Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Erős tejleadó reflex! Mit...

Erős tejleadó reflex! Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
NAgyon erős a tejleadó reflexem, a kislányom már alig tud enni, szinte fuldoklik:-( Az sem segít ha fejek szoptatás előtt mert amikor már szinte alig van benne akkor is ömlik. Már próbálkoztunk mindenféle pózzal, sehogy sem megy... Ötletek? Már nagyon kétségbe vagyok esve annyira sajnálom a lányom:-(((
2014. jan. 27. 11:45
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
1 hónapos a lányom
2014. jan. 27. 11:48
 2/24 xStefix ***** válasza:

Hátradőlve próbáltad? Baba a pocakodon, "felülről" szopik. Nekünk ez volt a legjobb, de még ezzel is eltartott egy ideig a javulás...

A legbiztosabb majd az idő lesz, mert a leadás is mérséklődni fog és a babád is egyre ügyesebb lesz.

2014. jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk a fejés segített csak. Kifejtem amennyire csak tudtam, utánna értettem a cicire keveset még szopizott a lefejt tejet pedig megkapta cumisüvegből. Ha nem igy csináltam akkor fuldoklott, félre nyelt, a felét vissza kihányta.....
2014. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Értettem=tettem
2014. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Stefi mennyi ido mulva javult nalatok?
2014. jan. 27. 13:17
 6/24 xStefix ***** válasza:

Hát, én egy cumizavart így nem kockáztatnék meg, ha még van esély más megoldásra is. - Ezt nem kritikaként írom az előttem szólónak, csak megjegyzésként a kommenthez, mert elég nagy kockázatot hordoz az üveges pótlás, főleg ilyen esetben, amikor a túl sok tej miatt a baba alapból ellenérzéssel lehet a cici iránt... elég nagy a veszélye, hogy az üveggel ilyenkor még könnyebben "elcsábul".


De még egy tipp eszembe jutott: blokkokban szoptatást próbáltad már? Hogy csak hosszabb idő eltelte után cserélsz mellet. - Bár ahogy írod, hogy még üres cicinél is erősen jön, lehet, hogy ez nem segítene...

2014. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én sem akarok neki cumit adni, hál istennek nem is fogadja el (már próbáltam). Már próbáltam blokkokban is szoptatni (meg hason is), de hát miután ha kevés van benne akkor is így jön... Az a baj, hogy már nagyon nyűgös, álmos. Nem tud egy jót komfort szopizni és úgy elaludni. Ringatva sem megy, mert mivel nem evett eleget így pár perc múlva felébred. Ma még 1 percet sem aludt...A pihenőszékben van el egy ideig úgy, hogy nem sír. Próbáltam a hordozó kendőt, abban is üvölt...kivagyok... Mennyi idő múlva javult nektek?
2014. jan. 27. 13:31
 8/24 xStefix ***** válasza:

Ó, de ismerős! :(

Nálunk csak az 2 hét volt, mire egyáltalán rájöttem, hogy mi a baja és megtaláltam a nekünk jó megoldást. Aztán eleinte még hátradőlve is fészkelődött a fiam, de szépen lassan megszokta, hogy úgy eszik ill. idővel úgy is aludt már el. Elejétől a végéig szerintem 3-4 hét lehetett, mire mindenen átvergődtünk. Később már nem volt erre szükség, mert vissza tudtunk térni a "rendes" szopipózokhoz.


Amíg viszont ment az alvós szopi sztrájk, addig nálunk is napi 4x30 perc ordítás volt minden altatásnál... egyedül az segített valamit olyankor, ha fel-le járkáltam vele és közben vadul rázogattam. A kicsi ringatás és a kendő nálunk se volt elég. De még ekkor is inkább a kimerültségtől aludt el szerintem... Szóval abszolút megértelek, én is megőszültem abban a pár hétben, nagyon durva élmény volt. :(

De az biztos, hogy ha megtalálod a babád számára még épp elviselhető szopis pózt és elég kitartó vagy, túl fogtok jutni rajta! Nekem is egy nálam tapasztaltabb szopis anyuka mondta, hogy a baba tudja, hogy neki szopiznia KELL, hogy az neki jó, az élet.. (ezt láttam én is, hiszen a fiam is köpte ki a cumit, üveget - ő is engem akart, csak még meg kellett találnunk a módját). Szóval ha én nem adok a szájába könnyebb megoldást, akkor meg fog tanulni megbirkózni ezzel is, csak segítenünk kell egymást.


Nagyon remélem, hogy hamarosan ti is túl lesztek ezen! :)

2014. jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon erős egyik mellemben a tejleadó reflex. Nekem csak az vált be, hogy akkor szoptattam meg, amikor félálomban volt. Érdekes mód ilyenkor mindig szépen tudta kezelni (nyelni) a szájába ömlő tejet, nem fuldoklott tőle. Aztán ahogy nőtt, éber állapotban is megy, de csak ha nyugis, különben még mindig beidegesedik tőle. Most 4 hónapos.
2014. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hat en nagyon orulnek neki ha csak 3-4 het lenne...az elobb kivittem babakocsiban az erkelyre es vadul tologattam...most alszik, csak el ne kiabaljam. Azert jo tudni, h nem vagyok egyedul, mar mindenfele hulyeseg jart az agyamban, h biztos csak en vagyok ilyen selejt....hogy meg enni se tudok adni neki.
2014. jan. 27. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!