Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatas alatt mit, mikor es...

Szoptatas alatt mit, mikor es mennyit kezdtetek el sportolni vagy akar fogyozni?

Figyelt kérdés

Vilageletemben vekony voltam, az elso terhessegem alatt is, nem is hiztam se sokat, se keveset, mar a korhazbol hazaerve visszanyertem a sulyom. Viszont szoptatas alatt (1,5 ev) lassan, de biztosan felszedtem 8 kg-t, igy kezdtem a kovetkezo terhesseget, most tobbet is hizom, kezdek kicsit beparazni ettol. Utolso honapban vagyok, Karacsony, sutihegyek, hat nem most fogok tornazni es salatat enni, de nem szeretnek meg a szoptatas alatt is ujra hizni, ezert kerdem, hogy ti mikor kezdtetek el mozogni, hogyan fogytatok.

Lecci ne azok irjanak, akiket fogyaszt a szoptatas maga is, mert ahogy irtam, engem spec pont hizlal...



2013. dec. 25. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

2-2,5 Hós volt a fiam amikor a lábamra kezdtem sportolni.mert az valahogy a terhesség alatt meghusisodott..

A leg magic tornagépet kezdtem használni napi 2x 9 percet

A yout.be-on találtam ehhez videókat

Az evésbe nem változtattam mert nem akartam kockáztatni a tejem

Most 15 hós a fiam..nemrég hagyta abba a szopit

2013. dec. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

8 kiló másfél év alatt? :) én 5 hónap szoptatás alatt híztam ennyit :) :)

ne aggódj, ez nem hízékonyság... az a hízékonyság, amit én műveltem :) :) :)

elméletileg 3. hónaptól könnyű mozgás még jó is. tavasszal úgyis jó a friss levegőn mozogni, napi 2 óra séta a gyerekekkel már elég jó mozgás!

szerintem az első perctől kezdve ha ügyelsz a kajabevitelre, akkor is van tejed... van egy ismerősöm, cukorbeteg, és nem gyógyszerrel, hanem étrenddel vigyáz magára, mégis rengeteg és tápláló teje van.

(azt mondják, az Atkins féle diéták tilosak, nem lehet a szénhidrátot megvonni teljesen pl. de ha Rubint Rékát kérdeznéd, ő pl. a testmozgást és az egészséges táplálkozást is ajánlaná már az első perctől kezdve) :)

ui: azért mikor bíztam magamban, és tudtam, van bőségesen tej, már odafigyeltem, ill. ahogy növekszik a gyerek, egyre kevesebb időm van enni, szóval már ment azért ebből le. (reggel és este tudok szinte csak enni, de tej van bőven. a testmozgás nekem a háztartás és a séta, majd ha már szalad a gyermekem, akkor a "futás utána" is jó lesz edzésnek) :)

amúgy meg olvastam valahol, hogy a nők a szoptatás elhagyása után nyerik vissza régi alkatukat. mivel éppen abbahagytad a szoptatást, mikor várandós lettél a második babával, nem tudhatod, hogy nem ment volna-e le egy normál életmóddal az a plusz 8 kiló!

2013. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fogyókúrázni tilos szoptatás alatt, viszont egészséges diétát tarthatsz. Egyél rendszeresen, figyelj a bevitt szénhidrát mennyiségére, igyál sok vizet :)


Mozoghatsz is, de a mellizmos gyakorlatokat és a durva megterhelést kerüld. :)

2013. dec. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!