadiknak is. :-) Néha rásegítek tejserkentőkkel is.

Étvágygerjesztőnek próbáltad már a Béres cseppet? Nálunk a gyerekeknél bevált (én sajna eszem anélkül is).

2009. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy akkor nincs tejem, ha nagyon éhes vagyok. Nem eszem sokat, de arra mindig vigyázok, hogy sokszor keveset, így nem éhezek meg nagyon.
2009. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
valoban en is eszrevettem hogy ha pihenek tobb a tejcsi,este mindig kifolyik de nappal altalaban 1x ugy erzem keves,vagyis nem dagad a cicim.ezert gondolom hogy neha keves neki,bar a hizas nem ezt mutatja,ugyhogy ez megnyugtat.
2009. nov. 25. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szereted a sört igyál egy pohárral (nem literes pohárral :) ) minden nap,vagy alkohol menteset.Nekem a dokim mondta,mert sok olyan anyag van benne ami fokozza a tejtermelést.
2009. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is észrevettem ha nem eszem rendesen akkor egyből csökken a tejmennyiség :(, próbáltam, hogy csak délelőtt eszem szénhidrátot délután már nem, hát ez is betett, úgyhogy inkább nem szórakozok, eszek rendesen. Tíz kg maradt rajtam, ami különösebben nem is érdekelne, de nem férek bele egy ruhámban sem és ez kellemetlen :):), mert nem tudok mit felvenni a kismamanacijaimon kívül. Az elsőnél ilyenkorra már nem volt semmi feleslegem, pedig ugyanannyit híztam, most valahogy nem viszi a kilókat a szoptatás :(:(. 1 hós baba anyukája
2009. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
100%

Nem akkor elég a tej, ha dagad a mell!

Nem írtad, mennyi idős a babád. Ha még nem állt be a termelés egyensúlya (még túltermelés van), akkor normális, hogy szinte minden szopi idejére megduzzad. Ha már nagyobbak vagytok és beáll valamiféle rendszeresség, akkor a duzzadtság el fog tűnni, felpuhul a mell, nem lesz annyira kerek a szopiig. De ettől függetlenül megtermeli a szükséges mennyiséget.

Az étvággyal nem sok mindent lehet kezdeni, általában azt mondjuk, hogy a szervezet tudja, mire van szüksége. Mivel most szoptatsz, tehát plusz energiát termelsz, ezért ezt valamiből fedezni is kell. Szerintem, ha szükségét érzed, próbáld meg naponta egy kevéssel megemelni az étel-adagjaidat és olyan kajcsikat enni, amik fokozzák az étvágyat. (Konkrétat nem tudok, mert én mindig kajás vagyok. :) De elsőre semmiképp sem mesterséges étvágy-fokozókkal próbálkozz!) Ha az étvágytalanságodtól függetlenül te magad jól érzed magad, úgy érzed, van elég tejed és a babád is (a saját tempójában) hízik és jókedélyű, akkor szerintem nincs különösebb teeendőd.

2009. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszolóval. Rövidesen eljön az idő, amikor már SOHA nem fog feldagadni a melled, mindegy, mit és mennyit eszel. Ettől függetlenül még több is lehet a tej, mivel az szoptatás ALATT és nem két szoptatás között termelődik. Amit most tejjel teli cicinek gondolsz, az valójában egy kevés tej és sok ödéma. Sokan akkor adják fel, amikor megszűnik a felkeményedés két szopi között, pedig pont ez jelenti azt, hogy beállt a kereslet-kínálat.
2009. nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!