Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatok, de nagyon szeretnék...

Szoptatok, de nagyon szeretnék sportolni, mert nem szeretek a testemben lenni. Mit szabad?

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Én ezt nagyon egyszerűen oldottam, meg mert a babámmal szoktam tornázni, semmi különös csak kis átmozgató torna (fejkörzés, vállkörzés, popsi erősítés négykézláb, stb.) Szereti ha emelgetik így sokat emelem torna közben fel és le (karizom erősítés), szereti ha négy kézláb fölötte vagyok és beszélek hozzá (popsi és comb erősítő gyakorlatok) Sokat sétálok a babámmal, ő babakocsiban, ha az időjárás engedi futok vele, ha nem akkor csak nagyokat sétálunk a jó levegőn. Általános tornát, otthoni táncolást, jógát, futást bátran lehet csinálnod. Annyira kell figyelni, hogy sok folyadékot fogyassz és ne erőltessed meg magad, lehetőség szerint ne legyen izomlázad a tornától/mozgástól. Ha nagyobb már a babád akkor mehettek kirándulni kicsit meredekebb de lapos területen feltolni a kocsit elég nagy torna. :D Ha otthon tudod hagyni akkor menj el korcsolyázni mert az is jól átmozgat. Kérdezd meg a védőnődet ő milyen sportokat javasol és mire van lehetőség a környéken. Még hullahop karikázni is szoktam. Légy kreatív felmosás közben is lehet tornázni. :D 3 hónapos baba anyukája, csak anyatejes baba.
2014. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem bármit sportolhatsz (kivéve persze extrém sportok, box és ilyesmik mert ilyenkor a mell nagyon érzékeny, sérülékeny). Én pl kocogni jártam és spinningeltem - ami egy nagyon intenzív sport, és csak több lett tőle a tejem. Próbáld ki amit szeretnél, csak mértékkel, és figyeld meg hogy milyen hatással van a tejtermelésedre, a tejed minőségére. Egyre emeld az adagot, és ha nincs gond a tejeddel akkor sportolj amennyit csak szeretnél :) Én a fiamat 1 éves koráig szoptattam, 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott. 1 évesen is antibiotikum szedés miatt hagytam abba. Szóval csak kísérletezz, ha kevesebb a tejed a sport után akkor ne csináld, majd sportolhatsz amikor hozzátáplálsz, akkor már úgyis kevesebb anyatej kell...
2014. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:

Az előzőekhez még:

Ha kibírod, várd ki azért a 6 hetes regenerálódási időt, de utána fokozatosan elkezdheted, főleg, ha előzőleg is sportoltál.

A mell nagyfokú rázkódásával járó mozgásokkal azért óvatosan, de ha van egy stabilan megtámasztó jó kis sportmelltartód (vagy kettő simát veszel egymásra), akkor lehetsz kicsit bátrabb is.

És végül, inkább szopi után végezd a gyakorlatokat, hogy a melled könnyebb legyen, miközben esetleg rázkódik.

Ennyi. :)

2014. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!