Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy éltétek meg, amikor...

Hogy éltétek meg, amikor elfogyott a tejetek és abba kellett hagynotok a szoptatást? A baba hogy viselte? Mennyi idős volt?

Figyelt kérdés
Két és fél hónapos a babám. 2 hetes kora óta nem tudtam jól lakatni, tápszerezni is kellett erősen, de mostanra teljesen elfogyott a tejem és nagyon megvisel, hogy nem tudom megadni neki a szoptatással járó előnyöket. :( Volt ezzel más is így?
2013. dec. 27. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
1 hónaposan már teljesen tápszeres volt. Hogy éltem meg? Nem érdekelt. 6 évet vártunk rá, küzdöttünk érte, 7 hetes terhesen elöntött a vér, de rendesen. Hetekig véreztem, az egész terhességet végig feküdtem és reménykedtem. Tökéletesen boldog voltam, amikor makk egészségesen megszületett és egyáltalán nem bántott, hogy nem tudtam szoptatni. Már másfél éves és még nem volt beteg. Boldog, kiegyensúlyozott ő is és én is és nagyon kötődik hozzám.
2013. dec. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 hónapig küzdöttünk "csak". Így 7 hós koráig teljesen anyatejes volt, aztán tápos. Hihetetlen nagy megkönnyebbülés volt, hogy tudtam, hogy nem marad majd éhen a gyerek. Semmi lelkifurdalásom, rossz érzésem nem volt, örültem, hogy végre nem kellenek a bogyók, tejszaporító teák-kaják, meg fejés. Pedig szerettem szoptatni, amíg simán ment.

Felnőnek tápszeren is a babák. Inkább lakjon jól, és leg en egy nyugodtabb anyja a gyereknek.

2013. dec. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

6 hetesen leszokott a szopásról. Onnantol kezdve a napom non-stop fejesből allt, mert tejem boven akadt, csak fogyasztó nem :)

Odáig jutottunk a vegen a lányommal, hogy hajnali 1*-i evesnel és kora reggel fogadta el a cicit, Napközben üvöltött. Ha kómás volt, akkor bármire ratudtam venni.

Aztán ataludta az éjszakát es elbucsuzhattam ettol is.

Nagyon sűrű heteim voltak, nem állt máshol az életem, csak a fejes-etetes-fejes-etetés. Pedig o 3-4 órákat siman aludt Napközben.

Mindig ugy etettuk, hogy amennyi anyatejet sikerült lefejnem azt megkapta c.uvegbol, majd ha keves volt, kapott tápszeres pótlást.

Vegul 1 hónap alatt 2,5 ora fejes utan 5ml tejet sikerult lefejnem. Sterilizaltam a mellszivot es szepen elraktam a szekreny aljaba.

Másnap reggel Lementem tanácsadásra, ahol ott volt a dokink is a vedonovel. Elmondtam mi a helyzet, elegge sírtam a csalódottság miatt, majd közölték, hogy ne szomorkodjak, mert milliók nőnek fel tapazeren.

Raadasul, ami nem megy, azt nem eroltetjuk, mert a gyereknek nem tesz jót.

Kaptam egy halom receptet, kivaltottam a tápszereket es boldogan élünk mai napig (2,5 éves).


Most fog születni a tesó..haat, majd elválik, hogy mi lesz.

Mindenesetre mar tudom hol es milyen tápszert lehet kapni es venni ;)))

2013. dec. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam újszülött korától pótlást kapott, mert bármit csináltam összesen 40-50 ml tejnél nem jött le több. Ahogy ez a mennyiség is csökkent, egyre jobban sírt, minden etetés szörnyű élmény volt. Két hónapos koráig tudtam szoptatni. Addigra elapadt a tejem. A tápit szerencsére megitta, szép egészséges egyéves.
2013. dec. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia. 2 hónapos koráig tudtam szoptatni a lányom minden gond nélkül, aztán volt egy betegségem, ami miatt 2 hétig nem szoptathattam. Persze fejtem közben, de egyre kevesebb lett a tejem, minden mili kiöntött tejet megkönnyeztem. Mire visszatértem a szoptatáshoz, addigra a lányomnak már nem volt elég, csak éjszaka lakott jól tőlem. Fejtem magam, teáztam stb. de az ötödik hónapra teljesen elapadt a tejem. Szenvedtem rendesen, volt, hogy sírtam is. Aztán valahogy elengedtem magamban ezt a görcsöt, láttam, hogy egészséges a lányom, belenyugodtam. Most 2,5 éves, tökéletesen jól van, talán ha kétszer volt megfázva, egyszer kapott antibiotikumot. Ismét terhes vagyok, és úgy gondolok a szoptatásra, hogy ameddig megy magától, addig jó, de nem fogok többé éjszakákon át stresszelni, fejni, kínozni magam.
2013. dec. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!