Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogyni szoptatás alatt?

Fogyni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
14 hónapos a lányom és még napi 2x-3x szopik. Eddig nem zavart,de most már igen,hogy több vagyok, mint szülés előtt. Lassan 1 hete,hogy nem eszem fehér kenyeret és édességet, tornázok és szobabiciklizek. 13 kg-ot szeretnék fogyni nyárig. Lehetséges ez?

2014. jan. 24. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon durva, ha nem eszel ennyi mindent és mégsem fogysz. Nyárig simán lefogyhatsz, de én elhagynám a reggeli-napközbeni szoptatást lassan. Ihat már tejet, babatejet. Azért egy hét alatt ne várj csodát, inkább olyan fogyókúrát találj ki, amit bírsz tartani. Pl. heti 3* bicikli, fele adag kaják, sok séta.
2014. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! :) megy a zöld kéz ;)
2014. jan. 24. 11:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Két hete kezdtem a futást, diétát. Hát.... nem vagyok magamtól elragadtatva. Heti4-szer futok fél órát, futásban jobb vagyok, mint új koromban, fele annyit eszem, mint előtte, vacsira csak salátát, minden nap hasizom és comb torna, és jó, ha másfél kiló lement. Leányzóm 23 hónapos, még 4-5x szopik, még van 12 fölös kilóm.

Tény, hogy a fiam is 2 évig szopott, akkor is próbáltam fogyni, akkor se nagyon ment, aztán szoptatás végeztével 2 hónap alatt, mindenféle hókuszpókusz nélkül lement rólam 9 kiló.

2014. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, köszönöm neked is a hozzászólást, megy a zöld kéz. Szerintem a 2 hét alatt másfél kg egész jó :) amúgy se szabad hirtelen sokat fogyni. Remélem nekem is sikerül nyárig ledobnom jo pár kg-ot. Jelenleg 74 kg vagyok, 60 kg-val lettem terhes, 72-vel mentem szülni. mikor hazajöttünk, akkor voltam 65 kg, de azóta híztam 9 kg-ot, így vagyok most 74 kg :(
2014. jan. 25. 19:35
 5/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

A pontosabb válaszhoz szükség volna még néhány adatra. Pl. Hány kg voltál a terhesség előtt? Pillanatnyilag milyen a testösszetételed? Ehhez képest már jobban lehetne meghatározni, mennyi is az, amit valójában szükséges lenne leadnod (lefogynod). Ezek után az sem mindegy, hogy a tömegvesztés miből következik be. Mellette nagyon fontos, hogy minden tápanyagot, minél jobb minőségben megadj a szervezetednek, amire szükséged van neked, s leányodnak. A gyermeknek legjobb az anyatej, nyugodtan tápláld vele a továbbiakban is. Igen is ügyelj a saját formádra, aminek épp itt az ideje. Jó döntés volt az, amit elkövettél a táplálkozásod és a mozgás területén. Ezt kell még a képességeidhez és a lehetőségedhez mérten tovább fokozni.

A 13 kg egyébként elképzelhető és meg is valósítható. A lényeg viszont a lassabb, de megtartható változáson van.

2014. jan. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!