Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Naponta 2-szer 40ml-t tudok...

Naponta 2-szer 40ml-t tudok fejni a mellemből. Szerintetek fokozható még a tejcsim mennyisége? Szeretném újra kizárólag szoptatni a 3 hónapos babámat, mint az első hetekben. Lehetséges?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Állítólag még évek múltán is visszaállítható.

A mód: gyakori mellretétel és fejés. (Úgy legalább 2-3 óránként, de volt hogy óránként tettem.)

2009. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen...A babám nagyon nagyétkű, és már két hetes kora után pótolni kellett neki tápszerrel. Eleinte tápi előtt mindig mellre raktam, de valahogy nem lett több. Őszintén, kicsit belefáradtam, és néha bizony csak tápszert adtam neki napközben. Nem tudom, a tea és a homeos bogyó se nagyon hozott több tejcsit, egyszerre csak 90-100 ml-t tudtam fejni két mellből. Nincs valami jó tanácsod?
2009. dec. 1. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:
hát mi is 3 hósok vagyunk.estére elfogy a tejem és nem elég a fiam nak,vagyis nemhogy nem elég de nem is akarja elfogadni a mellem.igy muszály volt neki tápit adnom,már kb 1 hónapja van ez.én ittam a teát,volt h napi 6 csészével is megcsináltam,de semmi hatása sem volt.este 2 mellből,mivel nem szopizott 40-60 ml-t tudtam lefejni max.hát h vissza jön e még vagy már nem ,azt nem tudom.persze jó lenne,ha csak szopizna,de mióta a fiam vacsira tápit kap azóta megszünt a 10 ig tartó ordítás,és ezt szó-szoros értelemben értem.
2009. dec. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Holnap még irok neked, mert egy cipőben járunk :)))
2009. dec. 1. 23:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, sikerülhet. Én az elmúlt pár hétben csak max 20ml tejet tudtam kifejni mindkét mellemből összesen. Hát elég rendesen el voltam keseredve :-( Aztán helyre tettem az önbizalmamat, mindig azt mondogattam magamnak, hogy sikerülni fog, meg fogom csinálni! Elkezdtem szedni az Urtica urens 5ch-t (napi 3-4szer 5 golyó) és napközben másfél óránként fejtem a tejet, még akkor is, amikor 5 perc alatt csak 2 csepp jött ki. Ez mellé napi minimum 4liter vizet iszok. És 1 hét alatt meglett az eredménye! Mostmár rendeződött a tej mennyisége, egy evésre akár 100-150ml is szokott lenni.


Szóval ne add fel, hidd el sikerülni fog!


Sok sikert kívánok!

2009. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Előző jól írta.

Homeos bogyó, Laktoherb vagy más szoptatóstea vagy 3-4 liter folyadék, sok fehérje, egészséges táplálkozás kell. Éhes sose legyél.

A fejés jó módszer, amíg be nem áll a mennyiség, legalább két-három óránként. Éjjel is egy-két alkalommal érdemes, mert pihentebb vagy (elvileg) és termelődik. Egy fejés legalább 5 perc legyen, de ha 10 még jobb. Mikor már sok jön, fél óráig is fejheted és tedd mellre. Tudom nagyon fárasztó dolog, nekem is 3 hét volt, mire beállt a mennyiség.

2009. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!