Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apasztható el a tej?

Hogyan apasztható el a tej?

Figyelt kérdés

Olyan kezelés alatt állok, hogy nem szoptathatok tovább.

Viszont félek, hogy még valamennyi tej termelődik a melleimben, ami panghat benne. Mit tegyek? Létezik valamilyen elapasztó módszer, gyógyszer?

Nagyon megköszönném a gyors, használható válaszokat.

Egy 2 éves kisfiú édesanyja


2009. nov. 26. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Van gyógyszer is, amit a nőgyógyászod felírhat neked, én úgy apasztottam el, hogy amikor szopi lett volna, lefejtem belőle egy keveset úgy 40-50g-ot és minden nap egyre kevesebbet fejtem, majd elhagytam az esti fejést a maradék kettőt is lecsökkentettem, majd a déli fejést hagytam el és végül a reggelit is, ez kb 1 másfél hetet tett ki úgy emlékszem, bár már régen volt 7 éve. Az én lányom egyik napról a másikra nem kérte a cicit, de előtte még 3x szopott naponta.
2009. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is fokozatosan hagytam abba a fejést. Kb.: 1 hete nem fejem, úgy éreztem, minimális termelődhet, ami miatt nem gyulladhat be. Viszont ma reggel kis csomókat fedeztem fel, félek, hogy pang benn a szteroidos tej.
2009. nov. 26. 09:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a csomók nem fájdalmasak, vörösek és nincs lázad sem, akkor sztem ez belefér. Bár a lázat lehet, hogy nem is vennéd észre, ha gyógyszert szedsz, az úgyis csillapítja. Nekem a jobb mellem szopi alatt egyszer begyulladt és az elapasztás után 2 hónappal ugyanott találtam én is egy csomót, jól megijedtem, hogy rák vagy valami ilyesmi, de 2 nap után meglazult és el is tűnt.
2009. nov. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
urtica urens ch 30 tejapasztó homeós! Ennél alacsonyabb számút ne vegyél!
2009. nov. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
A tej nem pang, hanem ha nincs rá szükség, lebomlik és felszívódik. Nem kell semmilyen elapasztás. Ha nem telítődik túl a melled, nem kell fejned sem és magától el fog apadni. Ráadásul ha szteroidot kapsz, az még a mellgyulladást és meggátolná.
2009. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Muszáj leírnom, hogy a tej igen is pang!!!

2 hete már nem kap cicit a gyermekem, a tej meg csak gyűlött a mellemben.

2009. nov. 28. 13:28
 7/9 A kérdező kommentje:

Nálam nem bomlott le, és nem szívódott fel.

Szerintem, ha nem szívom le tegnap este( maszírozás nélkül, csak úgy 60 ml-t fejtem ki), mára már jól begyulladt volna.

2009. nov. 28. 13:30
 8/9 anonim ***** válasza:

reggel este 1-1 csésze zsályatea

dmben, vagy gyogyszertarban lehet kapni.

+ furdeskor este vagy reggel hideg vizzel mosd meg a melleid

garantalt siker

2009. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tej nem apad el egyik napról a másikra, 40 napig, de van, hogy hónapokig is eltart. Ha fejed, akkor csak újabb termelésre ösztönzöd a melled. Csak annyit szabad fejni, hogy megszüntesd a túltelítődést és ne gyulladjon be. Ha jól kifejed, újabb adag termelődik.

Elég kellemetlen, de el fog apadni.

Létezik gyógyszeres elapasztás, ami gátolja a prolaktin-termelést, de csak orvos írhatja fel. Keress fel egy szülész-nőgyógyászt, biztosan fel fogja írni.

2009. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!