Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hónapos babám 1-2 óránként...

1 hónapos babám 1-2 óránként kér cicit napközbe, este 2-3, állandóan bealszik rajta, ritka mikor nem. Többi lent?

Figyelt kérdés

Felkelteni sehogy nem lehet próbáltam mindent, még büfiztetésnél sem! 24 óra alatt meg eszik 700 ml körül ( +/- 50ml). Jó ez így?? Kb 4,200 kilo. Nem gond hogy ő inkább sűrítette az evéseket és nem ritkította?? Hogy lehetne 2-3 óránkénti étkezésekre átálni??


Köszönöm előre a válaszokat!



2013. dec. 29. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig van egy növés ugrásuk olyankor pár napig többet ciciznek.Szerintem teljesen jó az adagja.
2013. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4080g-mal született a fiam. 500-700g -ot kell megenniük az ekkora babáknak naponta, szóval azzal nincsen gond. Egyik étkezésnél többet másiknál kevesebbet eszik, egyik nap többet másik nap kevesebbet ezen ne lepődj meg, nem probléma. Mi az első 2 hétben úgy csináltam, hogy szopi közben csikiztem a talpát, simogattam az arcát, vakargattam a hátát stb. módszerekkel próbáltam ébren tartani, amikor már szinte teljesen kidőlt akkor letettem hátra ettől általában felébredt én addig lefejtem a tejet és utána pohárból megitattam még vele azt is egészed addig amíg teljesen ki nem dőlt. (lehet cumis üvegből is de nem igazán ajánlott szopis babának üveget adni, de az én fiam el sem fogadta) Nekem kezdetek óta 3-4 óránként eszik, most már inkább 4-5 óránként (6 hetes)Viszont azt figyeltem meg, hogy az alvása hosszúsága nem függ az evésétől, van, hogy este 60g-ot eszik és alszik hajnali 3 ig, de van, hogy 130g eszik meg és hajnali 2 ig alszik csak. Eleinte mikor még nem volt elég tejem, és még nem tanácsolták, hogy fejjek és azt is ittasam meg vele, addig viszont volt, hogy 20-40 percenként ébredt fel, ez azonnal megoldódott a fejés-itatással. Lehet próbálkozni azzal is, hogy csak 3 óránként adsz neki enni, és köztes időben csak vizet kap, így elvileg rá jön arra, hogy ne lustizzon mert nincsen kaja csak 3 óra múlva. Még annyi, hogy az én fiam a sárga volt és ezért volt nagyon aluszékony, esetleg ha még sárga a babád akkor érdemes vérvételre vinni (gyerekorvos véleményét kérd ki) mert talán szüksége van egy kis napozásra (kék fényre) és nem lesz ilyen aluszékony utána. Még záró jelben megjegyzem, hogy van olyan baba aki 2 óránként eszik ha fejen állsz akkor is.
2013. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) ment a zöld kezecske
2014. jan. 1. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!