Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretnék sikeresebb lenni a...

Szeretnék sikeresebb lenni a szoptatásban, mint az első kettő babámnál. Ez így beválhat?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám. Igény szerint szopizik. Eddig minden szoptatás után fejtem. Egyik mellből evett a másikat lefejtem. Már tele a mélyhűtő és persze a nagyokkal is elkezdodtek a hétköznapok. Ezért elég macerás lenne ezt így folytatni. Kb. 2 napja csak a reggeli és az esti szopi után fejek. Így kb. 0,5 liter kerül a fagyasztóba. Erre a "rendszerre" is be tud állni a kereslet-kinalat?
2014. jan. 14. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem fejtem. Napi 4 liter vizet ittam és ettem sokat, igaz így nem tudtam lefogyni, de 21 hónapos koráig szoptattam. És akkor sem azért hagytuk abba mert elapadt a tejem, hanem azért mert túl sok foga volt már kint, meg fárasztó volt (nagyon rá szokott az éjszakai cicizésre). És hozzá tenném, h kis mellű vagyok.
2014. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én több mint 9 hónapja szoptatom a kisfiam. Az elején volt egy kis megingás, de nekem az segített, hogy mindig abból a mellemből fejtem, amelyikből szopizott. Így ösztönöztem arra a szervezetem, hogy az elfogyasztott tejcsin felül még termeljen. Aztán egy pár hét után abbahagytam a fejést (már csak este fejtem, hogy éjjel ne durranjon be, később ezt is elhagytam), de a rutin megmaradt: mindig azt a mellemet kínáltam föl a babámnak először, amiből legutóbb evett. Ha azt teljesen kiürítette, áttettem a másik mellemre. Mai napig így csinálom, és nagyon szépen van még tejem.

Remélem, érthető voltam.

2014. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én az első 3 hónap során összesen kb 8. alkalommal fejtem. eleinte, hogy lássam, mennyi van, meg hogy gyarapítsak - de nem nagyon volt időm fejni, szóval nem vittem túlzásba, később meg ha feszült a cici. ahogy fejlődött a gyerek, néha aludt 6-8 órákat, akkor bedurrantak a cickók, le kellett fejnem őket.

nyugi, a cicin tartás hozza meg az eredményt, az igény szerinti szoptatás elég tejet eredményez.

én sose töprengtem vajon éhes-e a gyerek, ha sír, cuppog, vagy figyeltem az órát, eltelt-e a 3 óra már... ha sírt a babám (és láttam, hogy nem álmosság miatt nyűgösködik) akkor bizony mellre raktam.

most 8 hónapos, 9,5 kilós (75 centi) ÓRIÁSBABA, és még nem hozzátáplálok, és majd kicsattan az egészségtől, tejem meg korlátlan. nem is aggódom hogy lesz-e még tejem, mert tudom a titkát :) ami nem is titok, csak az egészségügy nyomása miatt nem verik az anyák fejébe, hogy a babának nem kell más, csak igény szerinti szoptatás.

ha fejsz a szoptatás mellett, akkor mindig kicsivel több tejed lesz, mint az igény, nem baj, mert szaporítod :) majd egyidő után, ha már látod, hogy minden ok, szerintem te se pumpálod folyton a cicccid :)

jó babázást :)

2014. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:
Szerinted miért hívják kereslet-kínálatnak? ;) Mert a tej mennyisége a kereslethez igazodik. Ha minden szopi után fejsz, akkor annyi (plusz) tejed lesz. Ha csak napi 2x, akkor annyi. De ha egyszer se, akkor is lesz mindig elég. Mert amit a szopin túl lefejsz, az TÖBBLET.
2014. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már nem fejek. A pici elmúlt 3 hónapos és még cumit nem látott! Boldog vagyok! :) igy harmadjára sikerül. ... Köszi csajok
2014. ápr. 1. 20:09
 6/6 xStefix ***** válasza:
Szuper, hajrá! :)
2014. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!