Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha vizes a tejem, mit tehetnék...

Ha vizes a tejem, mit tehetnék, hogy zsírosabb, laktatóbb legyen?

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az étrenden kell változtatni! Az nem fog menni, hogy vigyázol az alakodra, meg a biológiai egyensúlyod is rendben legyen!
2013. dec. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Laktatóbb, kalóriadúsabb ételeket kell enni. Nekem egyszer hasmenésem volt pár napig, nem maradt meg bennem a kaja, és elvizesedett a tejem. Utána amikor már nem volt hasmenésem akkor rendbe jött a tejem is. Szóval amikor csökkent a kalóriabevitelem, rosszabb lett a tejem, és fordítva. Sajna ilyenkor nem foglalkozhatunk a saját alakunkkal, a babának jól kell lakni.
2013. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Eszek én jó kalóriadús ételeket (pékáruk, tészták, édességek, szalonna stb). Sajnos a rendszerességgel valóban vannak gondok, mert sokszor nincs időm enni és csak pár falatot tudok gyorsan bekapni, vagy nincs időm főzni sem.

De megpróbálok többet enni.

2013. dec. 22. 13:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem erős a tejem, annyit tudok, hogy heti 6-8 tojást biztos megeszek, nem tudom ettől-e...próbáld meg te is.
2013. dec. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

Nincs erős vagy gyenge tej, ezt jó lenne elhinni a szakiknak. ;)

Ha te falod a kalóriákat, attól csak te fogsz hízni, de a tejed kb. ugyanolyan marad.

A tej összetevői a vérből vonódnak ki, de mindig olyan arányban, ahogy a babának kell. Ha valamiből sok van, akkor a felesleg rajtad rakódik le; ellenben, ha keveset viszel be, először te leszel hiánybeteg és csak később a baba. A Természet úgy rendezte el, hogy a baba fejlődése többszörösen biztosítva legyen!


A tej összes zsír-mennyiségét nem lehet az étkezéssel direkte befolyásolni, kivéve, ha valaki súlyosan alultáplált ÉS nincsenek zsírtartalékai. Csak a zsírsav-összetétellel lehet "játszani", pl. ha több telítetlen zsírsavat fogyasztasz, ami ugye egészséges, akkor a tejben is több lesz.


A tejed zsírosságát úgy tudod "fokozni", ha odafigyelsz, hogy a babád alaposan kiürítse mindig a hátsótejet is. Amikor a mell nagyon feltelik (hosszú idő telik el két szopi között), akkor arányaiban több a híg elsőtej, ami kevésbé hizlal. Amikor viszont gyakran szoptat valaki, ill. nem várja meg, hogy felteljen a melle, akkor több a zsíros rész. Azaz, minél kevesebb tej van egyszerre a ciciben, az annál zsírosabb.


Ehetsz-ihatsz, ami jólesik, de nem valószínű, hogy ez bármin változtatni fog.

2013. dec. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!