Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hónapos kislányom nem akar...

5 hónapos kislányom nem akar szopizni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek! 5 hónapos babám már egy ideje alig akar szopizni. Ráfoghatom a fogára, de azt kenegetem Dologel-lel és Dentinox-al is. Mégis elkezd szopizni és üvölt. Egyre kevesebb a tejem. Most ott tartunk, hogy óránként szopizik kb 30 ml-40 ml. Több tejem egyszerre már nincsen. Kizárólag reggel eszi tele magát 140 ml-vel, akkor van benne annyi. Utána az egész napom egy őrület, mert szinte egész nap sír (szerintem éhes). Fejni nem tudok, mert a hisztitől nem megy. A tápszert (vagyis a cumisüveget) nem fogadja el! Kényszerből elkezdtem az almát, őszibarackot, sütőtököt, de egyik sem kell neki. Csak cicizne szegény....Most az ünnepek alatt itthon van a férjem segítségnek, de nincsen ötletem mit tegyek. Kérlek írjatok ötleteket.
2013. dec. 22. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig ha a baba nem szívja ki akkor fejni kell!!!! Nekem 3 napi fejés után rengeteg tejem lett, ennyi napot biztos otthon lesz a férjed és akkor tud segíteni. 3 óránként (szopik után) fejd le a tejedet kézi vagy elektromos mellszívóval. 10-10 perc mind két cicire , ennyi idő muszáj még ha ordít is közben. 10 perc hisztibe nem fog belehalni , aztán megvigasztalod és megint 10 percet ki fog bírni. A lefejt tejet add neki csecsemőitató pohárból, pohárból, csőrös pohárból, cumisüvegből, kanállal, fecskendővel. Nem feltétlenül kell tápszer neki, akkor vezesd be az ételeket és a tejpépet. Erről érdeklődj a gyerekorvosnál és a védőnődnél. Ha nagyon éhes enni fog cumisüvegből is és kanállal is! Cumisüvegből is érdemes 2 félét kipróbálni nekünk az vált be aminek nincs a vége (pl. rossmanos) lelapítva ha nem csőszerű henger a vége (pl. avent). Én fiam sem fogadja el a cumisüveget, szerencsére csak napi 1dl vizet kell belekönyörögnöm, de végül azért mindig megissza. Eleinte minden újdonság nehéz, akár cumisüveg megszokása akár a hozzátáplálás, de menni fog. Ahhoz pedig, hogy több tejed legyen fejni, fejni, fejni kell!!!! Valamint szopiztatni a babád, de ha utálja akkor én inkább fejnék mint agyerek a cicimen ordítson.
2013. dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Elkezdtem ma fejni. Remélem visszajön a tej.
2013. dec. 22. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Óránként 30-40 ml, az 4 óránként 120-160 ml. Biztos, hogy ez kevés neki?
2013. dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3as! Tényleg!!!! Nem is számoltan utána! :)
2013. dec. 25. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!