Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok az időre szoptat...

Mit gondoltok az időre szoptatásról? Lehet, hogy érdemes már a kezdetektől katonás rendet tartani, hogy később könnyebben kezelhetőbb, alkalmazkodóbb legyen a baba?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 16:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

tudom, hogy mai anyukák le fognak pontozni :)


Én középsuliban (eü) még azt tanultam, hogy 3 óránként... amikor szültem, 20 évesen (tervezett gyerek), akkor a kórházban 2 óránként volt szoptatás, nővérként rendesek voltak velem a lányok, 3 óránként hozták a lányomat :))) (nem volt még itt rooming-in 97-ben).

És nem bántam meg, nekem nagyon megkönnyítette az életemet, tudtam tervezni, a gyerekhez meg egy hét után órát lehetett állítani.

Azt szoktam mondani, én igény szt szoptattam, csak az én igényem szt :)))

Bztos van előnye az összevisszaságnak is, de én nem tudom elképzelni, micsoda :)

2014. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem, általában nem érdemes. Minden baba más. Persze lehet kicsit alakítgatni, én például két óránál hamarabb nem etettem meg újra (ha nagyon sírt egyszer-egyszer, másfél órán át), de egyébként igény szerint szoptattam (2-5 óránként), és ez nekem bevált mindhárom gyereknél. Van, aki meg akár félóránként megszoptatja, és általában nekik is be szokott válni. Úgyhogy meg kell találni a közös nevezőt a babával, hogy neki is jó legyen, meg Neked is.
2014. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Mikor szültem, a kórházban 3 óránként hozták szoptatásra a lányom, mikor hazahoztuk, órát lehett hozzá állítani, aztán 4 hetesen elkezdődött a hasfájás... Viszlát óramű, viszlát elvek :) Az orvosunk azt mondta igény szerint szoptassam, de ésszel, tehát ne legyen egész nap mellen a pici. 2 órát legalább tartsak a szoptatás vége, és a következő kezdete előtt.
2014. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Az igény szerinti szoptatás első sorban a baba igényeit szolgálja. A mai felfogás szerint az a jó a babának ha minél többet van az anyukájával egészen testközelben, mert ez erősebb kötődést okoz. De láthatod, az első válaszoló 16 éve szült, és nem gondolja, hogy a 3 óránkénti módszer rossz lenne, tehát nyilván jó a kapcsolata a gyermekeivel. Szóval nem biztos, hogy mindig az aktuális gondolkodásmód a helytálló.


Szóval ha szeretnéd, hogy a gyerek mielőbb a 3 órára szokjon, akkor tégy érte, és tartsd a rendet. Nekem nem lett volna szívem nem enni adni a gyerekeimnek korábban azért, hogy nekem könnyebb legyen, de lehet, hogy a te kicsid nem is lesz olyan éhenkórász. Szerintem majd úgyis meglátod, hogy a babádnak mik az igényei, és akkor ezt könnyebben el fogod tudni dönteni, mint így előre. :)

2014. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a szoptatas pont egy olyan erzekeny tema, ami egyreszt mindenki szamara intim, masreszt emberfuggo is, ki, hogy csinalja. Mondjuk, en ugy gondolom, hogy az ora szerinti szoptatas biztos jo lenne,ha csak az evesrol szolna. De nem igy mukodik. Ugyanis a szoptatas, az anyatej nemcsak ennivalo a kisbaba szamara, hanem egy erzelmi kotodes. Persze, lehet ezt simogatassal, rengeteg jatekkal is potolni. Nekem mindket gyerekem anyatejes es amig az elso babam igenyelte az igeny szerinti szoptatast, tehat nemcsak akkor szoptattam, mikor ehes volt, hanen mikor igenyelte, neki erre volt szuksege, igy nyugodott meg, stb. A masodik babam pedig magatol kialakitotta a rendet, olyan harom orankent eszik es nem igenyli ezt a fajta kozelseget. Kulonboznek a babak nagyon. De en amondo vagyok, hogy erdemes a babahoz igazodni.
2014. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%

igen, jó a kapcsolatom :)

Az egyik legnagyobb dicséret, amit kaptmam mostanában, hogy a lányomék ofői órán névtelenül olyan kérdésre válaszoltak, kinek az anyukáját választanád az osztályból, és a lányok közül 10 akart engem :))) 17 évesek :)))

2014. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

En pl.sosem keltettem fel a lanyomat, hogy egyen, megis 3-4orankent nyitott a bufe.

Korhazban sem ebresztettem ejszaka, hiaba ebresztettek engem a noverek. Aludtam tovabb. A lanyom igy is szolt, ha ehes volt.

2het utan ataludta az ejszakat. Nem biztos, hogy emiatt ponz, de nekunk iszonyat koran volt napirendunk.

2014. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A kórházban katonás rendet tanult a kislányom. Koraszülöttként először szondán keresztül 2 óránként kapta a tejet, éjjel-nappal. Amikor már kivehettem az inkubátorból szoptatni, akkor is 2 óránként kellett szoptatni, 1/2 óránk volt rá. Ha nem ette meg a neki előírt adagot akkor a szondán keresztül pótolták neki.

Én ezt jó dolognak tartom, azóta is így eszik, csak már 3-4 óránként, így azért tudunk vele tervezni, kimozdulni a szoptatások között. A fejlődése pedig minden képzeletemet felülmúlta, gyönyörűen hízik.

2014. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nincs értelme, nem véletlenül szoptatnak csak pár hónapig az "óraműves" anyukák (legalábbis az én ismeretségi körömben).

Az igény szerint szoptatott babák is kialakítják a napirendjüket :)

2014. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

én 15 hónapig szoptattam, óramű szt, és terhesség miatt hagytam abba.

Nekem bevált, tanultam, volt egy haldokló anyósom a gyerek mellett, egyszerűen muszáj volt olyan rendszert kialakítani, amihez mindenki tudott alkalm,azkodni.

2014. jan. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!